Skocz do zawartości

Ile za oc nie znam się kompletnie


szymii18

Rekomendowane odpowiedzi

Tego się spodziewałem, że krótkoterminowe ubezpieczenie będzie relatywnie drogie i sprawdzi się w przypadku pojazdów używanych tylko przez miesiąc lub maksymalnie dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Pojazdu 40 lat jest taki szczegół że nie musi posiadać żółtych tablic OC nie trzeba kontynuować. Z kartą PZM nie ma mowy o zawieszeniu OC jeśli pojazd nie przekroczył 40 lat. O temat pytałem w mojej ubezpieczalni i usłyszałem że pierwszy raz ktoś o to pyta. A pytałem o OC na przyczepkę z 1978r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
W dniu 31.01.2019 o 15:05, sojer1disco napisał:

Z kartą PZM nie ma mowy o zawieszeniu OC jeśli pojazd nie przekroczył 40 lat.

Z kartą PZM są spore zniżki w Compensie. Natomiast "zawiesić " OC można w pojazdach w wieku 25-40 lat z opinią rzeczoznawcy o "historycznym unikatowym dokumentującym historię motoryzacji"

Podstawa prawna:

Dz.U z 2018 r.
Poz. 473

11) pojazd historyczny – pojazd mechaniczny, o którym mowa w pkt 10, będący:
a) pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy – Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazdem mającym co najmniej 40 lat,
c) pojazdem mającym co najmniej 25 lat i który został uznany przez rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy
lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Mnie kiedyś w ubezpieczalni wyjasnili mi kosmiczne ceny tym, że były lata co mało brali za ubezpieczenie, teraz nadrabiają . A te zniżki pic na wodę , mam prawko przeszło 22 lata i guzik zniżek, najlepiej ubezpieczenie zawrzeć przez internet najkorzystniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli chodzi o korzystne ubezpieczenie polecam (ciach)

Posiadają bogatą ofertę Towarzystw Ubezpieczeń i dodatkowe zniżki dla rolników, za dziecko do 13 roku życia oraz honorują kartę dużej rodziny.

Ubezpieczenie OC wyszło taniej niż na popularnych porównywarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli dziecko jest poniżej 13 lat, pochodzi z dużej rodziny i jest jednocześnie rolnikiem (z grupą inwalidzką rzecz jasna) to są dodatkowe zniżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem - dziecko ma tez status inwalidy wojennego. To coś da?

Oczywiście dziecko jest właścicielem całej floty transportowej - a jakże :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodatkowa zniżka za ilość pojazdów u jednego ubezpieczyciela + zniżkę za płatność w całości + zniżka tylko za dokumenty wystawione elektroniczne.

Toż płatność wyjdzie na poziomie jednego procenta. Ja się piszę bez  dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.