Skocz do zawartości

Pieczątki


tomaszmaczo85

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm koledzy.Mam takie pytanko:z koncem roku zmieniam stacje diagnostyczna i chcialbym sie poradzic co zrobic z tymi dotychczasowymi pieczatkiami.Czy musze je oddac do starostwa czy zostawia sie je na stacji diagnostycznej?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musze je oddac do starostwa czy zostawia sie je na stacji diagnostycznej?

Pieczątki powinieneś zostawić w SKP ponieważ to stacja otrzymała zezwolenie na ich wykonanie i ona się powinna z nich rozliczyć przed starostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem pieczątki są na twoje nazwisko i ty sam osobiście powinieneś zanieść do starostwa.

 

Nigdy bym nie zostawił swoich pieczątek na SKP ,a sam przeniósł się na inną stację. Zresztą jak się nie mylę to jest gdzieś zapis o zwrocie pieczątek osobiście. Spróbuje poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie zostawił swoich pieczątek na SKP

Nie masz prawa ich stamtąd zabrać do domu nawet jak pracujesz, nie mówiąc już o tym, że tam nie pracujesz. Przerabiałem to osobiście i "magistrat" nie wziął ode mnie "stępli" tylko kazał je oddać na protokół przekazania do kierownika SKP a SKP do "magistratu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie jest napisane kto ma zdać do magistratu.

Ale na pewno diagnosta musi mieć papier co z tymi pieczątkami zrobił. To jest także dupochron, gdyby pieczątka została użyta po terminie zwolninia diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka >adaś< . Powiem tak, u nas na SKP jeden diagnosta odszedł na inną.Więc pieczątki cywilne zaniósł do starostwa >sam< ,a MON-skie oddał do tajnej. Aby nikogo nie urazić to dodam, że ze starostwa w moim mieście pewien Pan ,[nie będe pisał nazwiska] powiadomił mnie przy odbieraniu uprawień, że mam zwrócić pieczątki w razie zmiany SKP. ::hey

 

[ Dodano: 11-12-2009, 15:44 ]

Z tego co pamiętam to nie jest napisane kto ma zdać do magistratu.

Ale na pewno diagnosta musi mieć papier co z tymi pieczątkami zrobił. To jest także dupochron, gdyby pieczątka została użyta po terminie zwolninia diagnosty.

 

 

 

Uważam to za słuszne. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane Kto ma zdać. Dz.U.155 parag.8 ust.4.

 

Tylko nie pisze że Diagnosta.

Nic tam nie jest napisane na ten temat. W 227 chociaż było napisane, że jak diagnosta straci uprawnienie - można by było podciągnąc odszedł ze stacji nie może wykonywać badań z pieczątką tej stacji :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm koledzy.Mam takie pytanko:z koncem roku zmieniam stacje diagnostyczna i chcialbym sie poradzic co zrobic z tymi dotychczasowymi pieczatkiami.Czy musze je oddac do starostwa czy zostawia sie je na stacji diagnostycznej?Pozdrawiam

Moja rada :

z dniem zaprzestania używania pieczątek załatw sobie w starostwie potwierdzenie z datą , nieważne czy zrobisz to sam czy z właścicielem stacji bylebyś miał to na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem osobiście. Napisałem protokół przekazania i zdałem w sekretariacie WK po wcześniejszej konsultacji z nadzorującym SKP. Nie chciałem zostawiać w czyiś rękach w firmie bo to różnie może być, a po co się potem tłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie słyszałem o takich kwiatkach jak diagnosta przechodząc na inną stację pozostawił pieczątki i póżnij tłumaczył się w sadzie z badań których nie wykonał - takie niestety jest życie ,był niewinny ale ciąganie po sądach dla nikogo nie jest przyjemnością i problem na pewno jest wielki ale dz.ust 155 nie rozwiązuje tego problemu tylko mówi się kiedy są wykonywane i kiedy zdawane -nikt nie pomyślał :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem osobiście. Napisałem protokół przekazania i zdałem w sekretariacie WK po wcześniejszej konsultacji z nadzorującym SKP. Nie chciałem zostawiać w czyiś rękach w firmie bo to różnie może być, a po co się potem tłumaczyć...

 

Ja zrobiłem dokłanie tak samo. Pieczątki imienna i identyfikacyjna - chociaż wykonywane na koszt właściciela - nie są własnością stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem osobiście. Napisałem protokół przekazania i zdałem w sekretariacie WK

dokładnie,

w moim starostwie odbiór jak też zdeponowanie polega na pisemnym przekazaniu z datą i podpisami ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca sprecyzowane przepisy - winny od wszystkich których dotyczą - wzmóc reakcję ochronną. Na pewno zdanie pieczątek - potwierdzone na stosownym piśmie będzie wystarczającym zabezpieczeniem w tej sytuacji. Jeżeli urząd uzna - iż powyższa czynność została wykonana nie zgodnie z procedurą - to w trybie określonym w kpa będzie musiała rozpocząć działania korygujące. Ale diagnosta - w tym wypadku przechodzący do innej skp - czuje się spokojnie - bo nikt bez jego wiedzy już z tych pieczątek nie będzie korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moze mi ktos dokladnie wyjasnic procedure wyrabiania i uwierzytelniania pieczatek dla diagnosty, bo WK w miejscu zameldowania mowi co innego a WK pod ktory podlaga SKP co innego. I jak sie ma sprawa imiennych pieczatek i mozliwosci umieszczania na nich tytulow naukowych? Bo jest okreslony rodzaj czcionki i jej wielkosc a wielkosc stempla immiennego ma scisle okreslone wymiary... Jesli ma ktos ustawy precyzujace te sprawy bylbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na swojej stacji, a powinieneś chyba mieć taką niebieską książkę - poradnik diagnosty, to otwóż sobie ją i poczytaj bo z pamięci nie przytocze wg jakiego to przepisu

I jak sie ma sprawa imiennych pieczatek i mozliwosci umieszczania na nich tytulow naukowych?
napewno możesz umieszczać bo tak jest we wzorach pieczątek no i ja oraz mój diagnosta mamy swoje tytuły, z tym że nie wiem czy one zaliczają się akurat do
tytulow naukowych
:lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i jest takowa ksiazka ale jeszcze nie pracuje i nie wiem. Poza tym na stacji nikt nic nie wie() Mam dlugie imie i nie wiem czy w kpl z tytulami sie to zmiesci :mrgreen: dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat czytalem ale nie bylem pewien do konca... bo nie ma tu okreslonego rodzaju i wielkosci czcionki

Powiedz mi w takim razie prosze o 'uwiarygodnieniu' stepli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi w takim razie prosze o 'uwiarygodnieniu' stepli
nie wiem co pod tym rozumiesz, ale w moim przypadku procedura wyglądała następująco:

-decyzja o wykonaniu pieczątek z WK

-zamówienie pieczątek w "pieczątkarni" wg wzoru zgodnego z przepisami ze swoimi danymi

-złożenie wzorów pieczątek w WK, niektórzy skladają również swój podpis

No i do roboty czyli dużo pozytywnych, podbitych DR :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.