Skocz do zawartości

Stacje diagnostyczne do kontroli


sly1978

Rekomendowane odpowiedzi

:shock: 70 samochodów w 12 godzin.

 

Ciekawe w ilu diagnostów? Były przypadki że za wykonanie 20 OBT przez jednego diagnostę podczas 8 godzin cofano uprawnienia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    7

  • wolf

    6

  • danielg539

    6

  • adam1501

    3

Rekordowa w Lublinie robiła ponad 10 000 BT i wydaje mi się, że to maksymalna wartość jaką można osiagnąć z jednego stanowiska pracując na dwie pełne zmiany (6-22) przez 6 dni w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekordowa w Lublinie robiła ponad 10 000 BT i wydaje mi się, że to maksymalna wartość jaką można osiagnąć z jednego stanowiska pracując na dwie pełne zmiany (6-22) przez 6 dni w tygodniu.

 

oj boję się, że są stacje, które pracując w takim cyklu j.w mają prawie drugie tyle. wiem co piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekordowa w Lublinie robiła ponad 10 000 BT i wydaje mi się, że to maksymalna wartość jaką można osiagnąć z jednego stanowiska pracując na dwie pełne zmiany (6-22) przez 6 dni w tygodniu.

 

oj boję się, że są stacje, które pracując w takim cyklu j.w mają prawie drugie tyle. wiem co piszę

 

Odliczając niedziele i święta w roku kalendarzowym otrzymujemy ok. 300 dni roboczych wykonując 20 000 BT rocznie dajeto prawie 67 BT dziennie czyli nieco ponad 4 na godzinę :]. Biorąc pod uwagę fakt, że pojazdy nie przyjeżdrzają równomiernie tylko falami to robi sie "trochę" ciasno na SKP :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy stacje które dostały wytyczne od magistratu w Krakowie poprawią jakosć swoich badań. Może przez tydzien, dwa będzie względnie a później przyjdzie szef i powie: spadły obroty więc do roboty :D

Na terenie jednej gminy są dwie okręgówki oddalone od siebie maks. 2 km. Jedna ma ok 40 badan miesięcznie a druga ok 400, ciekawy przypadek :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przez tydzien, dwa będzie względnie a później przyjdzie szef i powie: spadły obroty więc do roboty

Powinno wraz z zabraniem uprawnień diagnoście zamykać się daną SKP, wówczas to pracodawca będzie stał za plecami diagnosty aby ten wykonywał swoją robotę rzetelnie i będzie mu zależeć aby mieć firmę a nie tylko kosztem diagnosty nakroić kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że można dokonać jeden wpis na 40 minut

Masz na myśli państwową SKP..???Znam taką w swoim rejonie gdzie z zegarkiem na

reku to robi... :D

a druga ok 400, ciekawy przypadek

To zaden przypadek.To samo "zycie"...i dbalość ze strony diagnostów o firmę...!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że można dokonać jeden wpis na 40 minut

Masz na myśli państwową SKP..???Znam taką w swoim rejonie gdzie z zegarkiem na

reku to robi... :D

 

Nieeee żadnych państwowych, po prostu wymuszenie czasowe na sprawdzenie pojazdu.

Może to nie koniecznie wpłynie na jakość badań, ale nie będzie rozbieżności w ilości badań na SKP, że jedna ma 400 druga 40 badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wraz z zabraniem uprawnień diagnoście zamykać się daną SKP

Nie do końca sie z Tobą zgodzę bo co ja poradzę że mój diagnosta może nie celowo ale zrobi wtope na jakimś banalnym przykładzie i co ja wtedy mam mieć zamykaną stacje :shock: no chyba coś nie tak z twoją sugestią, a ja jako właściciel i diagnosta po to mam zatrudnionego diagnostę a docelowo chce być jako rezerwowy czyli mieć ich dwóch na cały etat aby nie stać na stacji za plecami diagnosty tylko robić sobie inne rzeczy które robiłem przed otwarciem stacji.

powstała kancelaria radcy prawnego p.Rafała
nie życzę mu źle ale niech ma jak najmniej spraw związanych ze stacjami diagnostycznymi i diagnostami :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jako właściciel i diagnosta po to mam zatrudnionego diagnostę a docelowo chce być jako rezerwowy czyli mieć ich dwóch na cały etat aby nie stać na stacji za plecami diagnosty tylko robić sobie inne rzeczy które robiłem przed otwarciem stacji.

To Ty tak twierdzisz,powiedzmy masz takie zdanie.Ja mam jednak w tym temacie

trochę inne zdanie.Dlaczego-bo moi wlasciciele wolą stać za plecami zatrudnionych

diagnostów i nie narazać wlasnych siedzeń.. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wraz z zabraniem uprawnień diagnoście zamykać się daną SKP

Nie do końca sie z Tobą zgodzę bo co ja poradzę że mój diagnosta może nie celowo ale zrobi wtope na jakimś banalnym przykładzie i co ja wtedy mam mieć zamykaną stacje :shock: no chyba coś nie tak z twoją sugestią, a ja jako właściciel i diagnosta po to mam zatrudnionego diagnostę a docelowo chce być jako rezerwowy czyli mieć ich dwóch na cały etat aby nie stać na stacji za plecami diagnosty tylko robić sobie inne rzeczy które robiłem przed otwarciem stacji.

 

Zamykanie SKP po wpadce diagnosty nie jest takim złym pomysłem :D . Przynajmniej właścićielowi SKP będzie zależało na tym aby BT były dobrze wykonywane i nie będzie wywierał presji na pracowników aby patrzyli na przepisy z przymruzeniem oka :) .

Jężeli wlaściciel SKP obawia się, że jego diagnosta wykonuje źle BT w związku z czym mogą być repkusje związane z zamknięciem SKP to niech zmieni diagnostę na lepszego :) , bo do tej pory było odwrotnie tz.: zwalniani z pracy byli diagności którzy właściwie stosowali prawo a pozostawały na SKP czarne owce które przynosiły większe dochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego-bo moi właściciele wolą stać za plecami zatrudnionych

diagnostów i nie narażać własnych siedzeń..

no tak właściwie to ja do tego dążę ale nie tylko ze względu na odpowiedzialność bycia diagnostą ale też przez to że będąc właścicielem OSKP nie mogę być karany więc jak powinie mi się noga jako diagnosta to jednocześnie prawdopodobnie zamykają mi stacje :cry: a uruchomienie na inną osobę trochę by czasu zajęło
aby patrzyli na przepisy z przymrożeniem oka
na przepisy nie można patrzeć z przymrużeniem oka ale na samochód szczególnie jak się rdza w oczy sypie lub olej kapie będąc w kanale to już nic innego nie pozostaje :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wraz z zabraniem uprawnień diagnoście zamykać się daną SKP

Nie do końca sie z Tobą zgodzę bo co ja poradzę że mój diagnosta może nie celowo ale zrobi wtope na jakimś banalnym przykładzie i co ja wtedy mam mieć zamykaną stacje :shock: no chyba coś nie tak z twoją sugestią, a ja jako właściciel i diagnosta po to mam zatrudnionego diagnostę a docelowo chce być jako rezerwowy czyli mieć ich dwóch na cały etat aby nie stać na stacji za plecami diagnosty tylko robić sobie inne rzeczy które robiłem przed otwarciem stacji.

 

Zamykanie SKP po wpadce diagnosty nie jest takim złym pomysłem :D . Przynajmniej właścićielowi SKP będzie zależało na tym aby BT były dobrze wykonywane i nie będzie wywierał presji na pracowników aby patrzyli na przepisy z przymruzeniem oka :) .

Jężeli wlaściciel SKP obawia się, że jego diagnosta wykonuje źle BT w związku z czym mogą być repkusje związane z zamknięciem SKP to niech zmieni diagnostę na lepszego :) , bo do tej pory było odwrotnie tz.: zwalniani z pracy byli diagności którzy właściwie stosowali prawo a pozostawały na SKP czarne owce które przynosiły większe dochody.

 

A jak lekarzowi nie pójdzie operacja i pacjent umrze to może zamykać szpital???

Moim zdaniem na właścicieli to lepsza jest sankcja finansowa to może ich zmotywować do lepszej jakości. Co do diagnostów to zrobiłbym furtkę np jedno lub dwa ostrzeżenia w przypadku błędów w wykonywanym BT (które nie miały wpływu na np wypadek lub katastrofę lądową) i dopiero zabrać uprawnienia.

Skutek myślę, ze byłby lepszy niż jest to teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na właścicieli to lepsza jest sankcja finansowa to może ich zmotywować do lepszej jakości.

Byc moze skończyłoby się:gdzie ty widzisz wyciek....Przeciez ten silnik się tylko "poci"

Nie szukaj dziury w calym tylko kończ to BT...i oczywiście KASUJ.. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak lekarzowi nie pójdzie operacja i pacjent umrze to może zamykać szpital???

Moim zdaniem na właścicieli to lepsza jest sankcja finansowa to może ich zmotywować do lepszej jakości. Co do diagnostów to zrobiłbym furtkę np jedno lub dwa ostrzeżenia w przypadku błędów w wykonywanym BT (które nie miały wpływu na np wypadek lub katastrofę lądową) i dopiero zabrać uprawnienia.

Skutek myślę, ze byłby lepszy niż jest to teraz.

 

Jest to jakieś wyjście :) .

Obecne regulacje prawne w stosunku do diagnostów przypominają sąd wojenny gzie podejrzanego albo sie uniewinnia albo roztrzeliwuje :(:o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOwicie Panowie diagnosci,ze to wlasciciel tylko żądny KASY !!

A przegladając forum kazdy z Was zamiast zajmowac sie pracą pisze na forum

Rozumiem ,ze kiedy trzeba w sprawch porady to ok ale czasem piszecie takie dyrdymały ze az się chce smiac. Gdyby jakis laik top czytał to zapewne utwierził by się ,ze to jednak jest najwyzsza KLASA Jestem wlascicielem i diagnostą czynnym od 1991 roku wiec cos wiem ta temat BT>

Pozadrawiam ,zyczac milej i przyjemnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOwicie Panowie diagnosci,ze to wlasciciel tylko żądny KASY !!

Paręnaście lat również jestem w zawodzie i nie spotkałem się ze stacją (a pracowałem na kilku różnych) z której zwolniono by diagnostę za brak wiedzy i niekompetencję, natomiast znam sytuację zwolnień diagnostów z dużą wiedzą, dążących do posiadania jej, dochodzenia do niej, również na własnej skórze odczułem co znaczy być dobrym diagnostą (czytaj stosującym się bezwzględnie do przepisów) w oczach pracodawcy nie diagnosty. Dziś pracuję na stacji, której właścicielem jest czynny diagnosta i jest to inny świat w porównaniu do pracy u nie diagnosty. W związku z powyższym możesz mi wytłumaczyć dlaczego trzymani są na stacjach diagności niekompetentni, nie znający się na przepisach, mało tego nie dążący do jej poszerzania (choćby poprzez śledzenie różnych for internetowych na bieżąco)? Pytam czysto retorycznie bo obaj znamy tę odpowiedź bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno przyznasz mi racje . ze wszytsko sie zmienilo z chwilą gdy SKP zaczęli uruchamiac ludzie przypadkowi ,nie powiązani zmotoryzacją. Ci byc moze tylko patrzą na kasę ale uwazam ze kazdy diagnosta powinnien dbac tylko o siebie i stosowac zasadę RWD i nie baczac na zalezenia szefa stosowac sie do pzrepisów -bo potem nikt mu nie pomoze !!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy diagnosta powinnien dbac tylko o siebie i stosowac zasadę RWD i nie baczac na zalezenia szefa stosowac sie do pzrepisów -bo potem nikt mu nie pomoze !!1

Masz całkowitą rację. Na jedną ze stacji trafiłem właśnie na miejsce człowieka, który się potknął i miałem możliwość z nim rozmawiać. Po prawie dwudziestu latach pracy zwolniono go i nikt nie powiedział dziękuję nie mówiąc o jakiejkolwiek pomocy.

Napewno przyznasz mi racje . ze wszytsko sie zmienilo z chwilą gdy SKP zaczęli uruchamiac ludzie przypadkowi ,nie powiązani zmotoryzacją. Ci byc moze tylko patrzą na kasę

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.