Skocz do zawartości

Człon VIS i rok produkcji 2010


speede

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedlugo bede musial nadac nadac numer VIN dla przyczepy z rokiem produkcji 2010. W poprzednich latach wpisywalem i wybijalem od 1-9 czyli 2001 , 2002 itd w pozycji 10 numeru VIN. Co nalezy wpisac w ta pozycje jesli pojazd zostanie wyprodukowany w 2010 roku tak aby rozkodowujac zgadzal sie rok produkcji? Wyczytalem ze nalezy wpisac : "A" ale po rozkodowaniu mam rok produkcji 1980.Czy jest poprawnie Dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ty dostaniesz numer z WK w postaci decyzji a jego struktura i wzór ma być zgodny z Dz.U. 186 poz 1322 z 2007 ze zmianami załącznik nr 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem ze nalezy wpisac : "A" ale po rozkodowaniu mam rok produkcji 1980.Czy jest poprawnie Dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Dobrze czytasz A jest dla 1980 i 2010. No ale chyba rozróżnisz pojazd z 1980 a 2010.

 

A po drugie VIN-u ty nie nadajesz.

A jak chodzi o SAM-y no to było np; 09 w kodzie a teraz będzie 10 pozostałe znaki bez zmian lub według kolejności.

 

Coś się kolego zakręciłeś :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN z założenia ma identyfikować pojazd na 30 lat - tak mówi norma. Przyjęto więc, że po tym okresie pewne człony będą mogły się powtarzać, bo i tak nie istnieje praktyczne prawdopodobieństwo pokrycia się całych nr, a i odróżnienie i identyfikacja nowej konstrukcji od 30-sto letniej nie powinno nastręczać problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w pozycje 10 wpisuje A. Chodzilo mi o wpisanie w wyciag i wybicie na tabliczce. A co sie dzieje jesli to bedzie rok 2011?

Jesteś pewien? Czytałeś załącznik, który Ci podałem "...c) człon trzeci (6 znaków) - sześciocyfrowy kolejny numer porządkowy, w którym pierwsze dwie cyfry stanowią ostatnie dwie cyfry roku nadania numeru..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momencik - mam wrażenie, że kolega speedy niekoniecznie reprezentuje tu brać diagnostyczną - może jest pracownikiem producenta jakichś tam pojazdów (przyczep), na który ów producent posiada przyznany przez PIMOT VIN i zastanawia się jak przestawić numerację z początkiem nadchodzącego roku. Wypowiedź na to by wskazywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jestem diagnostą a poprostu chcialem sie upewnic jak jest z tym rokiem, bo wczesniej nie moglem znaleźć jakiejś konkretnej odpowiedzi. Ale dzieki waszej niepewnosc rozwiazana. Co do czlonu VDS -6 znakow jest to czlon okreslajacy pojazd, a nie rok.VIn oczywiscie jest nadany przez PIMOT a jedynie chodzilo mi o numeracje roku w kolejnych tak jak to pisalem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momencik - mam wrażenie, że kolega speedy niekoniecznie reprezentuje tu brać diagnostyczną - może jest pracownikiem producenta jakichś tam pojazdów (przyczep), na który ów producent posiada przyznany przez PIMOT VIN i zastanawia się jak przestawić numerację z początkiem nadchodzącego roku. Wypowiedź na to by wskazywała.

 

Wszystko na to wskazuje że o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie chodzilo mi o numeracje roku w kolejnych tak jak to pisalem.

 

a już myślałem, że sprawdzasz naszą wiedzę w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.