Skocz do zawartości

vat samochodu ciezarowego 4 siedzenia zmiany konstrukcyjne


popo

Rekomendowane odpowiedzi

Byś ino szybko włanczał drukarke i drukował tą kopie :evil: :evil: albo nawet dwie....

 

No niewiem bo szef karze oszczędzać papier i tusz no to mam wymówkę :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Oświećcie mnie, dealerzy różnych marek proponują pełny odpis VAT, i możliwość jego odpisywania od paliwa itd.

Czy coś się zmieniło w temacie VAT bo coraz częściej przyjeżdżają do mnie klienci i maja pretensje, że nie dostana zaświadczenia do skarbówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi spełniać warunki VAT-1,VAT-2,VAT- lub VAT-4 jeżeli nie spełnia a ma

homologację ciężarową to i tak US jest traktowany jak samochód osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja obserwuję to klienci często mają niekumate księgowe i stąd te nieporozumienia.Kończy się na tym że klient sam zasuwa do US po wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświećcie mnie, dealerzy różnych marek proponują pełny odpis VAT, i możliwość jego odpisywania od paliwa itd.

Czy coś się zmieniło w temacie VAT bo coraz częściej przyjeżdżają do mnie klienci i maja pretensje, że nie dostana zaświadczenia do skarbówki.

W moim przypadku klient, który kupił nowe auto, bodajże 406-tkę, ciężarowe na 4 osoby i przyjechał na badanie na Vat, którego nie przeszedł,( dwa rzędy siedzeń) udał się do US i okazując wycąg z homo i w DR wbity samochód ciężarowy o ładowności pow. 500 kg ( ETS sprawa C-414/07 Magora) bez dodatkowego badania może odliczać VAT. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, choć na paliwo już chyba nie, ale to nas nie dotyczy. Dla nas nic się nie zmieniło ( Vat 1-4 po staremu, te same warunki ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja obserwuję to klienci często mają niekumate księgowe i stąd te nieporozumienia.Kończy się na tym że klient sam zasuwa do US po wyjaśnienia.

 

Czy przepisy dla księgowych są tak samo jednoznaczne jak dla diagnostów ? Każdy chroni swe litery. Po debacie z księgowymi, w omawianym temacie, dochodzę do wniosku ze takie podsumowania są niesprawiedliwe w myśl zasady: Nie wierz gębie dopóki nie położysz na zębie , może spróbujecie sił w księgowości ? Zapewniam że migiem wrócilibyście do przepisów naszych. Teraz zadzwońcie do różnych US i się spytajcie czego oni wymagają od księgowych I znowu będzie bardzo różnie i nie wszystkie US wiedzą ze nie trzeba robić zaświadczenia na VAT na SKP żeby coś odliczyć z zakupionego auta :) Księgowanie nie oznacza doradztwa podatkowego Za to płaci się 120 zł za godzinę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zadzwońcie do różnych US i się spytajcie czego oni wymagają od księgowych I znowu będzie bardzo różnie i nie wszystkie US wiedzą ze nie trzeba robić zaświadczenia na VAT na SKP żeby coś odliczyć z zakupionego auta

 

Z tym akurat mogę się zgodzić,ale skoro nasz US wie i niektóre księgowe wiedzą to dlaczego inne mają nie wiedzieć ,przynajmniej na tym samym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym akurat mogę się zgodzić,ale skoro nasz US wie i niektóre księgowe wiedzą to dlaczego inne mają nie wiedzieć ,przynajmniej na tym samym terenie.
Wiedzieć a interpretować .... Wytłumaczę na przykładzie z naszego podwórka :Skoro część diagnostów nie dopełnia do 5 lat to to dlaczego inni dopełniają przecież powinno być wszędzie tak samo :) Albo część na "pierwszym" bierze 158 zł inni 98 Albo nie którym nie trzeba "papierka" na butlę A jeszcze innym to w ogóle nie trzeba pojazdu na obt ... Podsumowanie Skoro nasz US wie to może mój US też wie tylko interpretuje inaczej I litr stawiam wysokooktanowej jak ktoś te węzły interpretacji prawnych potrafi rozwikłać. Mieciem tu nic nie załatwi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I litr stawiam wysokooktanowej jak ktoś te węzły interpretacji prawnych potrafi rozwikłać

 

Jak tego litra położymy,to zawiłości prawne będziemy mieli w d****. :D::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód Ciężarowy do 3,5t nie spełniający warunków VAT 1-4 można odliczyć VAT

do 60% ale nie więcej niż 6 tyś.

Samochód spełniający warunki VAT 1-4 można odliczyć pełny VAT.

 

Pewna księgowa z biura rachunkowego w ubiegłym roku kupiła Volvo X90

z homologacją ciężarową Diler zapewnił jej odliczenie pełnego VAT-u

i odliczyła ALE!!!! na koniec roku US zażądał badnia VAT 1-4 bo nie odliczy auta

od podatku dochodowego. :razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawy skarbówki lepiej się nie mieszać. Nie spełnia vat 1-4 to nie ma kwitu a resztę info w US.

I po sprawie

Nas trzymają przepisy o vat 1-4 i to nas obchodzi nic więcej. A co zrobi klient z odliczeniem to już jego sprawa . Jedynie co Jeszce możemy to poinformować ze jak posiada oryginalna homologacje to niech się uda do skarbówki i tam jego wniosek rozpatrzą indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co Jeszce możemy to poinformować ze jak posiada oryginalna homologacje to niech się uda do skarbówki i tam jego wniosek rozpatrzą indywidualnie

 

Tak robimy, ale ile nie raz trzeba się natłumaczyć.

 

[ Dodano: 10-06-2010, 14:24 ]

Czy będziemy mieli w końcu spokój?

http://moto.wp.pl/kat,121,title,Koniec-aut-z-kratka,wid,12353709,wiadomosc.html

 

[ Dodano: 30-07-2010, 16:43 ]

http://podatki.wp.pl/kat,70478,title,Koniec-preferencji-dla-samochodow-w-firmach,wid,12523015,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
temat uważam za zakonczony

 

Dopisz komentarz do postu Wysłany: 17-03-2010, 09:07

 

A mi sie zdawało że został zakończony ponad rok temu... ups...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.