Skocz do zawartości

homologacja gazu po zmianie zbiornika LPG


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taki przypadek, w zeszłym tygodniu robiłem BT pojazdu z zagranicy z gazem.

Klient ze względu na to, że zbiornik nie miał polskiego TDT wymienił zbiornik.

Na BT miał dozór TDT, fakturę z warsztatu za montaż, auto OK i P. Teraz okazało się, że WK odmówiło zarejestrowania podając przyczynę, że ten zbiornik musi być wpisany w homologację, której zresztą nikt nie ma? :shock:

Co o tym sądzicie?

Idąc tym tokiem myślenia to jak wymienię silnik to też muszę robić nową homologację, założę inną homologowaną kierownicę to nowa homologacja :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejście do tematu ja osoboście robiłem już kilka badań z zza granicy z gazem i po wymianie butli na naszą z waznym dozorem nie było żadnych problemów w WK

Ale widocznie co kraj to obyczaj :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejście do tematu ja osoboście robiłem już kilka badań z zza granicy z gazem i po wymianie butli na naszą z waznym dozorem nie było żadnych problemów w WK

 

U nas też nie było problemów, jakiś nadgorliwy albo przepracowany urzędnik się trafił,

jak zobaczył dokument z polskiego zbiornika przy ewntualnym braku wpisu w zagranicznych dokumentach o zasilaniu LPG to potraktował gościa jakby zamontował instalację w kraju. A gdzie jest napisane że np.Holender nie może sobie kupić polskiego zbiornika,co na to urzędnik powie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zbiornik musi być wpisany w homologację

 

W jaką homologację?

Albo klient coś przekręcił, albo pracownik WK, albo w ogóle doszło do jakiegoś gigantycznego nieporozumienia...

Możesz podać jakieś bliższe dane? O jaki pojazd chodzi, o jakie WK (możesz na PW jak nie chcesz tu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tu chodzi o WYCIĄG ZE ŚWIADECTWA HOMOLOGACJI sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania Gazem.

oczywiście oprócz tego jest jeszcze decyzja z TDT i faktura z warsztatu montującego tą instalacje. :-)

 

 

 

przynajmniej ja mam tak napisane na swojej do mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w dokumentach kraju pochodzenia pojazdu była adnotacja że jest zasilany gazem??

Jeżeli nie było to WK nie ma podstaw wpisania gazu :-(

Może o to chodziło WK :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w dokumentach kraju pochodzenia pojazdu była adnotacja że jest zasilany gazem??

Jeżeli nie było to WK nie ma podstaw wpisania gazu :-(

Może o to chodziło WK :?:

 

Też tak sadzę,że moglo tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o roczny pojazd, który miał za granicą zamontowany gaz i wg klienta, pracownik WK poinformował, że zmieniając zbiornik homologacja straciła ważność, ponieważ tam jest wpisany inny zbiornik.

Jak klient się zjawi opisze więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracownik WK poinformował, że zmieniając zbiornik homologacja straciła ważność

Pierwszy raz o takich bzdurach słyszę.Nie raz miałem taki przypadek gdzie klient

wymienil zbiornik i nikt z WK nie ganiał klienta z tego tytułu...!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu mamy jakiegoś nowego kwiatka, bo jak skończy się dozór na zbiornik to nie możemy zamontować nowego tylko dalej na dozór tego samego zbiornika do TDT i za dwa lata to samo 9albo za rok). Chyba ten wydział komunikacji ma udziały w TDT :evil::evil::evil:

 

[ Dodano: 27-01-2010, 11:07 ]

(..)

Na BT miał dozór TDT, fakturę z warsztatu za montaż, auto OK i P. (..)

A czy to nie są homologacje :?: Czy kto,ś przy montażu zbiornika nie sprawdził instalacji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym ze ludzie w WK nie maja podstawowej wiedzy na temat tego co robia i czego powinni wymagac a czego nie. Niedlugo ktos zazada homologacjii na silnik po jego zmianie na inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila... jeśli w dokumentach z kraju pochodzenia pojazdu nie ma żadnego zapisu o jego przystosowaniu do zasilania gazem, to moim zdaniem WK miał rację.

Bo skąd pewność, że instalacji nie założył w garażu przysłowiowy Zenek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w dokumentach z kraju pochodzenia pojazdu nie ma żadnego zapisu o jego przystosowaniu do zasilania gazem,

bo np. w tym kraju, im to lotto ...

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę - masz brak informacji o zasilaniu pojazdem gazem i dajesz wynik "P"? :) Pamiętaj, że nie ma jucz badań pierwszych tylko okresowe, a w jego skład wchodzi porównanie stanu faktycznego z DR! Nie ma wpisu gaz - wynik badania N (patrz tez punkt 12 odpowiedzi ministerialnych) - nawet jeśli to zagranica!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jego skład wchodzi porównanie stanu faktycznego z DR! Nie ma wpisu gaz - wynik badania N (patrz tez punkt 12 odpowiedzi ministerialnych) - nawet jeśli to zagranica!!

Czyli w tym wypadku powrót do "korzeni"lub f-ra na montaz gazu w kraju i

dopiero SKP....????? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jego skład wchodzi porównanie stanu faktycznego z DR!

Tak samo mam porównać tablice rejestracyjne, których niema i daje P więc dlaczego mam nie dać P dla klienta, który ma dokumenty wystawione w kraju jego dotychczasowej rejestracji a tam nie dokonują takowych zapisów a posiada ważny protokół TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jego skład wchodzi porównanie stanu faktycznego z DR!

Tak samo mam porównać tablice rejestracyjne, których niema i daje P więc dlaczego mam nie dać P dla klienta, który ma dokumenty wystawione w kraju jego dotychczasowej rejestracji a tam nie dokonują takowych zapisów a posiada ważny protokół TDT.

A to już do Pana od Poniedziałków :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.