Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

AkoMechanek

odstępstwo od przepisów

Polecane posty

AkoMechanek

Witam

Panowie wiem, że już przerabiany był ten temat ale niedoczytałem tego co mnie interesuje. Opinię do wniosku o odstępstwo od przepisów na jakim druku trzeba wypełnić. Należy opisać przypadek na zaświadczeniu z badania i dać wynik negatywny. Czy jest jakiś inny druk. Chciałbym wspomnieć, żeby było ciekawie to nie pierwsze w kraju tylko pojazd już zarejestrowany i to od kilku lat. Szukałem na stronie MI ale oni potrafią tylko babole pisać a nie konkrety. Proszę o szybką odpowiedź.

Jackow
żeby było ciekawie to nie pierwsze w kraju tylko pojazd już zarejestrowany i to od kilku lat.

Skoro zarejestrowany znaczy przeszedł jakieś badanie techniczne. Jakich warunków nie spełnia skoro chcesz starać się o odstępstwo? A skoro nie spełnia to jakim cudem zarejestrowany?

Jacdiag
to jakim cudem zarejestrowany?

pewnie normalnym - polskim

możliwe że diagnosta dał P na pierwszym dla pojazdu 2 osiowego o MMC np. 20T z ograniczeniem DMC na 18 T

a WK nie wnikał bo było P i pomylili się delikatnie ...

a jak było naprawdę to :?::?:

blakop

Jest cała masa takich pojazdów... Jak dzwonię na SKP to diagności są zdziwieni, dlaczego dźwig nie może mieć 5 osi i ważyć 50 ton... Szkoda komentarza...

Ale już kiedyś tu pisałem - kiedyś wyhaczyłem taką naczepę do przewozu mostów (wiadomo - nie odpowiadała żadnym warunkom), oczywiście zarejestrowana normalnie. Postawiłem sprawę na ostrzu noża i wio do MI. Odpowiedź pana od poniedziałków "na używane nie dajemy - jak już tak jeździ, to niech jeździ"...

Jedynym wyjściem było wzruszenie poprzedniej decyzji jako wydanej z naruszeniem prawa... Wiadomo, że nikt tego nie chciał robić...

AkoMechanek

Panowie bardzo dziękuje za Wasze mądrości. Żaden z Was jednak nie dał mi odpowiedzi na moje pytanie. :razz:

blakop

A Ty nie doczytałeś tego co było tu napisane kilkakrotnie, więc nie narzekaj :)

Nie ma specjalnych druków. Wynik badania N i ewentualny opis w uwagach.

piozar11

Sporządzenie opinii do wniosku normalnie możesz wypisać na zaświadczeniu z badania wskazując wynik badania na negatywny jeżeli pojazd jest już zarejestrowany tylko jak ktoś go zarejestrował to już inna sprawa bo Polska to dziwny kraj zulu-gula ::hey

adam1501
Żaden z Was jednak nie dał mi odpowiedzi na moje pytanie.

Bo nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie. Nie istnieje wzór dokumentu o odstępstwo ponieważ każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i podparta zaświadczeniem z BT, czyli najprościej A4 + zaświadczenie z BT.

Chciałbym wspomnieć, żeby było ciekawie to nie pierwsze w kraju tylko pojazd już zarejestrowany i to od kilku lat.

Od czego ma być to odstępstwo skoro ten pojazd jest zarejestrowany a skoro zarejestrowany to znaczy, że spełniający warunki techniczne. :shock:

piozar11
czyli najprościej A4 + zaświadczenie z BT.

i tu kolegę popieram :)

AkoMechanek

No i nie można było tak od razu. Dziękuje.

Skoro jest zarejestrowany to trzeba to wyprostować a nie rozwodzić się na ten temat.

adam1501
Skoro jest zarejestrowany to trzeba to wyprostować a nie rozwodzić się na ten temat.

Wyprostować - czytaj posadzić diagnostów, którzy wypełniali swoje obowiązki niezgodnie z przepisami. Choć jak ktoś nie myśli jak robi to niech robi jak myśli...

kowal

takie coś

blakop

Hehe - nie jest to takie proste - szkoda, że nie potrafisz tego zrozumieć :)

AkoMechanek

Grunt, że ty potrafisz.

[ Dodano: 09-02-2010, 13:49 ]

Wielkie podziękowania dla kolegi "FIEDOROWICZ" bardzo pomocne.

A nie doradztwo na zasadzie ja robiłem to czy tamto albo widziałem, potrzebowałem konkretów i konkrety otrzymałem co bedzie dalej życie pokaże.

hugol22

Ma może ktoś wzór wniosku

ketiw38

Podaj adres email - może być na PW

IVVO
Ma może ktoś wzór wniosku

Jak już pisano nie ma wzoru - składa to właściciel po N np podczas I rejestracji. W uwagach piszesz co jest nie tak i podpierasz paragrafami z 951. Właściciel dostaje badanie i pisze do ministerstwa o odstępstwa - jeśli dobrze umotywowane to dostanie - jak dasz d.. to mogą wystąpić z powództwa cywilnego o odszkodowanie. Dla tego to co jest w uwagach ma być "mocne" a nie pirdu pierdu bo "widzi mi się". To nie ma być podejrzenie niespełniania tylko pewnik np sworzeń naczepy powyżej 12m /GOLDHOFER/ itp

hugol22

Ale powiedzcie mi jak zrobić negat fakty- Dowód F1-18500 F2-18000 F3-40000 , gość chce F3-60000.Ma pismo od producenta że spełnia warunki . to na jakiej podstawie negat . Według mnie bezpośrednio do ministerstwa o odstępstwo ,

IVVO
Ale powiedzcie mi jak zrobić negat fakty- Dowód F1-18500 F2-18000 F3-40000 , gość chce F3-60000.Ma pismo od producenta że spełnia warunki . to na jakiej podstawie negat . Według mnie bezpośrednio do ministerstwa o odstępstwo ,

W takim wypadku wizyta na SKP jest nie potrzebna - bezpośrednio pisać do ministerstwa - potwierdzenie od producenta i wniosek o odstępstwa - na podstawie tego otrzymają zgodę na nowe dane w DR

hugol22

Też tak myślałem ale gościu się uparł żeby mu wniosek wypełnić , a po drugie 82 zł wpadnie :)

IVVO
a po drugie 82 zł wpadnie

A jak się machniesz to te 82PLN mogą wyjść Tobie bokiem - niech sobie sam to załatwia a nie szuka RWD

hugol22

Też masz rację ale to tylko ze względu na F3 chyba się na tym nie poślizgnę.

ketiw38

A czytasz czasami pocztę lub PW?

Po prostu - trochę mniej załączników i po bólu.

Powodzenia

PS pod pismem podpisuje się właściciel firmy (osoba upoważniona do reprezentacji). :idea:

hugol22

A czytam ,doszło :)

IVVO

Jak ktoś potrzebuje to znalazłem u siebie wniosek o odstępstwa :D Jakość może nie najlepsza ale ... jakiś wzór jest

Obraz0003.thumb.JPG.11da1eda81c171d6ea903f264a446861.JPG

Obraz0002.thumb.JPG.2025588e09ee94e5fd26f04ff619dcd9.JPG

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.