Skocz do zawartości

Wyrok dla diagnosty.


abcs

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Przyjaciele.Cieszę się że dyskusja rozwija się we właściwym kierunku-czyli tak jak jest napisane w dokumencie Holenderskim -RWD-teraz wiem co to oznacza-Ratujcie Własną Dupę.Solidarność zawodowa?Może nie potrafimy jej zdefiniować ale ona istnieje -ja jestem tego dobitnym przykładem!! nie jest z nami tak źle .Brak nam kompetentnej reprezentacji która by działała w imieniu Naszym i reprezentowała NASZE interesy .Przecież wystarczy wspomnieć że pracujemy w totalnej kolizji interesów.Spełniamy funkcję urzędnika państwowego a jednocześnie obowiązuje nas kodeks pracy/jako pracownika najemnego/który każe nam dbać o interesy przedsiębiorstwa w którym pracujemy!?Akty prawne które mamy wykonywać?Śmiech na sali!Zmieniają się jak w kalejdoskopie!Że przypomnę o słynnym przeoczeniu w jakimś tam roku-kiedy w warunkach technicznych figurował zapis że światła mijania motocykla mają być asymetryczne-"zapomniano "dodać iż przepis nie dotyczy motocykli wyprodukowanych do któregoś tam roku.Efekty?Właściciele WFM i WSK musieli na głowie stawać by spełnić te wymogi/dobrze że Honecker produkował w tych czasach Trabanty i można było kupić żarówki asymetryczne na 12 V/.W następnym roku w zmodyfikowanym rozporządzeniu znalazł się zapis iż nie dotyczy to...itd.Takich rodzynków jest b.wiele i interpretacja przepisów jest totalną ekwilibrystyką ,skupia jednak się to wszystko na nas bo przepis jest a jak go zinterpretujesz to Twoja brocha.W sądzie zwali się na Ciebie tłum prawników udowadniając ze Twoja wiedza prawa jest do d...y.

Opowiem taką małą ciekawostkę z mojego procesu.Występuje biegły sądowy z

dziedziny -technika pojazdowa/?/ i stwierdza iż spawy w przyczepie były niefabryczne.Wyglądały jakby to spawał amator.Powiedziałem mojemu adwokatowi by spytał czym się różnia spawy fabryczne od niefabrycznych-estetyką?Biegły natychmiast wycofał sie z tego stwierdzenia!Tak więc szanowni przyjaciele-wniosek jest jeden ! Musicie znać się o wiele więcej niż biegli sądowi !!!Musicie być ekspertami w metaloznastwie,spawalnictwie,konstrukcji maszyn i urządzeń,wytrzymałościach tychże,chemii,fizyki ,matematyki,j.polskiego,historii motoryzacji,Prawa /w bardzo szerokim rozumieniu-bo tu też jest specjalizacja/,psychologii i - o czymś jeszcze zapomniałem?A-cha- chęcią do przetrwania!Pozdrawiam-Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    17

  • Qnick

    17

  • danielg539

    14

  • Psuj

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spełniamy funkcję urzędnika państwowego a jednocześnie obowiązuje nas kodeks pracy/jako pracownika najemnego/który każe nam dbać o interesy przedsiębiorstwa w którym pracujemy!

I to jest tak zwany Paradoks :D

Występuje on chyba tylko w kraju takim jak Polska :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi paragraf znajdę winnego; Dajcie mi winnego znajdę paragraf

Przykre to ale niestety prawdziwe...

 

[ Dodano: 11-09-2010, 12:54 ]

Przecież wystarczy wspomnieć że pracujemy w totalnej kolizji interesów
.Przecież wystarczy wspomnieć że pracujemy w totalnej kolizji interesów

Mogę Ci powiedzieć ze ja to dość mocno i niejednokrotnie doświadczam na wlasnej d....e.Ale cóz psy szczekaja a karawana jedziej dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc szanowni przyjaciele-wniosek jest jeden ! Musicie znać się o wiele więcej niż biegli sądowi !!!Musicie być ekspertami w metaloznastwie,spawalnictwie,konstrukcji maszyn i urządzeń,wytrzymałościach tychże,chemii,fizyki ,matematyki,j.polskiego,historii motoryzacji,Prawa /w bardzo szerokim rozumieniu-bo tu też jest specjalizacja/,psychologii i - o czymś jeszcze zapomniałem?A-cha- chęcią do przetrwania!Pozdrawiam-Mirek

 

Niedługo dojdzie pewnie do tego że będziemy samobieżnymi jednostkami homologacyjnymi. Tak będzie taniej :(

 

Mirku trzymaj się. Jeszcze Ci co nieco podeślę :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uzasadnienia wynika że z Ciebie tylko zrobili kozła ofiarnego bo byłeś częścią łańcuszka jak napisali a gdzie odpowiedzialność właściciela firmy do której należała przyczepa i gościa który polepił ten dyszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz Qnick, nikt nie pofatygował się aby rozwikłać tę sprawę tak jak Bóg przykazał i jeżeli już to przytrąbić wszystkim zainteresowanym od spawacza po właściciela, kierowcę, diagnostę aby w przyszłości zanim ktokolwiek pomyśli o czymś takim to miał na uwadze, że nie minie go kara oraz we wszystkich mediach trąbić ku przestrodze a tak to znaleźli kozła i złożyli go na stole ofiarnym. Uważam, że diagnosta w tej niewątpliwej tragedii jest najmniej zainteresowany bo wygląda to tak jakby za błąd konstrukcyjny mostu posadzono jego budowniczego, który wykonał go zgodnie z planem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie klepnął pieczątki w DR ( to ma być dowód na niestaranne wykonanie badania :razz:) To mnie też już powinni zamknąć bo nie powiem zdarzyło mi się też :x nie postawić stempelka w autobusie i dostawiłem na następnym OBT, a i jeszcze kierowcy się delikatnie oberwało :D a co niech patrzą czasem do DR :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie być ekspertami w metaloznastwie,spawalnictwie,konstrukcji maszyn i urządzeń,wytrzymałościach tychże,chemii,fizyki ,matematyki,j.polskiego,historii motoryzacji,Prawa /w bardzo szerokim rozumieniu-bo tu też jest specjalizacja/,psychologii i - o czymś jeszcze zapomniałem?A-cha- chęcią do przetrwania!

 

Niestety ale musimy być specami od wszystkiego :( , a może każdy diagnosta powinien ukończyć prawo, aby wiedział jak sie bronić w sądzie :o .

Cóż Diagnosta = Człowiek Renesansu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wiedzieć jak sie "odezwać" w sądzie potrzebny jest prawnik.W różnych spłecznościach na tzw."zachodzie" ludzie sie zbierają w pewna grupę i płacą co miesiąc wynagrodzenie prawnikowi z którym zawierają umowe .On może żadnego z członków nie reprezentowac przez rok w sądzie ,popierając opłate ,ale jak zdarzy się sprawa np.taka jak mirwu to jest zobowiązany go bronić.Czli zbieraja się diagności wpłacają tyle a tyle na konto przekazujac co miesiąc określoną sumę prawnikowi i basta.

A może by tak z Panem Rafałem Szczerbickim porozmawiać ,zapytać co ,jak za ile???, czy jest mozliwość i czy nas będzie stać :-D Jest prawnikiem kompetentnym i doświadczonym w sprawach SKP,diagnostów,i Pord

 

Na wstępie dziękuje bardzo za miłe słowa pod moim adresem. Nie widzę przeszkód aby wypracować w najbliższym czasie jakąś formułę stałej współpracy diagnostów z moją kancelarią. Od jakiegoś czasu prowadzę swój dział na forum: Sprawy warte obgadania

 

Proponuję wydzielenie zatem dyskusji o programie stałej ochrony prawnej diagnostów do oddzielnego tematu na forum i wspólnie zastanówmy się nad formułą i omówimy w szczegółach sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siemka

Temat "stowarzyszenia" odzywa zawsze po tym jak ktos z branzy dostanie w przyslowiowe 4 litery.

Byl walkowany wielokrotnie...i pewnie znow sie skonczy na klikaniu w klawiature.

Mirwu trzym sie chlopie - zaraz po pensji pare groszy leci na Twoje konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirwu trzym sie chlopie - zaraz po pensji pare groszy leci na Twoje konto

Dziękuję bardzo.Będzie kasacja w SN. Wniosek składa rodzina ofiar wypadku.Jak to się wszystko skończy -nie wiem.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie kasacja w SN. Wniosek składa rodzina ofiar wypadku.

 

Czyli chcą dokopać mocniej Tobie czy pociągnąć do odpowiedzialności właściciela przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Będzie kasacja w SN. Wniosek składa rodzina ofiar wypadku.Jak to się wszystko skończy -nie wiem.Pozdrawiam wszystkich.

 

Trzymajmy paluchy zeby SN przyjrzal sie sprawie dokladniej. Wiem ze prawo nie ma zbyt duzo ze sprawiedliwoscia ale moze ktos tam wykaze odrobinie zdrowego rozsadku i empatii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że zginęli ludzie. Stała się tragedia. Ale dlaczego tak uwzięli się na człowieka, który miał najmniejszy wpływ na to co się stało? Tylu pijanych posłało do grobu niewinnych ludzi i nawet mają odwagę jeździć samochodem pomimo wyroku i zakazu. Ludzie, którzy mieli wpływ na to co robią. A tu po prostu uwzięli się na człowieka i chcą go posłać do pierdla.

Polska to dziwny kraj :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcą dokopać mocniej Tobie czy pociągnąć do odpowiedzialności właściciela przyczepy?

Jeszcze nie widziałem wniosku/mają czas do 2010-10-06/.Tu ciekawostka-mam znajomego ,zabici w wypadku to jego rodzina :sad::sad::sad::sad: .Mówił mi że nie mogą się pogodzić iż brak jest innych oskarżonych/czyt.ciężko jest z bankruta coś uzyskać :cry: /W ustnym uzasadnieniu sędzia podkreślał, iż w tym przypadku ława oskarżonych powinna być o wiele dłuższa a diagnosta jest ostatnim elementem w tym ciągu zdarzeń i najmniej istotnym.Niestety w pisemnym już tych wywodów brak a wyrok został tylko złagodzony.Mam 52 lata i nie muszę nikogo przekonywać co takie orzeczenie de facto oznacza dla mnie.-Brak takiego emotikona który wizualizowałby stan mojej psyche.Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mirek - nie dobrze jest podchodzic do sprawy tak, ze swiat sie konczy. Zmiany, zwlaszcza te wymuszone przez zycie czesto okazuja sie zmianami na lepsze. A i ta kasacja moze spowodowac iz sprawa wroci do ponownego rozpatrzenia i byc moze trafi do innego sedziego. Nie ma co tracic nadziei.

Nie przesadzaj tez z wiekiem - mysle ze nie powinienes miec problemow z czasowym przebranzowieniem sie, bo masz cos czego mlodym brakuje - doswiadczenie.

Wiec glowa do gory i rozgladaj sie wokol bo jutro bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jeszcze nie widziałem wniosku/mają czas do 2010-10-06/.T

 

Mirek

 

Czy wniosek został złożony , jeżeli tak to może znasz już treść tego wniosku do NSA złożonego przez rodzinę ofiar wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,nic nie wiem.Może SN oddalił wniosek.Z pozytywnych wieści -sad rozłożył mi karę grzywny na raty / po 1000zlp przez 12 miesięcy/dobre i to.Koszty zastępstwa procesowego/15.000/ już zapłaciłem-DZIĘKI WASZEJ DUŻEJ POMOCY.Jeszcze raz pragnę podziękować z całego serca.

 

Patrząc na wyrok sądu dochodzę do wniosku że diagności powinni być co jakiś czas przemieszczani z jednej SKP na drugą .Inaczej będą przeprowadzać badania znajomym a wtedy badania będą przeprowadzane "pobieżnie i bez należytej dbałości"/cytat z wyroku/.A jeśli przyjedzie jakiś kuzyn?To praktycznie jesteśmy przestępcą.Dziwi mnie tylko dlaczego w ustawie nie zostało zawarte że diagnoście zakazuje się badań pojazdów których właścicielem jest członek jego rodziny lub osoba mu znana.

Gnębi mnie pytanie czy popełniłem czyn zabroniony czy nie.Jestem przestępcą czy nie?

Jedynym powodem skazania mnie jest fakt przyznania się iż znałem właściciela pojazdu i dlatego /zdaniem sądu/ badanie zostało przeprowadzone niedbale czego jedynym dowodem było brak wpisu w dowodzie rejestracyjnym.To karkołomne wnioskowanie budzi mój głęboki niesmak i żal do pewnej instytucji.Zasada domniemania niewinności jako domniemanie prawne wzruszalne (praesumptio iuris tantu) pozostaje w ścisłym związku z regułą in dubio pro reo - ujętą w art. 5 §2 kpk - oznaczającą, iż "nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego".

Jeśli pojawią się jakieś nowe okoliczności to ośmielę się poinformować.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyrok sądu dochodzę do wniosku że diagności powinni być co jakiś czas przemieszczani z jednej SKP na drugą .

 

To nie rozwiąże problemu bo znajomi pojadą za Tobą na SKP na której będziesz. Musiało by to być rozwiązane inaczej; SKP należą do powiatu (państwa) a nie prywatnego przedsiębiorcy (dla którego liczy się wszyscy wiemy co ..... zadowolony klient :razz: ) a diagnosta jest urzędnikiem państwowym z wszystkimi tego zaletami i wadami i wtedy można mieszać w obsadzie danej SKP. Diagnosta w poniedziałek idzie na odprawę do WK i dostaje przydział w tym tygodniu na tą SKP a w następnym na inną. Idzie pracować na taka stację i wykonuje rzetelnie swoje obowiązku bo szef nie marudzi że za dużo N, nikt go nie zna bo pracuje tylko kilka dni na jakiś czas i co ważne ma godziwą pensję i nie zależy ona od obrotu danej stacji. A w obecnym stanie trzeba mieć twardy kręgosłup i nie uginać się oraz twardą d...pę. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.