Skocz do zawartości

zaświadczenie


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy wystawiamy zaświadczenie o ADR przy jakich badaniach,i kiedy wpisujemy wymagania zwalniacza :dla pojazd samochodowy , przyczepa czy tylko pojazd samochodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuups - pytanie - draaaaaaaaaaaaaaaamat :x

kolego (koleżanko) - jesteś diagnostą? :shock:

 

jak przyjedzie np. polonez z cng - bedzie miał pewnie ze dwa zbiorniki (takie dziwne - inne) - to wtedy na pewno "zaświadczenie ADR", w innych przypadkach niekoniecznie

 

 

..................a przepraszam nie polonez tylko ciągnik C-360

 

..............i nie z cng tylko.................jak będzie miał "zimowy" płyn w spryskiwaczu - bo to też towar niebezpieczny (dla zainteresowanych ma numer UN)

 

 

...i jescze jedno zwalniacz występuje przecież tylko w p-pach - to jak można wpisać go w pojeździe?

 

 

...i koniecznie (zapomniałbym dodać) p-pa musi być "rolnicza" - bo takimi przecież rolnicy przewożą ON do swoich ciągników

 

 

 

 

ups - teraz to już chyba wszystko (tzn. chyba przesadziłem) ;D;D;D::hey

 

 

 

eeeeeeeeeee pokręciłem

 

pytanie było "kiedy?" - oczywiście jak jesteśmy w pracy, bo w domu raczej niewypada,

 

"przy jakich badaniach?" - jak przyjedzie "fajna pani na stację" powie, że przyjechała na przegląd- to wtedy trzeba powiedzieć, żeby się pani rozebrała i jak przeglad wypadł OK (pani oczywiscie) - to wystawiamy zaświadczenie ADR

przy badaniach "panów" - jeżeli ktoś takie lubi robić - zaświadczeń ADR nie wystawia się. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wojtek1k.

"Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie".

Przysłowie chińskie

Ja dodam jeszcze od siebie że na tym forum nie ma głupich pytań, są czasem tylko głupie odpowiedzi np. taka jak twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie".
:piwo

i jeszcze jedno:

Człowiek całe życie się uczy, a i tak umiera głupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze od siebie że na tym forum nie ma głupich pytań, są czasem tylko głupie odpowiedzi np. taka jak twoja

 

Oj,trochę poniosło chłopaka ,jakby to wkleił do działu dowcipy ,to może byłoby i śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy - jak ktoś jest obrażony - to z całego serca przepraszam,

myślę że jak ktoś poszuka na tym forum to na tego typu pytanie znajdzie odpowiedź, dalej, jeżeli ktoś jest troszeczkę w temacie nie powinien zadawać tak oczywistych pytań.

 

jeszcze raz przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję pytanie z dowcipu o studencie i profesorze, który powiedział:

nie ma głupich pytań, są czasem tylko głupie odpowiedzi

Na to student: Czy jak stanę na torach a rękami złapię się linii trakcyjnej to pojadę jak tramwaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak stanę na torach a rękami złapię się linii trakcyjnej to pojadę jak tramwaj?

Raz na pewno później może być trochę ciężko... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja pytam o konkretną rzecz i chciał bym poważną odpowiedz na moje pytanie ale widzę że nie to forum wybrałem. A Forum maiało służyć do wymiany doświadczenia i pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam o konkretną rzecz i chciał bym poważną odpowiedz na moje pytanie

 

DZ U 155 z18,09,2009 ZŁACZNIK NR 4 pkt 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wystawiamy zaświadczenie o ADR

 

Zaswiadczenie wystawiasz dla pojazdów które przewożą towary nibezpieczne,a tłumacząc z polskiego na nasze to:samochody cysterny ,ciągniki samochodowe naczepy cysterny dochodzą jeszcze pojazdy do materiałów wybuchowych.

Zwalniacz wpisujesz dla pojazdu samochodowego ,ABS dla samochodu i przyczepy.

Wystawiasz przy badaniu okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Prześledziłem temat zaświadczenia dla ciągnika ADR (AT,FL,EXII,EXIII) i nie wiem co z punktem odnośnie instalacji w przedziale ładunkowym (EX),z tego co pamiętam ze szkolenia punkt należało wykreslić, z relacji kolegów po egzaminie -wykreślenie było poprawne ,a gdzięś na forum wyczytałem że niektóre oddziały TDT wymagają skreślenia bądź podkreślenia stosownego podpunktu oraz umieszczenia w uwagach treści o nieposiadaniu przedziału ładunkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak ; zależy od klijenta co ma chęć wozić, lecz przeważnie wykreślam. Jak już wspomniałeś o TDT to mogę powiedzieć że tam to dopiero są jaja. Miałem następujący przypadek--- wystawiając zaświadczenie na cysterne wypełniłem co trzeba i przeszedłem do;--

DTDo nr....... z dnia..... ważny do dnia...... następny termin badania ......... i tu uczono mnie że się wpisuje termin od dnia...... do dnia.... tzn.[badania okresowego] a następny termin ---to badanie pośrednie. I tak robiliśmy w tym i w tamtym roku aż do Listopada ,gdyż się okazało że w miejscu gdzie wpisujemy termin do ????? powinienem wpisywać termin badania pośredniego i w miejscu gdzie jest miejsce na następny termin...... to też datę badania pośredniego. Wiecie co zaczynam się gubić. O co tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciągnika samochodowego - siodłowego pkt.4 z instalacją w przedziale się wykreśla. Natomiast w sytuacji gdy pojazd EXII/EXIII nie posiada instalacji w przedziale ładunkowym to taki pojazd odpowiada warunkom dla klasy pierwszej, grupy zgodności J. i wtedy wpisujesz w uwagach, że pojazd w przedziale ładunkowym nie posiada instalacji elektrycznej.

 

Dla naczepy w datach wpisuję najbliższy termin badania, najczęściej pośrednie. Jak pewnie zauważyliście w nowym zaświadczeniu jest pkt II w którym wisujemy do kiedy pojazd ma ważne badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż się okazało że w miejscu gdzie wpisujemy termin do ????? powinienem wpisywać termin badania pośredniego i w miejscu gdzie jest miejsce na następny termin...... to też datę badania pośredniego. Wiecie co zaczynam się gubić. O co tu chodzi.

 

No nie przejmuj się nie jesteś sam też to ostatnio ćwiczyłem nawet rozmawiałem z Panią z TDT i jej tłumaczenie było takie:

No niech Pan logicznie pomyśli dlaczego i tu i tu trzeba wpisać termin badania pośredniego bo jak pojedzie na badanie pośrednie to dostanie nowy protokół więc i tak trzeba będzie na badaniu wpisać nowy numer protokołu TDT i tam już te daty będą zgodne bo będą do następnego badania okresowego :lol: a na pytanie to po co w protokole dwie daty kazała mi się pytać tych co tworzyli ten druk :razz::razz::razz:

Ja w tym logiki nie znalazłem ale robię jak chcą ze względu na klientów :x

 

Natomiast w sytuacji gdy pojazd EXII/EXIII nie posiada instalacji w przedziale ładunkowym to taki pojazd odpowiada warunkom dla klasy pierwszej, grupy zgodności J.

 

No to też jest super tłumaczenie. Jak nie ma inst. elektr. w przedziale ładunkowym to trzeba wpisać że spełnia a spełnia dlatego że jej nie ma :D Proste i logiczne :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.