Skocz do zawartości

odstępstwo od przepisów


AkoMechanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie wiem, że już przerabiany był ten temat ale niedoczytałem tego co mnie interesuje. Opinię do wniosku o odstępstwo od przepisów na jakim druku trzeba wypełnić. Należy opisać przypadek na zaświadczeniu z badania i dać wynik negatywny. Czy jest jakiś inny druk. Chciałbym wspomnieć, żeby było ciekawie to nie pierwsze w kraju tylko pojazd już zarejestrowany i to od kilku lat. Szukałem na stronie MI ale oni potrafią tylko babole pisać a nie konkrety. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było ciekawie to nie pierwsze w kraju tylko pojazd już zarejestrowany i to od kilku lat.

Skoro zarejestrowany znaczy przeszedł jakieś badanie techniczne. Jakich warunków nie spełnia skoro chcesz starać się o odstępstwo? A skoro nie spełnia to jakim cudem zarejestrowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakim cudem zarejestrowany?

pewnie normalnym - polskim

 

możliwe że diagnosta dał P na pierwszym dla pojazdu 2 osiowego o MMC np. 20T z ograniczeniem DMC na 18 T

a WK nie wnikał bo było P i pomylili się delikatnie ...

 

a jak było naprawdę to :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cała masa takich pojazdów... Jak dzwonię na SKP to diagności są zdziwieni, dlaczego dźwig nie może mieć 5 osi i ważyć 50 ton... Szkoda komentarza...

 

Ale już kiedyś tu pisałem - kiedyś wyhaczyłem taką naczepę do przewozu mostów (wiadomo - nie odpowiadała żadnym warunkom), oczywiście zarejestrowana normalnie. Postawiłem sprawę na ostrzu noża i wio do MI. Odpowiedź pana od poniedziałków "na używane nie dajemy - jak już tak jeździ, to niech jeździ"...

Jedynym wyjściem było wzruszenie poprzedniej decyzji jako wydanej z naruszeniem prawa... Wiadomo, że nikt tego nie chciał robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuje za Wasze mądrości. Żaden z Was jednak nie dał mi odpowiedzi na moje pytanie. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie doczytałeś tego co było tu napisane kilkakrotnie, więc nie narzekaj :)

 

Nie ma specjalnych druków. Wynik badania N i ewentualny opis w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporządzenie opinii do wniosku normalnie możesz wypisać na zaświadczeniu z badania wskazując wynik badania na negatywny jeżeli pojazd jest już zarejestrowany tylko jak ktoś go zarejestrował to już inna sprawa bo Polska to dziwny kraj zulu-gula ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z Was jednak nie dał mi odpowiedzi na moje pytanie.

Bo nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie. Nie istnieje wzór dokumentu o odstępstwo ponieważ każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i podparta zaświadczeniem z BT, czyli najprościej A4 + zaświadczenie z BT.

Chciałbym wspomnieć, żeby było ciekawie to nie pierwsze w kraju tylko pojazd już zarejestrowany i to od kilku lat.

Od czego ma być to odstępstwo skoro ten pojazd jest zarejestrowany a skoro zarejestrowany to znaczy, że spełniający warunki techniczne. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie można było tak od razu. Dziękuje.

Skoro jest zarejestrowany to trzeba to wyprostować a nie rozwodzić się na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest zarejestrowany to trzeba to wyprostować a nie rozwodzić się na ten temat.

Wyprostować - czytaj posadzić diagnostów, którzy wypełniali swoje obowiązki niezgodnie z przepisami. Choć jak ktoś nie myśli jak robi to niech robi jak myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest zarejestrowany to trzeba to wyprostować a nie rozwodzić się na ten temat.

 

Hehe - nie jest to takie proste - szkoda, że nie potrafisz tego zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt, że ty potrafisz.

 

[ Dodano: 09-02-2010, 13:49 ]

Wielkie podziękowania dla kolegi "FIEDOROWICZ" bardzo pomocne.

A nie doradztwo na zasadzie ja robiłem to czy tamto albo widziałem, potrzebowałem konkretów i konkrety otrzymałem co bedzie dalej życie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Ma może ktoś wzór wniosku

Jak już pisano nie ma wzoru - składa to właściciel po N np podczas I rejestracji. W uwagach piszesz co jest nie tak i podpierasz paragrafami z 951. Właściciel dostaje badanie i pisze do ministerstwa o odstępstwa - jeśli dobrze umotywowane to dostanie - jak dasz d.. to mogą wystąpić z powództwa cywilnego o odszkodowanie. Dla tego to co jest w uwagach ma być "mocne" a nie pirdu pierdu bo "widzi mi się". To nie ma być podejrzenie niespełniania tylko pewnik np sworzeń naczepy powyżej 12m /GOLDHOFER/ itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie mi jak zrobić negat fakty- Dowód F1-18500 F2-18000 F3-40000 , gość chce F3-60000.Ma pismo od producenta że spełnia warunki . to na jakiej podstawie negat . Według mnie bezpośrednio do ministerstwa o odstępstwo ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie mi jak zrobić negat fakty- Dowód F1-18500 F2-18000 F3-40000 , gość chce F3-60000.Ma pismo od producenta że spełnia warunki . to na jakiej podstawie negat . Według mnie bezpośrednio do ministerstwa o odstępstwo ,

W takim wypadku wizyta na SKP jest nie potrzebna - bezpośrednio pisać do ministerstwa - potwierdzenie od producenta i wniosek o odstępstwa - na podstawie tego otrzymają zgodę na nowe dane w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytasz czasami pocztę lub PW?

Po prostu - trochę mniej załączników i po bólu.

Powodzenia

PS pod pismem podpisuje się właściciel firmy (osoba upoważniona do reprezentacji). :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.