Skocz do zawartości

Termin nastepnego badania...


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

na badanie samochodem 4 lata i 2 miesiące to też mu wyrównasz do 5 ??

Tak do 5 lat i nic więcej... :D

Niestety i tak można (jak ktoś upierdliwy):x:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    19

  • Regan55

    13

  • DARIO64

    10

  • jarolud

    9

to że my dajemy wyrównanie do 5 lat to jest nasza dobra wola w przepisach jest tak naskrobane że nie musimy dopełniać do 5 , ale możemy

Niestety w przepisach jest tak naskrobane, że musimy dopełnić do pięciu lat. Nawet jak przyjedzie na badanie po czterech latach i dziesięciu miesiącach to trzymając się literalnie prawa musimy zrobić do pięciu. Wykonanie badania w tym przypadku na zasadzie łaskawości w stronę klienta może zakończyć się wiadomo jak w przypadku dociekliwego kontrolera albo smutnego pana z TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przepisach jest tak naskrobane, że musimy dopełnić do pięciu lat. Nawet jak przyjedzie na badanie po czterech latach i dziesięciu miesiącach to trzymając się literalnie prawa musimy zrobić do pięciu. Wykonanie badania w tym przypadku na zasadzie łaskawości w stronę klienta może zakończyć się wiadomo jak w przypadku dociekliwego kontrolera albo smutnego pana z TDT.

 

Otóż to - przychylam się do zdania kolegi w całej rozciągłości! I do tego sprowadza się cała dyskusja...

 

Z tym, że to teoria... Bo tak naprawdę... Skąd wiesz, które badanie robisz, że decydujesz, czy dopełniasz, czy już na rok? :) DR nie zawsze da odpowiedź ile było badań przedtem i czy to pierwsze badanie okresowe, czy już kolejne... niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że my dajemy wyrównanie do 5 lat to jest nasza dobra wola w przepisach jest tak naskrobane że nie musimy dopełniać do 5 , ale możemy

Niestety w przepisach jest tak naskrobane, że musimy dopełnić do pięciu lat. Nawet jak przyjedzie na badanie po czterech latach i dziesięciu miesiącach to trzymając się literalnie prawa musimy zrobić do pięciu. Wykonanie badania w tym przypadku na zasadzie łaskawości w stronę klienta może zakończyć się wiadomo jak w przypadku dociekliwego kontrolera albo smutnego pana z TDT.

 

 

Czy warunkiem uzyskania terminu dłuższego jak 1 rok nie jest (...) przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji (...) A skoro przyjechał po tym terminie 3 lat od od dnia pierwszej rejestracji? To mam dać dłużej jak 1 rok ? I jeszcze jedno jak przyjedzie po upływie 4 lat 11 miesięcy 29 dniach (przy założeniu ze miesiąc ma 30 dni) to wyznaczymy termin w myśl zasady dopełniania 1 dzień ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jak przyjedzie po upływie 4 lat 11 miesięcy 29 dniach (przy założeniu ze miesiąc ma 30 dni) to wyznaczymy termin w myśl zasady dopełniania 1 dzień ?
Kolega miał taki przypadek -z zachodu, okresowe, do 5 lat to miałby klient do 1 marca więc kolega zrobił na rok i klient wrócił z WK z terminem do poprawy.

 

[ Dodano: 28-01-2010, 10:54 ]

no ale to jest dla mnie jasne. trudno mi jednak zinterpretować sytuację gdy widzę że data pierwszej rejestracji jest np. 2007.01.28 , w między czasie auto zostało sprowadzone do kraju (jest to odnotowane w DR) i TNBT to 2010.01.28.Pozdr. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jak przyjedzie po upływie 4 lat 11 miesięcy 29 dniach (przy założeniu ze miesiąc ma 30 dni) to wyznaczymy termin w myśl zasady dopełniania 1 dzień ?
Kolega miał taki przypadek -z zachodu, okresowe, do 5 lat to miałby klient do 1 marca więc kolega zrobił na rok i klient wrócił z WK z terminem do poprawy.

 

Czy to dopełnianie nie dotyczy bardziej WK niż SKP ? Czy nie można wpisać termin zgodny z DR ?

 

[ Dodano: 28-01-2010, 11:24 ]

kolega zrobił na rok i klient wrócił z WK z terminem do poprawy.

 

Na co się powołali odsyłając ? Jeśli klient chce codziennie obt na ten sam samochód i chce płacić to WK też będzie się mieszał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoływali się na przepis 3 lata i do 5, czyli ten przegląd był pierwszy po 3 latach. Bo było to OBT. No niestety mimo krótkiego stażu nauczyłem się że dialog z paniami z WK jest bardzo trudny, tym bardziej przez telefon i wszelkie argumenty trafiają w próżnię tym bardziej przy tak nie ścisłych przepisach.( W tym przypadku uważam że WK miało rację). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jak przyjedzie po upływie 4 lat 11 miesięcy 29 dniach (przy założeniu ze miesiąc ma 30 dni) to wyznaczymy termin w myśl zasady dopełniania 1 dzień ?

 

A jak będzie to auto kupione i przerejestrowywane to WK pogoni klienta bo badanie jest ważne mniej niż 30 dni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie to auto kupione i przerejestrowywane to WK pogoni klienta bo badanie jest ważne mniej niż 30 dni. :D

Na podstawie jakiego paragrafu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie jakiego paragrafu?

 

A tego Ci w tej chwili nie powiem , ale jest to związane z wydaniem czasówki i okresem jaki ma WK na sprawdzenie pojazdu,przynajmniej u nas tak jest że WK odsyła na badanie jeżeli termin w dowodzie jest krótrzy niz 30dni.

 

A paragrafu nie znalazłem ,przejżałem DZ.U186 i 137 i nic nie znalazłem,dlaczego tak robią?czeski film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej u nas tak jest że WK odsyła na badanie jeżeli termin w dowodzie jest krótrzy niz 30dni.

Nie tylko u Was tak jest ale nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć dlaczego mam wykonać badanie dla pojazdu, który ma ważne badanie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie to auto kupione i przerejestrowywane to WK pogoni klienta bo badanie jest ważne mniej niż 30 dni. :D
Dokładnie :shock:

 

Trzeba zapytać WK 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała do mnie klientka z "reklamacją" bo żle wyznaczyłem termin badania.Badanie okresowepo raz pierwszy data pierwszej rej. za granicą2005.02.28 badanie robiłem 21.11.2009 a termin następny wyznaczyłem na 28.02.2010 autko oczywiście do 3,5t.No i chce rekompensaty bo zabrałem jej 9 mies. :) tu wstawiłem uśmiech bo 9 mies. jakoś się dziwnie kojarzy ale wszystko jest prawdą no i co na to koledzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wyznaczyłbym do 21.11.2010
Ale wtedy przyjechałaby i powiedziała,że straciła 3 miesiące :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co na to koledzy!

Osobiście wyznaczyłbym do 21.11.2010 :)

Dopełniamy do 5lat od dnia pierwszej rejestracji czyli 2010-02-28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopełniamy do 5lat od dnia pierwszej rejestracji czyli 2010-02-28.
No tak trzeba interpretować nasze najnowsze kochane zapisy w ustawie tylko powstaje jak wcześniej ktoś zuważył "syndrom 1 dnia "jak ktoś wybiera się w podróż i zechce przyjechać wcześniej dajmy na te 5 dni terminem to najlepszym rozwiazaniem byłoby,żeby nie tracił :-) roczek i te 5dni a gzdzie tu zdrowy rozsądek :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed upływem 3 lat,przed upływem 5 lat,przed upływem kolejnego roku ,a ile jest to "przed" dzień,dwa,miesiąc ,pół roku?

W/g mnie mógł "wyrównać" jak i napisać na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopełniamy do 5lat od dnia pierwszej rejestracji czyli 2010-02-28.

 

Z interpretacji "poznańskiej" zrozumiałem tak:

Jesli zostało wiecej niż rok do dopełnienia do "pięciu lat" to dopełniamy ,jeśli mniej niż rok dajemy na rok.

Czy możemy dopełnić do pięciu -jeśli termin mija za dwa dni ?.Może możemy?? ,ale to paranoja dać badanie na dwa dni. :shock:

 

Co byś powiedział na tą stytuację(dostajesz za 98zl badanie na dwa dni) będąc klientem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.