Skocz do zawartości

Termin nastepnego badania...


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego SKP Poznań - a w którym Poznaniu Ty mieszkasz? :) Bo w tym co ja termin powinien być wyznaczony na luty 2010 póki co (dopełnienie do 5 lat - tak tak - nawet jak przyjedzie tydzień przed...). Może jakąś prewencyjną kontrole kolega sobie życzy? Może kurs doszkalający? Hmmm - pomyślimy :evil::evil::evil:

 

Nie - no tak poważnie to chore... W czwartym roku badanie powinno być już na rok, a nie dopełnienie... Szkoda tylko, że przepis skonstruowano tak, a nie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    19

  • Regan55

    13

  • DARIO64

    10

  • adam1501

    9

Kolego SKP Poznań - a w którym Poznaniu Ty mieszkasz?

To może kolega MB i AB źle zinterpretowali,albo ja źle słyszałem ;) właśnie na doszkoleniu :)

W czwartym roku badanie powinno być już na rok, a nie dopełnienie..

 

I tu się zgadzamy

 

podobnie jest z tablicami ,-traktując przepis literalnie.

Tablica nieczytelna-"N" ,brak tablicy-"P" :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego SKP Poznań - a w którym Poznaniu Ty mieszkasz? :) Bo w tym co ja termin powinien być wyznaczony na luty 2010 póki co (dopełnienie do 5 lat - tak tak - nawet jak przyjedzie tydzień przed...). Może jakąś prewencyjną kontrole kolega sobie życzy? Może kurs doszkalający? Hmmm - pomyślimy :evil::evil::evil:

 

Nie - no tak poważnie to chore... W czwartym roku badanie powinno być już na rok, a nie dopełnienie... Szkoda tylko, że przepis skonstruowano tak, a nie inaczej...

I jak przyjdzie do blakopa "tak tak - nawet jak przyjedzie tydzień przed...)" to wyśle go na badanie bo nie może wydać dowodu bo PCZ bo za krótki termin ma ważne badanie itd. :razz::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,a ile jest to "przed" dzień,dwa,miesiąc ,pół roku?

 

,,,sekundę przed, może być ???

 

Co byś powiedział na tą stytuację(dostajesz za 98zl badanie na dwa dni) będąc klientem :o

 

A gdzie byłeś przed upływem trzech lat , będąc klientem ???

To w końcu dopełniamy, czy tworzymy nowe teorie ???

Nie - no tak poważnie to chore...

 

 

A co w tym kraju jest jeszcze zdrowe, powiedz ???

 

podobnie jest z tablicami

 

, oraz pojazdami wyrejestrowanymi za granicą,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wyznaczyłbym do 21.11.2010 :)

Dopełniamy do 5lat od dnia pierwszej rejestracji czyli 2010-02-28.

 

pod warunkiem że jest to badanie drugie w historii tego pojazdu , bo jeśli jest trzecie to tylko na 1 rok . przynajmniej taka jest moja interpretacja ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeśli jest trzecie to tylko na 1 rok . przynajmniej taka jest moja interpretacja ::)

 

prawidłowa - gdyż to akurat jesteś w stanie stwierdzić, mając datę pierwszej rejestracji, datę następnego badania, sprowadzenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co robiłeś badanie okresowe jeśli zapewne był na 3 lata poddany badaniu za granicą i miał ważne na dwa lata???

 

Powinieneś ustalić dane i wiśta wio do WK, oni przepisali by tnb z zagranicznego DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - na wszystkie badania, gdzie w DR termin jest jeszcze ważny i wystarczyłoby wyłącznie dodatkowe na ustalenie danych, to może 2-3 % takich widziałem - pozostałe 98% i tak ma okresowe z automatu hehe... Przyczyny raczej wiadome ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny raczej wiadome

Blakop-jakie widzisz przyczyny..??Jezeli przyjezdza na ustalenie danych to ma tylko

i wylącznie to co sobie zyczy.Nigdy i nic klientowi nie sugeruję bo jak p.Zosia z

okienka spyta dlaczego robił OBT i "wydał"tyle kasy to ja nie chcę zeby mi klient

urządzał jazdę za niesłusznie pobrane pieniądze....!!!

Natomiast jak mi podpisze wniosek lub ma skier.zeby zrobić OBT przed rej.to cicho

siedzę i robię swoje.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zostało wiecej niż rok do dopełnienia do "pięciu lat" to dopełniamy ,jeśli mniej niż rok dajemy na rok.

 

Dokładnie tak jest,nie można dać mniej niż 1 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest,nie można dać mniej niż 1 rok

 

A dlaczego? Jak dopełniamy to dopełniamy w obie strony 8) Skoro można dać na 1 rok i 13 dni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał/a:

Przyczyny raczej wiadome

 

Blakop-jakie widzisz przyczyny

 

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.Ostatnio był u mnie klient który stwierdził że taniej mu wyjdzie zrobić przegląd niż tłumaczenie dokumentu potwierdzającego przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest,nie można dać mniej niż 1 rok
Też jestem za i teraz dla świętego spokoju i kierując się logiką dam na rok ale wtedy jeszcze niektóre W.K. same nie wiedziały jak postepować co zresztą widać jak się czyta posty z tego tematu.
A po co robiłeś badanie okresowe jeśli zapewne był na 3 lata poddany badaniu za granicą i miał ważne na dwa lata???
Zgadza się ale jak pojazd z jakiś powodów nie ma ważnego badania tzn. ma na 3 lata a minęlo już 4,9 lat?pozatym sam wiesz jak niektóre W.K. podchodziły do pojazdów wyrejestrowanych z ważnymi badaniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był u mnie klient który stwierdził że taniej mu wyjdzie zrobić przegląd niż tłumaczenie dokumentu potwierdzającego przegląd.

No właśnie tym bardziej, że na wniosek klienta możesz wykonywać badanie techniczne jego pojazdu, jeśli będzie chciał, nawet co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest,nie można dać mniej niż 1 rok

 

A dlaczego? Jak dopełniamy to dopełniamy w obie strony 8) Skoro można dać na 1 rok i 13 dni ?

Kolego nie kombinuj,ustawodawca wprowadzając ten zapis organiczył zjawisko jakim było-Przyjeżdza klient na OBT po 5-ciu latach ,a powinien po 3-ech należało dać na dwa ,bo tak bylo przed zmianami (była gdzieś na to interpretacja) i klient autem siedmioletnim miał tylko dwa badania.Po to jest ten zapis o dobijaniu do 5-ciu.Odpowiadając na Twoje pytanie to nie ma terminu NBT np 8-cy czy 3-ce obowiązują nas terminy poł roku-autobus 1 rok i dwa lata.Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty Mirek możesz wiedzieć co ustawodawca miał na myśli, jeśli w ministerstwie do dziś nie wiedzą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty Mirek możesz wiedzieć co ustawodawca miał na myśli, jeśli w ministerstwie do dziś nie wiedzą ???

 

:-D:-D:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tej ustawie zabrakło sformułowania przy dopełnianiu, że dopełniamy do 5 lecz nie krócej niż rok i wtedy byłoby OK, a tak to trzeba się szarpać z klientem i tłumaczyć za kogoś :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Odpowiadając na Twoje pytanie to nie ma terminu NBT np 8-cy czy 3-ce

Niestety są i chcąc być w zgodzie z literą prawa tak powinno być wykonywane, ponieważ przepis mówi wyraźnie: "...przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania..." i nie mamy wyjścia jak pojazd przyjedzie po czterech latach i pięciu miesiącach na swoje pierwsze badanie na SKP to wykonanie badania na termin inny niż do pięciu lat od dnia pierwszej rejestracji jest wbrew obowiązującym przepisom i proszę nie stwierdzać, że jest inaczej bądź podać podstawę prawną na podstawie której mogę uczynić jak twierdzicie. Jeżeli chcecie zmiany przepisów to doprowadzajcie do tego aby ludzie krzyczeli, że dany zapis jest chory a nie sami naginacie go do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie mamy wyjścia jak pojazd przyjedzie po czterech latach i pięciu miesiącach na swoje pierwsze badanie na SKP to wykonanie badania na termin inny niż do pięciu lat od dnia pierwszej rejestracji jest wbrew obowiązującym przepisom

Oczywiscie ze tak....!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała do mnie klientka z "reklamacją" bo żle wyznaczyłem termin badania.Badanie okresowepo raz pierwszy data pierwszej rej. za granicą2005.02.28 badanie robiłem 21.11.2009 a termin następny wyznaczyłem na 28.02.2010 autko oczywiście do 3,5t.No i chce rekompensaty bo zabrałem jej 9 mies. :) tu wstawiłem uśmiech bo 9 mies. jakoś się dziwnie kojarzy ale wszystko jest prawdą no i co na to koledzy!

A jaki był TNBT?

Moim zdaniem takie wyznaczenie terminu nie ma oparcia w naszych obecnych (chorych) przepisach, bo w innym kraju mogą być inne terminy badań i to auto mogło już przejść badanie (to po którym u nas wyznacza się termin dopełnieniowy do pięciu lat). Każde następne badanie musi być z rocznym TNBT. Żeby korzystać z tych dopełnień musimy wiedzieć, że jest to na pewno pierwsze OBT ( nie wystarczy OBT po raz pierwszy).

 

[ Dodano: 06-02-2010, 20:23 ]

Jeżeli chcecie zmiany przepisów to doprowadzajcie do tego aby ludzie krzyczeli, że dany zapis jest chory a nie sami naginacie go do rzeczywistości.

Tu się zgadzam z Adamem. Powinno się doprowadzać do tego, żeby dotarło do autora przepisu, że wypuścił bubla. Ale jak sobie pomyślę o tych rozmowach z klientami.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się doprowadzać do tego, żeby dotarło do autora przepisu, że wypuścił bubla

A czy sądzisz ze oni na dzień dzisiejszy o tym nie wiedzą co spłodzili...

Sądzisz ze nikt nie czyta co my na forum"dzięciolimy" i co o nich i ich przepisach

się myśli... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sobie pomyślę o tych rozmowach z klientami.......

Dlaczego, ja za każdym razem jak jest tego typu strzyk mówię klientowi aby szedł do sądu a ja za nim bardzo chętnie pójdę aby doprowadzić do normalności jak dotąd nie było chętnych :x

Żeby korzystać z tych dopełnień musimy wiedzieć, że jest to na pewno pierwsze OBT ( nie wystarczy OBT po raz pierwszy).

Masz rację ale to nie w mojej gestii tylko klienta jest przedstawić stosowne dokumenty. Jeżeli nie przedstawia mi, że auto takowe przeszło wykonuje badanie tak jakby trafiał na SKP pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.