Skocz do zawartości

Pojazdy Izby Celnej na cywilnej SKP ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na cywilnych stacjach kontroli pojazdów /podstawowych ? okręgowych ?/ można bez przeszkód badać pojazdy Izby Celnej ?

Część z nich to zapewne pojazdy nieoznakowane, część - uprzywilejowane.

 

Miło będzie, jeśli dołączycie podstawę prawną dla takiego czy innego swojego stanowiska ...

 

068.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jak najbardziej . Z tym że pewnie aby zobić takie badanie kierowca musi mieć zgode od swojego szefa .

Tak bynajmniej jest w wojsku, że jeżeli przełożony każe zrobić badanie na prywatnej stacji i jak płacą to można śmiało robić i sie nie zastanawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na cywilnych stacjach kontroli pojazdów /podstawowych ? okręgowych ?/ można bez przeszkód badać pojazdy Izby Celnej ?

 

A u nas był koleś z IC z "prośbą" o sprawdzenie rejestru badań pod kątem czy ich jakieś auta przeglądaliśmy. Nie było rozdziału w zapytaniu na cywilne i oznakowane. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na cywilnych stacjach kontroli pojazdów /podstawowych ? okręgowych ?/ można bez przeszkód badać pojazdy Izby Celnej ?

Część z nich to zapewne pojazdy nieoznakowane, część - uprzywilejowane.

 

Miło będzie, jeśli dołączycie podstawę prawną dla takiego czy innego swojego stanowiska ...

 

 

Tak można dokonać badania technicznego na cywilnej SKP pojazdów MON i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny. A to podstawa prawna :

 

Dziennik Ustaw z 13 marca 2009 Nr 39 poz. 319. parag.7, pkt.1 i pkt 2

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1) ORAZ MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 23 lutego 2009 r.

w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można dokonać badania technicznego na cywilnej SKP pojazdów MON i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny

 

Racja i tam zapis "... po zdemontowaniu specjalistycznego wyposażenia" Nie można resortowymi pojazdami pojechać na cywilną SKP z karabinem zamontowanym lub innymi tego typu. Tu zdaje mi się że o coś innego biega. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja i tam zapis "... po zdemontowaniu specjalistycznego wyposażenia" Nie można resortowymi pojazdami pojechać na cywilną SKP z karabinem zamontowanym lub innymi tego typu. Tu zdaje mi się że o coś innego biega. 8)

 

W tym dzienniku

nie widzę takiego zapisu [zaznaczam że jest to Dz.U. najnowszy],

Gdzie ty widzisz ten zapis.

 

A co do wyposażenia to Tak ,masz rację , nie wyobrażam sobie BRDEM-a z dzałkiem kalibru [???] na SKP. :)

 

[ Dodano: 16-01-2010, 12:45 ]

A jest ,ale w Dziennik Ustaw Nr 25, poz. 211 z 2005 r. & 8,ust.2

-- Pojazdy poddaje się badaniom technicznym w stacjach kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 ustawy, po uprzednim zdemontowaniu wyposażenia specjalnego. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie inne czy Policja może kontrolować pojazdy wojskowe? Odp może. A czy Żandarmeria Wjskowa może kontrolować pojazdy cywilne z kierowcą cywilnym? - nie może.

A czy stacja wojskowa może przeglądać cywilne pojazdy - nie może bo wojsko nie świadczy usług.

A czy Stacje cywilne mogą kontrolować pojazdy wojskowe - mogą świadczyć takie usługi - zamówione przez wojsko :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie inne czy Policja może kontrolować pojazdy wojskowe? Odp może. A czy Żandarmeria Wjskowa może kontrolować pojazdy cywilne z kierowcą cywilnym? - nie może.

A czy stacja wojskowa może przeglądać cywilne pojazdy - nie może bo wojsko nie świadczy usług.

A czy Stacje cywilne mogą kontrolować pojazdy wojskowe - mogą świadczyć takie usługi - zamówione przez wojsko :x

 

 

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Stacje cywilne mogą kontrolować pojazdy wojskowe - mogą świadczyć takie usługi - zamówione przez wojsko

mogą owszem :

po uprzednim zdemontowaniu wyposażenia specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma nigdzie zapisu o demontarzu uzbrojenia DZU Nr 25, poz. 211 z 2005 r. & 8,ust.2 na który powołuje się mmiodzio jest nie obowiązujący. Ja sobie wyobrażam BRDM z działkiem na stacji tak samo jak i na drodze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wyobrażam BRDM z działkiem na stacji tak samo jak i na drodze

 

A jakie są warunki przemieszania się po drogach publicznych BRDM-a ? Poza tym nie chodzi tylko o działka ale np o sprzęt szyfrujący ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wyobrażam BRDM z działkiem na stacji tak samo jak i na drodze

 

A jakie są warunki przemieszania się po drogach publicznych BRDM-a ?

Takie same jak dla każdego innego pojazdu, chyba że jedzie w kolumnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma nigdzie zapisu o demontarzu uzbrojenia DZU Nr 25, poz. 211 z 2005 r. & 8,ust.2 na który powołuje się mmiodzio jest nie obowiązujący. Ja sobie wyobrażam BRDM z działkiem na stacji tak samo jak i na drodze :evil:

 

 

O demontażu uzbrojenia Nie ,ale jest zapis >> po uprzednim zdemontowaniu wyposażenia specjalnego<<. ::hey

 

pisałem w/w poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie SKP w MON-ie niech bedą , przynajmniej stan techniczny pojazdów jest lepszy . Bezpieczniej poruszają się po naszych drogach.

 

Chwileczkę . Niech będą bo będą ? Skoro odpada sensowność takich SKP bo nie trzeba demontować urządzeń z pojazdów wojskowych przed wjazdem na cywilną SKP to nie widzę sensowności utrzymywania takich JW SKP z naszych podatków. Proszę mi podać argumenty bo "Bezpieczniej poruszają się po naszych drogach" oznacza że po przeglądzie na cywilnej nie jeździły by bezpieczniej ? Oj ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tańsze w utrzymaniu (robieniu przeglądów) i nie kosztuje tyle samo podatnika przegląd w resortowej co w prywatnej :lol: Czytaj w resortowej nie są przelewane pieniądze do prywatnego przedsiębiorcy. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łap mnie za słowa,nie chodziło mi o to. A ,kto powiedział że nie trzeba demontować urządzeń z pojazdów wojskowych przed wjazdem na SKP . Tu nie ma różnicy czy to jest SKP cywilna czy MON-wska. Wszelkie urządzenia , które podlegają moim skromnym zdaniem pewnej tajemnicy lub pewnemu niebezpieczeństwu użycia tzn .takie jak ; działka ,karabiny maszynowe itd. są i powinny być demontowane. Co do Monowskich SKP to chodziło mi o to ,że dobrze że są , ponieważ z braku pieniędzy w ogóle by nie jeżdziły> na cywilne SKP też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ uzbrojenie takich pojazdów już nie jest tajemnicą :!: Jak pojazd ma strefę tajną to na pewno nie w przedziale kierowcy :evil:

 

 

no pewnie że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.