Skocz do zawartości

Pojazd nie posiadający ABS


luk

Rekomendowane odpowiedzi

- jeżeli przeszedł na innej stacji - to co on robi u ciebie?

Nie robi nic .Tylko sie dowiedziałem droga "pantoflową" :cool: ze badanie zostało wykonane z wynikiem P, a u mnie nic z tego nie wyszło. I ot ta sprawa i moje pytania może ja źle coś robię :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • luk

    8

  • mirek.g

    6

  • mmiodzio

    5

  • Demart

    5

kiedyś miałem autobus nówka - nie śmigany sprinter 518 i niestety nie wyszło - klient pojechał na inna stację - wrócił do mnie i pochwalił się szefostwu - jakiego mają "niedobrego " diagnostę - ale .......ja śpię spokojnie, chociaż kolega co zrobił przegląd pewnie też - bo myślę że był nieświadomy co robi. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

temat może stary, ale mi trafiło się auto do 16t. i stanowisko TDT i Inspekcji Transportu Drogowego - dla auta do 16t. nie wymaga sie ABS-u i zwalniacza. Pan z ITD powołał się na opracowanie narazie jeszcze tylko w wersji angielskiej, które ma pokazać sie w nowym ADR, w zdaniu: od dnia 1.1.2010r. dotyczy wszystkich pojazdów samochodowych powyżej 16t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapis o wprowadzeniu wymagań od 1.01.2010r. nie obowiązuje ?

 

[ Dodano: 01-08-2010, 13:28 ]

Zapis jest faktycznie tak skonstruowany, że nie wiadomo czy wszystkich niezależnie od tonażu czy też daty I-szej rejestracji (dopuszczenia),,, znów dwie różne interpretacje ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie pojazdy po dniu 1.1.2010 r. (bez względu na datę rejestracji) powyżej 16 t DMC i wszystkie naczepy powyżej 10 t DMC muszą posiadać ABS, a jak nie to przy kontroli drogowej np ITD przewoźnik ma karę administracyjną w wysokości 2 tys. zł z taryfikatora ustawy o transporcie drogowym

 

[ Dodano: 01-08-2010, 20:00 ]

PS. przepis ten obowiązuje już od 1.01.2010 r. jest opublikowany w ADR i wystarczy zresztą co do tego przepisu wypowiedziała się komisja mieszana przy ONZ ;-) ale to już inna bajka pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis ten obowiązuje już od 1.01.2010 r. jest opublikowany w ADR

 

Tylko, czy jest opublikowany w sposób jednoznaczny ???

wrzuć cytat tego zapisu, jeśli możesz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto do 16 ton i przyczepa/naczepa do 10 ton DMC nie wymaga ABS wynika to bezpośrednio z umowy ADR dział 9 tabela

A możesz to przedstawić , wytłumaczyć dlaczego tak :roll:

 

Jak dla mnie poopieram stanowisko

Wg mnie zapis jest jednoznaczny iż wszystkie pojazdy od 01.01.2010 muszą posiadać ABS .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.