Skocz do zawartości

zwiazek diagnostów polskich


pan siara

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    10

  • Norbert Jezierski

    6

  • Piotr Barczuk

    4

  • kowal

    4

  • 3 years later...

Panowie pomysł nie jest głupi a wręcz powiem cacy. PISK powstał bo patronat ITSu nie zadowalał pewnej grupy właścicieli stacji a my jako pracownicy najemni właścicieli stacji SKP nie jesteśmy reprezentowani przez żadną grupę. Nami diagnostami nikt się nie interesuje. Wcześniej PATRONAT teraz PISK to reprezentacja właścicieli stacji nie diagnostów, jestem za.

Jak zwał tak zwał może się nazywać Ogólnopolskie Stowarzyszenie Diagnostów i Pracowników Stacji Kontroli Pojazdów.

Trza się skrzyknąć zarejestrować założyć grupę reprezentatywną i robić lobii.

 

[ Dodano: 07-09-2009, 21:15 ]

Co jeszcze napisze.Taki twór nigdy nie powstanie a czemu brak nam ideowca.

Po kiego ja mam się udzielać jak sze"w" i tak mnie spławi jak nie będzie po jego myśli. Stempluj jak Ci nie pasi to bay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej PATRONAT teraz PISK to reprezentacja właścicieli stacji nie diagnostów

 

Niezupełnie masz rację, PISKP na pewno nie reprezentuje właścicieli stacji, a już na pewno nie diagnostów, albo też po prostu nie ma żadnego wpływu na proces legislacyjny w kluczowych dla SKP sprawach /patrz projekt cennika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyich interesów pilnuje PISKP?

 

Jakby miała wpływ, to był krzyk, że mobbing.. Eh...

Na pewno głos w zorganizowanej formie jest bardziej zauważalny, niż samodzielne wykrzykiwanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno głos w zorganizowanej formie jest bardziej zauważalny, niż samodzielne wykrzykiwanie...

Oczywiście ze tak.Tylko jezeli ta grupa będzie w jednym miejscu to na pewno wtedy

ma rację bytu.W ukladzie takim jak jestesmy teraz nigdy nie będzie porządku/moze

niezbyt fortunne porownanie ale to mi przypomina PGR-y w lat.90/. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miała wpływ, to był krzyk, że mobbing.. Eh...

Kolega miał na myśli chyba lobbing. Jest to w cywilizowanych krajach zjawisko normalne i umocowane prawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyich interesów pilnuje PISKP?

Tak czytam te projekty po raz piąty i dochodzę do wniosku że pilnuje interesu producentów urządzeń. Nowe rozporządzenie obliguje SKP podstawowe do zakupu urządzenia do geometrii i sprawdzania amortyzatorów. Z dnia na dzień SKP bez w/w urządzeń mogą stracić możliwość wykonywania badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzień SKP bez w/w urządzeń mogą stracić możliwość wykonywania badań.

 

A co z okresem przejściowym do 2015?

SKP do 2015 robią to co robią.Od 22.09 2009 mogą wystapić o rozszezenia(np gaz) i jak odpowiadaja warunkom to dostaną.Tak zostało powiedziane w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyich interesów pilnuje PISKP?

Tak czytam te projekty po raz piąty i dochodzę do wniosku że pilnuje interesu producentów urządzeń.

 

No przecież tego nikt nie ukrywa.

 

A wracając do tematu wątku, słowo związek budzi we mnie jak najgorsze skojarzenia bo łączy mi się w.... "związki zawodowe". Czy to o czym wszyscy rozmyślamy to ma być właśnie w/w czy tez rodzaj stowarzyszenia? PiSKP zauważył niebezpieczeństwo i postanowił je skanalizować tworząc sekcję diagnostów w ramach swojej działalności. Jeśli miałoby to być stowarzyszenie to może łatwiej byłoby podpiąć się pod jakąś organizację techniczną np.

 

NOT albo SIMP może, ktoś ma już jakieś doświadczenia z tymi organizacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[url=http:// NOT albo SIMP może, ktoś ma już jakieś doświadczenia z tymi organizacjami.

 

Zawsze będą reprezentować SWOJE interesy przed interesami podpiętych !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będą reprezentować SWOJE interesy przed interesami podpiętych !!

Niestety tak jak w zyciu.Najpierw moje sprawy a wy to mozecie,jak będzie chwila czasu to wtedy pomyślimy o Was!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą aby mieć coś do powiedzenia należy założyć Izbę Diagnostów Polskich albo Stowarzyszenie Diagnostów Polskich itp wówczas konsultuje się przepisy ile konsultacje zrobi się w terminie. Może je uwzględnią a może nie. Instytucji obecnie jest ok 8 a w terminie uwagi składa tylko PISKP i są one w większości uwzględniane.

 

Do tego trzeba mieć składki członkowskie bo utrzymanie biura kosztuje.

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że trzeba uczestniczyć w posiedzeniach różnych podkomisji i sprawdzać czy proponowane zmiany są zgodne z dyrektywami unijnymi i normami europejskimi i czy gdzieś nie koliduje to z inną ustawą a tych w naszym kraju ie brakuje.

 

Wtedy człowiek się orientuje że nie ma czasu na takie szczególiki kontrowersyjne na forum które uniemożliwiają pracę i wpada w wir konsultacji zmian i znowu ktoś na podobnym forum twierdzi, że tych na dole się nie słuch i proponuje założenie izby i szuka członków składkowych no i frajera co znajdzie czas by w podkomisjach siedzieć i nie dać się zlobbować.

 

Ot takie przemyślenia zakończeniem NIE WRZUCAJ PIASKU W ROZPĘDZONE KOŁA SOCJALIZMU LUB DEMOKRACJI. jak kto woli :evil::x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki związek, stowarzyszenie nie ma prawa powstać(nie może). A dlaczego, takie cuś musi zatrudnić co najmniej dwóch prawników, sekretarki, serwery, nie stać nas pracowników najemnych opłacać następna grupę zawodową. Zarabiamy, ile to każdy wie ale od tego odpisu nie ma. Przedsiębiorca wpłaci i sobie odbierze.Jeśli już to płace jakąś składkę i mam pewna obsługę prawną.Nie realne, chyba że znajdzie się ktoś z charyzmą i pójdzie na prawo nie na ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że trzeba uczestniczyć w posiedzeniach różnych podkomisji

 

A gdzie to jest napisane, że trzeba? Nie przesadzajmy - stowarzyszenie ma dbać o interesy diagnostów, uczestniczyć w konsultacjach społecznych, nagłaśniać pewne sprawy, występować do TK o opiniowanie przepisów itd. Nikt nit twierdzi, że ta organizacja od A do Z ma naprawić system prawny w Polsce - bez przesady. Po prostu dla wielu wymienionych wyżej czynności niezbędne jest występowanie w zorganizowanej, zinstytucjonalizowanej formie.

 

Może nic z tego nie wyjdzie, może praca zginie w wirze procedur, natłoku obowiązków... ale może warto to empirycznie sprawdzić, a nie ciągle biadolić i narzekać? Panowie - jesteście siłą - szkoda, że bezwolną. W mojej ocenie PISKP nie reprezentuje waszych interesów, a bardziej właścicieli stacji - przedsiębiorców. A jak wiadomo interesy przedsiębiorców nie zawsze będą zbieżne z chęcią rzetelnego wykonywania pracy przez diagnostę. Analogicznie jak Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Wydziałów Komunikacji w mojej ocenie niewiele robi dla podniesienie i ujednolicenia standardów pracy WK - wszystko ogranicza się do kółka wzajemnej adoracji przy klakierskim nastawieniu do MI.

 

W mojej ocenie istnieje silna potrzeba ODDOLNEGO stowarzyszenia zarówno pracowników WK jak i SKP - ludzi którzy na co dzień muszą się stykać z owocami braku kompetencji i wiedzy ludzi odpowiedzialnych za system prawodawczy w tym kraju.

Nie twierdzę, że taki twór naprawi ten system i będzie remedium na wszystko - nie, ale z pewnością mógłby być słyszalnym głosem ludzi, którzy z codziennej praktyki nierzadko najlepiej wiedza gdzie tkwi problem i jak można go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izbę Diagnostów Polskich albo Stowarzyszenie Diagnostów Polskich

Przynajmniej nazwa przyzwoita, jak słyszę "związek zawodowy" to dostaję torsji.

 

poczytajcie sobie koledzy o:

 

samorzadach zawodowych

 

Słyszał ktoś o diagnostach... laboratoryjnych? A samorząd zawodowy mają :)

 

Oj chyba komuś zepsułoby to trochę krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.