Skocz do zawartości

Nie zarejestrujemy w Polsce samochodu z kierownicą po prawej


luk

Rekomendowane odpowiedzi

pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu

lewostronnego.

Pod warunkiem, że taki zapis znajduje się w dokumentach. Natomiast jeżeli pojazd spełnia wszystkie wymogi "papierowe" to WK zarejestruje go nie mając wiedzy, że takowy pojazd ma kierownicę nie z tej strony, ponieważ nie przyjdzie urzędnikowi do głowy zakwestionować warunków technicznych dla pojazdu zarejestrowanego poprzednio np. w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • Migi60

    9

  • ketiw38

    4

  • luk

    4

Top Posters In This Topic

ponieważ nie przyjdzie urzędnikowi do głowy zakwestionować warunków technicznych dla pojazdu zarejestrowanego poprzednio np. w Niemczech.

No dobrze ja tez rozumię ze urzędnika interesują tylko i wyłącznie papiery i wcale

się nie dziwię ze moze do takiej sytuacji dojść....

Ale kiedy widzę samochód z kierownicą po prawej stronie i na blachach angielskich

który stoi wystawiony do sprzedazy przez wiele miesięcy i co echo.... :razz:

Nie panowie nie echo bo ni stąd ni zowąd po tych miesiącach stania kierownica

zmienia polozenie a pojazd posiada nasze blachy....!!!Spadły z obłoków...nie

autko przeszło OBT/klepnięcie...????/i wszyscy są zadowoleni.... :razz:

 

[ Dodano: 09-03-2010, 17:31 ]

To co piszesz to DUPA do kwadratu,,,

Czy tak całkowicie "DUPA"....!!!!! :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, jednak to prawda, że "Polak potrafi"

Janusz-to jest tak jak w piosence /chyba G.C./-"Bo do tanga trzeba dwojga"...

A jeszcze jak pojawią sie w odpowiedniej ilości $$$$$ to tango przemienia się w

obustronną "miłość"..... :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że taki zapis znajduje się w dokumentach. Natomiast jeżeli pojazd spełnia wszystkie wymogi "papierowe" to WK zarejestruje go nie mając wiedzy, że takowy pojazd ma kierownicę nie z tej strony, ponieważ nie przyjdzie urzędnikowi do głowy zakwestionować warunków technicznych dla pojazdu zarejestrowanego poprzednio np. w Niemczech.

 

D O K Ł A D N I E

 

Ba - nawet gdyby to był pojazd z samej GB, ale miał DR ze wszystkimi danymi to również WK nie zakwestionuje takiego dokumentu - co najwyżej poprosi klienta o złożenie oświadczenia, z której strony jest kierownica. Wiadomo co odpowie bystry klient. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale miał DR ze wszystkimi danymi to również WK nie zakwestionuje takiego dokumentu - co najwyżej poprosi klienta o złożenie oświadczenia, z której strony jest kierownica.

Czy wlasnie w tym przypadku nie pewniejsze byłoby skierowanie klienta na SKP

w celu określenia przez diagnostę połozenia kierownicy/pkt.4.03 dane niezgodne ze

stanem fak./i po problemie....

Wiadomo co odpowie bystry klient.

I wtedy ten"bystry"klient"nie musi juz nic odpowiadać.....Miałby czarne na białym... :D

 

[ Dodano: 09-03-2010, 19:26 ]

Ps.Pani urzędnik tez spoko śpi .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wlasnie w tym przypadku nie pewniejsze byłoby skierowanie klienta na SKP

 

A jaką dasz podstawę prawną na takie skierowanie? Nie ma czegoś takiego jak badanie sprawdzające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak badanie sprawdzające

Ok. wiem dokladnie bo znowu Ci cholerni "myśliciele"coś musieli po drodze spieprzyć.

Ja jednak upierałbym się /moze i juz zle myślę/zeby takiego delikwenta skierować

na SKP w celu dokonania dod.bad.pojazdu co do którego zachodzi podejrzenie ze nie

spelnia on określonych warunków tech./wiadomo-kierownica/.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką dasz podstawę prawną na takie skierowanie? Nie ma czegoś takiego jak badanie sprawdzające...

Jest natomiast skierowanie na ustalenie danych - roku produkcji nie doszukałem się nawet w DR z GB. Ostatnio miałem cwaniaczka. Sprowadził sprintera z zabudowanym podnośnikiem koszowym ( wiadomo niezbędny dozór i badanie okresowe). Poszedł do WK dał papiery przegląd był ważny lecz pani ku jego zdziwieniu skierowała go na ustalenie danych. Wciskał mi z pół godziny że pani w WK dokładnie sprawdziła dokumenty i on chce tylko ustalenie danych. Wydrukowałem ustawę z wyjątkami podkreśliłem wręczyłem i wrócił za 2tygodnie z dozorem na okresowe. Z kierownicą po prawej stronie powinno być analogicznie. Nawet jak nakłamią w WK to wyjdzie na ustaleniu danych w SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł do WK dał papiery przegląd był ważny lecz pani ku jego zdziwieniu skierowała go na ustalenie danych.

Czyli proste-jak się chce to mozna zrobić i wyłapac wszystko przed I rej. i nie miec

pozniej problemów oraz nie sluchać glupiej gadki klienta:Panie a pan lub kolega

w ubiegłym roku ten sam samochód z tymi samymi dolegliwościam podbiliście.. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie miał dane z pełną klasyfikacją ITS (homo wariant wersja) + np. glejt od producenta o roczniku (nie mówiąc o WK, które rozkodowują same VIN jeśli to możliwe bo mają zakupione stosowne oprogramowanie) to na co go wysłać??

 

Jest dziura - owszem, ale wysyłanie kogoś "na silę" to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań... Naginanie prawa to fatalny pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. glejt od producenta o roczniku

Szczęsliwy ten czlowiek ktory cos takiego na oczy widzial bo mnie takie szczęscie

jeszcze nie spotkało... :razz:

(nie mówiąc o WK, które rozkodowują same VIN jeśli to możliwe bo mają zakupione stosowne oprogramowanie)

To w takim razie dlaczego WK nagminnie to robią...????

Albo te programy cosik slabe albo wolą zadbac o swoje cztery litery i spoko pracować..

Naginanie prawa to fatalny pomysł...

Nie widzę tu zadnego naginania prawa...W trakcie wykonywanych czynnosci związanych

z ustalaniem danych niezbędnych do I rej. jezeli zobaczę ze jest coś nie tak to na

pewno nie udam ślepego.. :razz:

Twierdzę ze lepiej zapobiegać chorobie niz ja pózniej leczyć... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie dlaczego WK nagminnie to robią...????

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zasponsorował swoje starostwo i kupił im takim program z licencja na rok. A potem odnawiał :) Dokup im tez auto-date z NORCOMu - nie będzie problemów z ustalaniem brakujących danych... A w zamian może ładne blaszki na auto dostaniesz :D

 

Nie widzę tu zadnego naginania prawa...

A ja widzę - WK nie ma prawa weryfikować prawidłowości stanu technicznego i kierować z tego tytułu na badanie techniczne. nie tylko jak ma podejrzenia, ale nawet świadomość tego faktu!! Dziś możesz przyjść i powiedzieć, że masz pojazd po gradobiciu z niekompletnym silnikiem i co tam jeszcze. O ile nie wskażesz wyraźnie, że Twój pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, albo uczestniczył w wypadku WK nie może skierować Cię na badanie techniczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zamian może ładne blaszki na auto dostaniesz

Do ładnych blaszek trzeba miec "furę"...a ja bidny "klepacz" :x co mam....prawie ze

zabytek....!!!! :razz:

nie tylko jak ma podejrzenia, ale nawet świadomość tego faktu!

To do diabła z takimi ustawami i prawem.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, wyrok trybunału jest oczywisty, na ale jak mnie oczy nie myliły to dzisiaj na swojej ulicy zobaczyłem pojazd Land Rover Discovery zarejestrowany na tablicach mojej miejscowości z kierownica po prawej stronie tzw. "angola" Jak zaczęliśmy dochodzić skąd i jak to się znalazło to okazuje się ze w Polsce jest to już 2 lata. Hm, jak to przeszło przeglądy :shock: To dopiero" WAŁ" I co Polak potrafi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze wyroki na poziomie sądów wojewódzkich (np. NSA Gdańsk) dawały wyroki pozytywne na rejestrację aut z kierownica po prawej. Więc aż tak znowu nie pomstujcie na "jak to przeszło"... No przeszło! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak obwarowane możne jakimiś warunkami. Nie znam wyroku wiec nie mogę sie wypowiedzieć ale to co widziałem to podejrzewam ze to nic z tego. Chyba ze specjalny ale :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - żadne obwarowania, żadne warunki. Po prostu - WSA w Gdańsku wydał swego czasu wyrok, gdzie w sentencji podniósł, że "powinien mieć kierownicę z..." to nie znaczy musi, że implementacja dyrektyw unijnych w tym zakresie jest wadliwa, że należy uznawać homologacje unijne itd... I w konsekwencji nie można odmówić rejestracji auta z kierownica po prawej stronie...

Oczywiście obecne orzeczenie NSA jest ważniejsze, ale trzeba mieć świadomość tego, że wcześniej i inne wyroki bywały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale co teraz z takimi autami ? Cofnięcie rejestracji im pewnie nie grozi ?

A co z okresowymi badaniami ? Bo nie sądzę, żeby mieli odstępstwa od warunków technicznych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"powinien mieć kierownicę z..." to nie znaczy musi,

:shock::shock::shock:

... powinien posiadać nadane przez producenta ...

... odstępstwo od warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać pojazdy ...

... powinien być wyposażony ...

itd .

dlatego mamy to co mamy

np. mądre sądy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.