Skocz do zawartości

stanowisko TDT nt. duplikatów dozoru zbiorników


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

każda SKP powinna to dostać pocztą ( przez WK ), ale różnie to bywa

wg tego pisma duplikat wydany przez producenta zbiornika nie jest ważny :shock:

cała kasa dla TDT

5ae1a3f22f581_TDTstr1.thumb.jpg.ead063a2d5bcf0d310fc261082a2349b.jpg

5ae1a3f25c17a_TDTstr2.thumb.jpg.357ae935d3ab031ce560c2b5ce70ca20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    9

  • aboz

    7

  • Czolgista

    6

  • rewers

    5

Dostałem z WK.

 

Szanowne TDT zapomniało przyznać się jak dawało protokoły i decyzje na butle bez numerów. Oni są zawsze "święci"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu zacznie się co miał pisarz na myśli, czyli:

Proszę dokładnie przeczytać, co napisał TDT zwłaszcza w podkreślonych linijkach.

W pierwszym podkreśleniu, że diagnosta może wykonać badanie tylko wtedy gdy ma oryginał - bez oryginału nie może być eksploatowany :x

W drugim podkreśleniu pisze, że mogą być dopuszczone jak został wydany duplikat.

Chcę podkreślić, że słowo duplikat neguje słowo oryginał :evil:

chyba, że mamy na myśli oryginał duplikatu i kopię oryginału. :pada:

Jak się mylę to proszę mnie poprawić :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda SKP powinna to dostać pocztą ( przez WK )

 

A skąd to przekonanie? To pismo nie zostało skierowane do wszystkich WK, ani do ministerstwa, ani do ZPP... Tylko do OSSWK - a nie każdy szef WK jest ich członkiem. A rozesłane zostało drogą elektroniczną...

 

A poza tym moc prawna tego pisma jest żadna... Co niby TDT może kazać Starostom? Kim oni niby są, żeby takie żenujące pisemka wysyłać? Diagności robią, jak uważają, Starości ich kontrolują... Każdy wie co do niego należy, a jak nie wie, to poniesie konsekwencje zapewne... Ale TDT z bacikiem nie jest tu potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym podkreśleniu, że diagnosta może wykonać badanie tylko wtedy gdy ma oryginał - bez oryginału nie może być eksploatowany :x

W drugim podkreśleniu pisze, że mogą być dopuszczone jak został wydany duplikat.

 

Akceptacja dokumentów(dozory zbiorników) wydanych przez inne instytucje niż TDT=złamanie prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nie może wykonać badania z wynikiem P mając w ręce kopię decyzji. Musi mieć oryginał lub duplikat wydany przez TDT, a to nie jest to samo co kopia /ksero, skan, czy co tam jeszcze ktoś wymyśli/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś chociaż raz notarialnie uwierzytelnioną kopię decyzji na zbiornik? :lol:

 

No żartuję przecież... :P Co nie zmienia faktu, że są pewne dokumenty równoważne z oryginałem a TDT nie powinno podważać dokumentów wystawianych przez producentów butli na podstawie wykonanych badań przez TDT.

 

Tym bardziej, że sami nie są tak do końca w porządku, bo na rynku jest cała masa butli z decyzjami/protokołami TDT bez numerów. A chcą mieć w rejestrach te numery powpisywane.

 

My np. kserujemy sobie każdy jeden protokół/decyzję i jak mi ktoś wyskoczy, że w rejestr wpisałem nie taki numerek to mu podetknę papier pod nos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z małego druku na dole 2 strony

 

No to niech TDT rozsyła to sobie do wszystkich stacji - swoimi siłami :) Dlaczego oczekujesz tego od WK? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oczekuję

napisałem tak, bo do mnie dotarło właśnie przez WK

ale różnie to bywa

:lol:

 

[ Dodano: 05-01-2010, 17:05 ]

Dostałem z WK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie słusznych

Jackow-przepraszam ze to wyrwalem ale co innego mam na myśli...

Przeczytałem wszystkie posty i zacząlem nad tym dumać.W wyniku tego dumania

wróciłem do czasów mojej mlodości tzn.lat końca 60 i poczatku 70 gdzie tez

była jedyna słuszna i nieomylna na wszystkim się znajaca-partia/PZPR/.

Mało tego-oni o wszystkim decydowali...!!!!

Czyzbym doczekał zmartwychstania upiorów przeszlosci...!!!! :razz:

Nie wiem moze mi się coś popitoliło ale ja zaczynam tak coraz bardziej odbierać

działania tych panów...!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nie może wykonać badania z wynikiem P mając w ręce kopię decyzji. Musi mieć oryginał lub duplikat wydany przez TDT, a to nie jest to samo co kopia /ksero, skan, czy co tam jeszcze ktoś wymyśli/.

Oj nie zgodzę się że mając duplikat mogę wykonać badanie zgodnie z pierwym podkreślonym wersem :twisted:diagnosta może wykonać badanie z wynikiem pozytywnym tylko wtedy gdy ma oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale różnie to bywa

wg tego pisma duplikat wydany przez producenta zbiornika nie jest ważny

no nie przesadzajcie bo dokumenty dołanczane do zbiorników też są wydane i podpisane przez dozór i nikt mnie nie przekona że to nie są orginały :twisted:

 

a nawiasem mówiąc zajechała do mnie wczoraj wieczorem pierwsza w mojej karjerze cysterna, co prawda nie adereowska ale okazało się że to cementowóz i kierowca był bardzo zdziwiony że ja chce jakieś dokumenty od zbiornika i że już był dwa razy na przeglądach i nic nie chciał diagnosta :shock: od tego zbiornika a wyraźnie na tabliczce znamionowej napisane że odbiór TDT był ostatni w 2004r więc sądze że jeździ bez dozoru i nikt go jeszcze nie szczaił........i ja się pytam gdzie jest ITD :x::hey a my tu o jakiś papierkach :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dokumenty dołanczane do zbiorników

to Ty nie wiesz, że sprawdzamy tu ortografię ???

że już był dwa razy na przeglądach i nic nie chciał diagnosta

a może nie był u diagnosty ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dokumenty dołanczane do zbiorników

to Ty nie wiesz, że sprawdzamy tu ortografię ???

ale też się czepiasz tego "ą" czy "om" przecież brzmi prawie tak samo :x no musze skromnie powiedzieć że przecież każdy ma jakieś wady :evil: mnie padło na ortografie :evil: a nie zawsze mam czas wkleić do worda aby mnie skontrolował :-?

 

A co do tego cementowozu to wysłałem go do mojej szanownej konkurencji ponieważ klient jechal już w kierunku granicy no i musiał mieć przegląd zrobiony.

 

A tak właściwie to moim skromnym zdaniem te całe dokumenty dozorowe to tak właściwie by nie musiały być, przynajmniej na zbiorniki LPG do 10 lat eksploatacji kiedy zbiornik ma wyraźnie nabity stempelek dozorowca z jego numerem i date ważności dozoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale też się czepiasz tego "ą" czy "om" przecież brzmi prawie tak samo :x no musze skromnie powiedzieć że przecież każdy ma jakieś wady :evil: mnie padło na ortografie :evil:a nie zawsze mam czas wkleić do worda aby mnie skontrolował :-?

Wystarczy korzystać np. z Firefoxa - każde napisane słowo Twojego postu będziesz miał od razu skontrolowane pod kątem ortografii. Polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa żeby zobaczyć te wzory, jedynie słusznych, protokołów które rozesłali razem z pismem?

 

Szansa zawsze jest ;)

 

 

Dlaczego oczekujesz tego od WK? :)

 

Wzory te nie "pochodzą"od WK.

Tak bezinteresownie coś,.......to już problem.................... ;)

Damy radę :D

Kopia TDT.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam to pismo, za bezsensowny bełkot i wydumke pana dyrektora TDT w formie skandalicznej co do formy i treści, dlatego nie uważam za stosowne, aby WK miały uczestniczyć w procederze rozpowszechniania tego czegoś. Co to w ogóle jest?

 

Czy mam rozumieć, że do tej pory nie wiedzieliście jak badać auta z gazem i nigdy dok.z TDT nie widzieliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Tym bardziej, że sami nie są tak do końca w porządku, bo na rynku jest cała masa butli z decyzjami/protokołami TDT bez numerów. A chcą mieć w rejestrach te numery powpisywane.

Niestety wymaga sie od kogos nie bedac w porzadku samemu. Protokoly z I polowy lat 2000 sa bez numerow decyzjii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokoly z I polowy lat 2000 sa bez numerow decyzjii....

Nie zwracałem uwagi na lata ale potwierdzam ze takie właśnie sa gdyz do sprawy

gazu podchodzę dość skrupulatnie.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.