Skocz do zawartości

Ile za oc nie znam się kompletnie


szymii18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum wiec się Witam :)

 

Mam taki problem mam 19 lat kupiłem pierwszy samochód za 2500 zł ford mondeo 1.8 TD z 1994 r chce go ubezpieczyc na siebie ale jak wpisuje swoje dane w kalkulatory oc to wychodza kosmiczne ceny 3000 zł do 7000... O co w tym chodzi przeciez nie wydam na ubezpieczenie 3000 zł jak samochod jest wart 2500 poza tym nie stac mnie na takie ubezpieczenie.... Co mam zrobic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zarejestrować samochód na kogoś kto ma 50 lat i posiadał samochód i ma

wszystkie znjżki to będzie dużo taniej .Innej możliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymii18

Proponuje CUK (centrum ubezpieczeń komunikacyjnych) Tam poszukają CI najtańsza firmę.

Tu masz link

http://www.cuk.com.pl/static.php?dzial=14&pierwszy=7&dokument=125

 

Jednak ze względu na Twój wiek to wszystkie firmy stosują zwyżki.

Szkoda ,że wcześniej o tym nie pomyślałeś i na początek kupić autko z mniejszą pojemnością- mniejsze opłaty.

Trudno będzie znaleźć kogoś kto weźmie na siebie możliwość utraty zniżek ,jeśli ktoś młody - (czyt. nie doświadczony ) kierowca spowoduje wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt ale te auto jest po prostu dobre... Doświadczony jestem jeźdze co tydzien do holandii i z powrotem 1800 km w 24 godziny... ale kogo to obchodzi w ubezpieczalni9ach masakra nie wiem co zrobie nie stac mnie na to ubezpieczenuie chyba bede musiał kogos poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 19 lat

 

[ Dodano: 12-01-2010, 20:12 ]

Doświadczony jestem jeźdze co tydzien do holandii i z powrotem 1800 km w 24 godziny...
Skromniś z Ciebie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt ale te auto jest po prostu dobre... Doświadczony jestem jeźdze co tydzien do holandii i z powrotem 1800 km w 24 godziny... ale kogo to obchodzi w ubezpieczalni9ach masakra nie wiem co zrobie nie stac mnie na to ubezpieczenuie chyba bede musiał kogos poszukac

 

a ciekawe po co ty tak często do tej holandii jeździsz co?? coś tam rozdają czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt ,że robisz 1800 km w 24 godziny świadczy o Twojej nie odpowiedzialności ,brawurze, itp.i młodzieńczym temperamencie i właśnie MIEDZY INNYMI ZA TE CECHY UBEZPIECZYCIELE STOSUJĄ ZWYŻKI DLA MŁODYCH KIEROWCÓW.

 

JEŚLI DOBRZE POLICZYŁEM 1800 km w 24 godz. to średnia wychodzi 75km/godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to ciurkiem bez sikania :D

 

Da się zrobić w pewnym PKS był szofer nikczemnego wzrostu który w Jelczu lał na stojąco pod nogi.

Jak przyszło mechanikom autko naprawiać to mało im się nie cofło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
sterowiec40 napisał:

"

Fakt  że robisz 1800 km w 24 godziny świadczy o Twojej nie odpowiedzialności ,brawurze, itp.i młodzieńczym temperamencie i właśnie MIEDZY INNYMI ZA TE CECHY UBEZPIECZYCIELE STOSUJĄ ZWYŻKI DLA MŁODYCH KIEROWCÓW.

 

JEŚLI DOBRZE POLICZYŁEM 1800 km w 24 godz. to średnia wychodzi 75km/godzinę

 

 

Bez przesady. Żeby uzyskać z trasy średnią 75 km/h na godzinę wystarczy trzymać około na trasie 110-120 km/h, może nawet nieco mniej, licząc postoje co ~500 km. Dla porównania - jadąc "gierkówką" z Warszawy do Częstochowy przed remontami, kilka lat temu - czyli z większą ilościa skrzyżowań ze światłami - dało się zrobić średnią 82-84 km/h nie przekraczając 120 km/h i zwalniając na skrzyżowaniach (może nie do przepisowych 70, ale powiedzmy do 80-85 km/h), oczywiście nie mówię o jeździe w momentach największego natężenia ruchu. Biorąc pod uwagę, że do Holandii większośc trasy (a jadąc np. z Poznania czy Wrocławia praktycznie cała) przebiega autostradami, to nie uważam, żeby była to jakaś skrajna nieopdowiedzialnośc, oczywiście zakładając odpowiednie warunki drogowe - sucha nawierzchnia, dobra widoczność itp.

 

Co nie zmienia faktu, że w większości zwyżki dla "młodziaków" są słuszne - wystarczy, szczególnie w weekendy, przyjrzeć się "wyczynom" chłopaczków w "odzieży sportowej" ujeżdżających kilkunastoletnie zachodnie fury w rytm "umc-umc" ogłuszającego z kilkudziesięciu metrów. Z drugiej strony rozumiem, że są kierowcy - do których nieskronie sam się zaliczam - jeżdżacy od początku swojej "kariery" odpowiedzialnie. Mam obecnie 27 lat, prawo jazdy B od 10, a C od 7 lat, nigdy nie spowodowałem kolizji, brałem udział w jednej (staranowała mnie ciężarówka, której kierowcy nie chciało się zatrzymać na czerwonym), przejeździłem niemal pół miliona kilometrów itp., ale niestety tez musiałem przeżyć etap płacenia drogiego OC... Tak to już jest, że przepisy uśredniają pewne rzeczy i trzeba się z tym pogodzić. Ktoś na tym zyskuje, a ktoś traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obowiązkowe. Jego brak, np. ujawniony podczas rutynowej kontroli policji, był zawsze kosztowny. Od początku tego roku kary za brak OC są jeszcze wyższe. Np. za brak polisy powyżej dwóch tygodni trzeba zapłacić aż 3200 zł.

 

Ponadto teraz policjantów zastąpiły komputery Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Ubezpieczyciele muszą w ciągu dwóch tygodni wysłać informację o sprzedaży polisy do tego funduszu. Teraz uzyska on dostęp online do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Dzięki temu będzie można porównać datę rejestracji pojazdu z terminem wykupu polisy od odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli system wykryje różnicę, kierowca otrzyma mandat pocztą.

 

Według szacunków Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego po naszych drogach jeździ ok. 250 000 aut bez ubezpieczenia OC.

 

http://www.magazynauto.pl/wiadomosci/drogi-prawo/news-koniec-bezkarnej-jazdy-bez-oc,nId,945200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 years later...

Odświeżę temat ubezpieczeń OC. Szukałem na forum wątku odnośnie ubezpieczeń krótkoterminowych dla pojazdów "Historycznych", ale nie znalazłem. 

Może ktoś z forumowiczów przerabiał temat ubezpieczania pojazdów powyżej 40  lat?  Na takie pojazdy OC można podobno wykupić na miesiąc i nie trzeba kontynuować OC.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisałeś. Pojazd, który ma co najmniej 40 lat jest "pojazdem historycznym", więc można wykupić OC najkrócej na 30 dni. Nie musi być ciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art 2 ust. 11 
pojazd historyczny: 
a) pojazd zabytkowy w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym, 
b) pojazd wpisany do księgi inwentarza muzealiów zgodnie z przepisami dotyczącymi ewidencjonowania dóbr kultury w muzeach, 
c) pojazd mający co najmniej 40 lat, 
d) pojazd mający co najmniej 25 lat i uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji; 

 

Ten zapis się troszeczkę zmienił - i nie wystarczy mieć 25-letni pojazd - doszła ta dalsza końcówka w punkcie d

Znajomy ubezpieczał co rok z kartą PZM po dobrej cenie starszego Golfa - na ten rok już niestety składka normalna

Tak więc pojazd zabytkowy to jedna z odmian pojazdu historycznego 

Jak uzyskać opinię o wartości historycznej, która zwalnia nas od płacenia OC? 
Przede wszystkim pojazd musi spełnić podstawowy warunek tj mieć 25 lat 
Nie ma wymogu, by model był nieprodukowany od 15 lat. 
Taki wymóg jest zawarty w wytycznych Generalnego Konserwatora Zabytków, -mają one znaczenie przy rejestracji jako pojazdu zabytkowego (istnieją od niego wyjątki np. dla unikatów). 
Jeśli pojazd ma 25 lat należy zlecić rzeczoznawcy sporządzenie opinii. 
Koszt to od 100 do nawet 500 zł zależnie od miasta, osoby rzeczoznawcy itp. 
Niektórzy rzeczoznawcy są skłonni sporządzić opinie dla potrzeb OC jedynie na podstawie dokumentacji fotograficznej i kopii dokumentów pojazdu co znacząco obniża koszty (odpada np. dojazd do garażu). 
W praktyce taką możliwość mają osoby, dla których już była sporządzana opinia na inny pojazd lub członkowie znanych rzeczoznawcy klubów. 
Po uzyskaniu opinii o wartości historycznej pojazd nie musi mieć ciągłości OC 
Należy pamiętać o dwóch rzeczach ? wypowiedzeniu dotychczasowego OC, by nie przedłużyło się automatycznie, oraz o wykupieniu polisy krótkoterminowej przed wyjazdem pojazdem historycznym na drogę publiczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

wypowiedzeniu dotychczasowego OC,

Dodam od siebie, że przy próbie wypowiedzenia najczęściej padają bardzo rozsądne cenowo propozycje dalszej kontynuacji. Najważniejsze jest to, że dla samochodu w wieku 25-40 lat. mając opinię o  historycznym to ty decydujesz czy i jak ubezpieczysz pojazd i nie masz kary z Funduszu Gwarancyjnego ( chyba, że bez OC wyjedziesz na drogę publiczną). Członkowie klubów PZMot mogą również sprawdzić ofertę Compensy ( tam teraz jest dodatkowa zniżka).

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi link, który podałem:

Dla kogo jest ta oferta:

  • Oferta obejmuje samochody osobowe do 3,5 t, przyczepy i motocykle od 25 roku eksploatacji zarejestrowane na standardowych tablicach rejestracyjnych
  • Dodatkowa zniżka dla osób posiadających jeszcze inne pojazdy oprócz Klasyka
  • Dodatkowe 15% zniżki dla członków Polskiego Związku Motorowego

Edit:

Ja się waham, bo mam samochód ciężarowy, podrodzaj: terenowy.

Edytowane przez wrc69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.