Skocz do zawartości

rejestracja a meldunek


rejchjacek

Rekomendowane odpowiedzi

witam napotkalem sie z problemem rejestracji samochodu nie posiadam zadnego meldunku stalego jedynie czasowy iiiiiiiiiiiii pech zadna pani specjalistka ani pan kierownik niechca mi zarejestrowac samochodu co mam uczynic z tym faktem czy to znaczy ze go nigdy nie zarejestruje??????????

napomne iz niemam szans na zaden meldunek staly a te p............ urzedasy powiedzialy ze bez tego ani rusz wspomne iz problem dotyczy wk w otwocku

2 gdzies czytalem ze podobna jakis wk warszawa srodmiescie obsluguje takich typow jak ja czy to prawda jak to zrobic

pomocy jestem nowy i samochod pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest prosta, ale jeslichcesz się kopać z koniem to....

Prawo o Ruchu Drogowym w Art. 73 ust. 1. Rejestracji pojazdu dokonuje, na wniosek właściciela, starosta właściwy ze względu na miejsce jego zamieszkania (siedzibę), wydając dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną, jeżeli jest wymagana, z zastrzeżeniem ust. 2-5.

 

Kodeks cywilny - Art. 25. Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.

 

Nigdzie nie ma mowy o stałym meldunku.

Nadinterpretacja urzędnicza. Musisz tylko udowodnić,że przebywasz na terenie tego powiatu, pracujesz może coś podobnego.

Złóż wniosek, musisz dostać odpowiedź na piśmie - a to nie będzie proste w przypadku wielu urzędników.

 

Powodzenia, daj znać jak poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda sytuacja jest inna i jest rozpatrywana indywidualnie.

Może powinien starczyć w przypadku braku stałego meldunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalem sie wczoraj do radcy prawnego wedlug przepisow wyglada to tak jesli dana osoba nie posiada meldunku wydzial komunikacji NIE MA prawa odmowic rejestracji samochodu w tym przypadku moze jedynie poprosic dzielnicowego zeby sprawdzil czy dana osoba przebywa pod wskazanym adresem zanioslem dzis do wk podanie o rejestracje pojazdu zobaczymy co mi odpisza wsdlug pani kierownik z wk srodmiescie ten czlek kilkanascie razy sie teraz zastanowi co ma zrobic i na 99% wyda decyzje pozytywna gdyz nieznajdzie nigdzie podstaw prawnych ktorymi moglby sie oprzec a dajac mi odmowe musi oprzec ja na artykulach paragrafach i tym podobnym a takiego przepisu NIE MA a jezeli odmowi sprawa trafi do wojewody mazowieckiego a ja wytocze mu sprawe cywilna i jeszcze odszkodowanie zaplaci

dam znac jak dalej bedzie sprawa wygladac szkoda tylko ze na tylu urzedników tylko garstka zna sie na swojej pracy ale to tylko polska

jezeli ktos ma ochote napisze co podanie ktore otzrymalem od radcy prawnego ktore zanioslem do smiesznego wk w otwocku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks cywilny - Art. 25. Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.

 

To ma małego zonka bo nie przebywa z zamiarem "stałego pobytu" a jedynie czasowo bo się zameldował czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pani kierownik też jest na forum .... ::hey

Jeśli udowdni, że nie spełniasz wymagań KC to będziesz miał zonka.

Jak pisałem - każda taka sprawa jest indywidualna.

Chętnie poczekam na rozstrzygnięcie.

Aha, urzędy też mają prawników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiadomo, że on nie ma ochoty się zameldować w przyszłości na stałe?

Zawsze można chcieć w przyszłości, obecnie nie mieć możliwości a w przyszłości zmienić zdanie.

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy mial podobny problem, w WK na Ochocie wystarczyla umowa wynajmu mieszkania - na tej podstawie otrzymal meldunek czasowy i zarestrowal pojazd (niestety tez na czasowo)

Ale ten watek powinien byc poswiecony naszym urzedasom.

W zeszlym tygodniu BWPzO odmowila rejestracji pojazdu bo moj podpis i pieczatki na ZoPBTP byly czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu BWPzO odmowila rejestracji pojazdu bo moj podpis i pieczatki na ZoPBTP byly czarne.

 

Rasizm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Rasizm?

 

Tez na izm - standardowy urzedniczy Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! izm.

Co smieszniej pani lekko sie zestresowala jak dowiedziala sie, ze jej kolezanka bez problemu zarejestrowala ten pojazd.

Ale klient zrobil sobie objazd po Warszawie zebym napisal mu na ZoPBTP "orginał".

Na szczescie w tej chwili pracuje w firmie gdzie nie ma napiecia na taki sprawy.

Wiec nikt nie mial do mnie pretensji, ze jestem niekompetenty i

"klient jest niezadowolony"*.

 

*ulubiony tekst mojego bylego szefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tygodniu BWPzO odmowila rejestracji pojazdu bo moj podpis i pieczatki na ZoPBTP byly czarne.

Kiedyś też miałem podobną sytuację ale telefon wszystko wyjaśnił, że używam czarnego tuszu i czarnego długopisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnym czasie zrobić kolorowe ksero czy skan jest równie łatwo co ksero czarno-białe. W zwiazku z tym odróżnienie kopii od orginału w obu przypadkach jest równie trudne. :) Może powinnismy drukować zaświadczenia na papierze wodnym lub drukach scisłego zarachowania? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinnismy drukować zaświadczenia na papierze wodnym
można podpisywać się kładąc zaświadczenie na gazecie, żeby długopis zostawił relief

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.