Skocz do zawartości

vat samochodu ciezarowego 4 siedzenia zmiany konstrukcyjne


popo

Rekomendowane odpowiedzi

czesc ::hey i wszystkiego naj . Jak to ugrysc samochud ciezarowy 4 miejsca siedzace a potrzebne jest vat 1 co zrobic.

1.zdemontowac siedzenia z tylu i załorzyc przegrode za przednimi siedzeniami w serwisie lub warsztacie posadajace uprawnienia PKD20b

2.zmiany konstrukcyjne ilosc miejsc z 4 na 2 (i w koncu za ile i co piszecie w zaswiadczeniu)

3.badanie dodoatkowe na vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ::hey i wszystkiego naj . Jak to ugrysc samochud ciezarowy 4 miejsca siedzace a potrzebne jest vat 1 co zrobic.

 

A mógłbyś jakieś dane podać jaki to pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "popo", pamiętaj też o tym, aby podrodzaj tego pojazdu był określony przez producenta, jako van, lub wielozadaniowy. Tylko w takim przypadku możesz uznać go za spełniający warunki dla VAT 1. Oczywiście, również - jeden rząd siedzeń i właściwa przegroda za tym rzędem siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spełnić warunki tylko dla VAT 1. Innej możliwości nie ma. Przecież właśnie pytałeś w swoim poście o VAT 1?

 

 

cyt.:"Jak to ugrysc samochud ciezarowy 4 miejsca siedzace a potrzebne jest vat 1 co zrobic."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ::hey i wszystkiego naj . Jak to ugrysc samochud ciezarowy 4 miejsca siedzace a potrzebne jest vat 1 co zrobic.

1.zdemontowac siedzenia z tylu i załorzyc przegrode za przednimi siedzeniami w serwisie lub warsztacie posadajace uprawnienia PKD20b

2.zmiany konstrukcyjne ilosc miejsc z 4 na 2 (i w koncu za ile i co piszecie w zaswiadczeniu)

3.badanie dodoatkowe na vat

 

 

Zmienić auto na spełniajace warunki VAT-1 i po problemie ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spełnić warunki tylko dla VAT 1. Innej możliwości nie ma. Przecież właśnie pytałeś w swoim poście o VAT 1?

 

 

cyt.:"Jak to ugrysc samochud ciezarowy 4 miejsca siedzace a potrzebne jest vat 1 co zrobic."

 

To zdecyduj się kolego "popo" o co pytasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.zdemontowac siedzenia z tylu i załorzyc przegrode za przednimi siedzeniami w serwisie lub warsztacie posadajace uprawnienia PKD20b czy mozma gdzies indziej

2.zmiany konstrukcyjne ilosc miejsc z 4 na 2 ( jakie badanieczy okresowe i dodatkowe czy okresowe i dodatkowe i po kolizyjne i w koncu za ile i co piszecie w zaswiadczeniu)

3.badanie dodoatkowe na vat 1 to na koncu

czy dobrze czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawniony przedsiębiorca dokonuje zmian, polegających na:

1 -wymontowaniu tylnych foteli,

2- właściwym zabezpieczeniu punktów kotwienia tychże foteli,

3- trwałym zamontowaniu homologowanej przegrody za pierwszym rzędem siedzeń.

Klient przedstawia auto do badania w uprawnionej SKP. Na uprawnionej SKP, uprawniony diagnosta wykonuje badanie "po zmianach". W skład tego badania wchodzi zakres badania okresowego + zakres badania dodatkowego po zmianach w/g pkt 1 i 2 działu I, załącznika nr 4 + ustalenie nowych danych technicznych, w/g działu II, załącznika nr 4. Kasuje się za badanie okresowe i za badanie dodatkowe. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wyznacza się termin następnego badania technicznego zgodnie z ustawą PORD. Wystawia się zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, w/g załącznika nr2 + opis zmian w/g załącznika nr5. Oczywiście wszystko w/g Dz.U. nr 155 z 2009r.

Klient udaje się z tymi dokumentami do WK. Tam zostaje wymieniony DR. Po otrzymaniu nowego DR lub z PC zgłasza się na uprawnioną SKP w celu wykonania badania potwierdzającego spełnienie wymagań dla VAT 1, określonych w ustawie o VAT. Uprawniony diagnosta wykonuje badanie dodatkowe w/g pkt 1, działu I, załącznika nr1 oraz w/g pkt 7, działu I, załącznika nr4., kasuje 50-zł w/g poz.6.11 tabeli opłat i jeśli pojazd odpowiada warunkom określonym w ustawie o VAT (podrodzaj van lub wielozadaniowy - koniecznie), wystawia zaświadczenie w/g załącznika nr2 w 1-oryginał + 2- kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawia zaświadczenie w/g załącznika nr2 w 1-oryginał + 2- kopie.
a po co dwie kopie :?: przecierz jak chcą mieć zaświadczenie dla siebie to sobie zrobią ksero :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co dwie kopie :?: przecierz jak chcą mieć zaświadczenie dla siebie to sobie zrobią ksero :lol:

 

Zawsze mówię że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu takie są zalecenia ITS i PISKP. Dla dobra klienta.

 

Ja tam daje oryginał tylko i nigdy jeszcze nikt nie odważył się po kopie wrócić :D

 

Bo jak by się wrócił :x to bym dał :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam daje oryginał tylko i nigdy jeszcze nikt nie odważył się po kopie wrócić Bo jak by się wrócił to bym dał
Byś ino szybko włanczał drukarke i drukował tą kopie :evil::evil: albo nawet dwie....

 

A wracając do tematu no to jest jescze opcja ale to już na Vat2 aby uciąć karoserie do elementów nośnych za tylnymi siedzeniami, zaślepić powstała dziure no i zrobić osobną przestrzeń ładunkową :shock::x:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchodzę w swojej okolicy za "ostrego" diagnostę, szefostwo mnie nienawidzi za tę moją "ostrą" postawę wobec klientów, ale po przeczytaniu Waszych postów, moje twarde serce już nie czuje się osamotnione w tej "ostrości", bo gdzie mi tam do Was i do Waszej "ostrości"?! ::D::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchodzę w swojej okolicy za "ostrego" diagnostę, szefostwo mnie nienawidzi za tę moją "ostrą" postawę wobec klientów

Skąd ja to znam 8) , w kupie to i umierać raźniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to jest napisane ze homologowanej przegrody

W warunkach technicznych w paragrafie 8 gdzie mowa jest o przegrodzie o odpowiedniej wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.