Skocz do zawartości

Zapis ilości usterek


Regan55

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy przypadkiem tego tematu ktoś nie pisał wcześniej/najwyzej dostanie

plombe/ale do rzeczy.

Wiadomo ze w trakcie OBT wyniki badania są rozne:raz"P" a innym razem "N"

Chodzi mi głównie o wynik "N".Powodem takiego wyniku jest jedna lub więcej wykrytych

usterek w pojezdzie.Pytanie zasadnicze:jak wpisujecie na wydawanym zaświadczeniu

z OBT stwierdzone usterki...???

1/wszystkie jakie stwierdzicie wpisujecie do kompa a co za tym idzie drukowane są na

zaświadczeniu ....

2/wpisujecie jedną "zasadniczą" a dopiero po zakończeniu OBT pozostałe ręcznie

na tym zaświadczeniu/powód:nizsza suma do pobrania od klienta przy powtorce/

3/a moze jeszcze calkiem inaczej.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powód:nizsza suma do pobrania od klienta przy powtorce

po ujawnieniu przez smutnych ... = źle wykonane OBT = mniejszy VAT = przestępstwo skarbowe = wyrok :faint:

całkiem inaczej.... :(
można obradować przy :piwo:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/wszystkie jakie stwierdzicie wpisujecie do kompa a co za tym idzie drukowane są na

zaświadczeniu ....

 

Jak ich jest więcej jak 5 ? 8) Mogą nie wejść wszystkie do zaświadczenia . i 5 x 20 daje 100 a badanie kosztuje 98 przykładowo. Nie wpisując wszystkich usterek jak "zapamiętać" i sprawdzić je na powtórnym? Przyznam ze najwięcej miałem 3 usterki. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpisując wszystkich usterek jak "zapamiętać" i sprawdzić je na powtórnym? Przyznam ze najwięcej miałem 3 usterki.

Np.wpisujesz 2 usterki do kompa i po wydruku zaświadczenia "dopisujesz"pozostale

jakie stwierdziłeś w trakcie OBT... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.wpisujesz 2 usterki do kompa i po wydruku zaświadczenia "dopisujesz"pozostale

Wpisuje wszystkie ,ręczne dopisywanie to ..... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję wszystkie. Poza tym z tym kasowanie za poprawkę jest nie do końca tak. Np. Luz na końcówce, luz na sworzniu i wybita guma na wahaczu podchodzi łącznie pod 1x20 zł - ponowne sprawdzenie luzów w zawieszeniu, tak samo z hamulcami. A usterki które nie są w wyszczególnionych układach w cenniku sprawdzamy 1x20 zł - wszystkie inne usterki łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję wszystkie. Poza tym z tym kasowanie za poprawkę jest nie do końca tak. Np. Luz na końcówce, luz na sworzniu i wybita guma na wahaczu podchodzi łącznie pod 1x20 zł - ponowne sprawdzenie luzów w zawieszeniu, tak samo z hamulcami. A usterki które nie są w wyszczególnionych układach w cenniku sprawdzamy 1x20 zł - wszystkie inne usterki łącznie.

 

Oczywiscie masz rację. :ok Badanie ponowne to nie badanie pojazdu skierowanego przez OKRD i poza usterkami 2.1-2.9 wszystkie pozostałe kosztują 20 PLN łacznie. W specyficznym przypadku oplat za 10 usterek też może kosztowac 20 PLN. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarolud napisał/a:

Nie wpisując wszystkich usterek jak "zapamiętać" i sprawdzić je na powtórnym? Przyznam ze najwięcej miałem 3 usterki.

 

Np.wpisujesz 2 usterki do kompa i po wydruku zaświadczenia "dopisujesz"pozostale

jakie stwierdziłeś w trakcie OBT... :razz:

_________________

2/wpisujecie jedną "zasadniczą" a dopiero po zakończeniu OBT pozostałe ręcznie
Też się dziwię jak na to wpadłeś ? NO chyba że to Ci twoi zmiennicy :razz:

 

[ Dodano: 05-02-2010, 15:58 ]

ponowne sprawdzenie luzów w zawieszeniu
Przyznam ze najwięcej miałem 3 usterki w takiej opcji jak Psuj pisze . 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.