Skocz do zawartości

BŁAD W NUMERZE VIN


kuba197877

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie cztery lata temu przy pierwszej rejestracji pojazdu sprowadzonego z Francji wpisałem numer vin w przegladzie taki jak byl w dowodzie Francuskim niestety po tych czterech latach okazało sie że w aucie ostatni znak jest inny jak w dokumętach i moim przeglądzie nie zauważyłem poprostu tego 4 lata temu i przez te lata też nikt tego niezauważył asz do teraz jak myślicie jak to wyprostowac zjeżdża mi ten klijęt nie wiem co robic poradzcie panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • trepek

    10

  • Regan55

    8

  • adam1501

    7

  • bohdang

    6

cztery lata temu przy pierwszej rejestracji pojazdu sprowadzonego z Francji wpisałem numer vin w przegladzie taki jak byl w dowodzie Francuskim

Nie Ty pierwszy ale tez napewno nie ostatni.... :D

jak myślicie jak to wyprostowac zjeżdża mi ten klijęt nie wiem co robic poradzcie panowie

Ja jezeli takie coś wyłapię /a było tego trochę/wystawiam zaświadczenie z opisem

co i jak a klient maszeruje do WK.Tam mu to poprawiają/nigdy nie mialem z tym

problemu/.Po powrocie z WK dopiero "stępluję"DR...!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On był w wydziale komunikacji i dali mu czas na pimie miesiąc na wyjaśnienie a jak nie wyjaśni wszczynają procedure o cofnięcie rejestracji pojazdu i po samochodzie a wyjaśnić ma w ten sposób opinia biegłego rzeczoznawcy i wyjazd do Francji i prostowanie tam błędu niewiem co stego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez rzeczoznawcy się nie obędzie. Przez kilka lat nikt nie widział pomyłki i nagle ktoś zauważa błąd? WK będzie żądał opinii czy była ingerencja w pole numerowe czy nie. Ostatni znak to fragment nr seryjnego więc...

Jakie cyfry są pomylone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka lat nikt nie widział pomyłki

Mój ostatni przypadek-Ford Sierra klepane przez nomen omen 4 lata...!!!! :razz:

 

[ Dodano: 24-01-2010, 18:10 ]

Ps.Obyło się bez zadnych zgrzytów...!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie cztery lata temu przy pierwszej rejestracji pojazdu sprowadzonego z Francji wpisałem numer vin w przegladzie taki jak byl w dowodzie Francuskim niestety po tych czterech latach okazało sie że w aucie ostatni znak jest inny jak w dokumętach i moim przeglądzie nie zauważyłem poprostu tego 4 lata temu i przez te lata też nikt tego niezauważył asz do teraz jak myślicie jak to wyprostowac zjeżdża mi ten klijęt nie wiem co robic poradzcie panowie.

Znaczy nabierasz doświadczenia, czy byłeś u okulisty :?: - przepraszam za taki ton, ale o czymś to świadczy :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde każdy ma prawo się pomylić ,aby nie za często.

Tak każy ma prawo; Ale czterech przez kilka lat; czy ewentualnie ilu się myliło :?:

Tak tak Panowie teraz radzę mówić, że klient widocznie podmienił auto :x

Co innego gdyby sprawa wyszła w następnym roku - to tak jak napisałeś każdy ma prawo się mylić :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , ale tak w ogóle to jest naprawdę poważna sprawa. Nie wiem jak tu koledze pomóc.

 

4 lata temu i przez te lata też nikt tego niezauważył asz do teraz

 

 

a to Ty zauważyłeś czy inny diagnosta.[teraz]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem co doradzić - bo jak porównał DR francuski z naturą. Skoro był byk to po co przepisywał z bykiem - to po pierwsze.

Po drugie jak przez kolejne lata był sprawdzany pojazd jak różnice stwierdzono za czwartym razem :?:

Przepraszam, ale ja też nie wiem co doradzić - bo mi to śmierdzi na ....... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kolego nie oceniał. Kicha - czasami tak bywa. :nook

Mam DR, błąd w VINie od 1994 roku, przez 15 lat diagności nie widzieli pomyłki, różni diagności, różne oczy. :nook Województwo moje - wstyd. ::(

Załatwiaj z WK, żeby wyjść z tego bez bólu dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czterech przez kilka lat; czy ewentualnie ilu się myliło

A moze to byli tylko "klepacze"...???? :razz:

Po drugie jak przez kolejne lata był sprawdzany pojazd jak różnice stwierdzono za czwartym razem

Ja nie widzę w tym nic strasznego.Przykład z własnego podwórka/bez drobnych

szczegółów/.Pojazd sprawdzany-"klepany"przez jednego współpracownika przez 4

lata.Przy pierw.OBT w kompie wpisal zle nr.nadwozia i tak jechał przez kolejne lata.

Chyba nic dodać czy tez ująć..!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierw.OBT w kompie wpisal zle nr.nadwozia i tak jechał przez kolejne lata.

taki problem to nie problem :D (narazie)

DR zgadza się z pojazdem

gdy będzie działał cepik to wtedy zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę w tym nic strasznego.Przykład z własnego podwórka/bez drobnych

szczegółów/.Pojazd sprawdzany-"klepany"przez jednego współpracownika przez 4

lata.Przy pierw.OBT w kompie wpisal zle nr.nadwozia i tak jechał przez kolejne lata.

Chyba nic dodać czy tez ująć..!!!! :razz:

A ja widzę bo to nie ta sama sytuacja

(...) nie zauważyłem poprostu tego 4 lata temu i przez te lata też nikt tego niezauważył asz do teraz jak myślicie jak to wyprostowac zjeżdża mi ten klijęt nie wiem co robic poradzcie panowie.

Co innego jeden człowiek - zgubiła rutyna.

A co innego opisana sytuacja :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem załatwiłem go przez pismo od producenta że nr vin jest taki jak w naturze a błąd popełnił diagnosta i wk np we francji i ew opinia rzeczoznawcy do tego .spróbuj może zadziała. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomyłki są dosyć częste zwłaszcza w autach w których numer pisany jest kursywą lub inną dziwną trzcionką. Dość łatwo wtedy o pomylenie B z 8 czy Y z 4. Uwaga na auta francuskie, które czasami mają literę w numerze serii (jednym z 8 ostatnich znaków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość łatwo wtedy o pomylenie B z 8 czy Y z 4.

Każdy może się pomylić i nie ma takiego, który nie trzepnął się w tym fachu ale porównanie zapisów na "blachanach" z najdziwniejszą odmianą znaków a następnie z tabliczką znamionową, która nie jest już wypisana w sposób finezyjny powinien ograniczyć takie błędy do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.