Skocz do zawartości

Zmiana pojazdu ciężarowego na specjalny


DIAGNOSTA__

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba raczej nie bardzo masz się czym chwalić...

 

A czemu, skoro:

 

to jest to maszyna do produkcji płynnego asfaltu wraz ze zbiornikiem i pozostałym osprzętem zamontowana na ciągniku samochodowym

 

Czyli nie jest to sam pojemnik, ale również specjalne oprzyrządowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale również specjalne oprzyrządowanie.

 

Ale jakie? Betoniarka też może mieć specjalne oprzyrządowanie, do tego pompę do podawania tego betonu, a to jednak nadal ciężarowy. Trzeba zrozumieć różnicę, czy faktycznie zainstalowano tam urządzenie do wytwarzania smoły asfaltu czy czego tam, czy też pojemnik służy tylko do przewozu tego materiału, a oprzyrządowanie wspomniane ma tylko zapewnić utrzymanie właściwych parametrów przewożonego materiału i ułatwić za i wyładunek.

Dla przykładu - wspomniana "gruszka" nie produkuje betonu sama z siebie (czyli nie wsypujemy do niej na miejscu na budowie piachu, cementu itd.) ale jedynie przewozi gotowy już produkt - a specjalne oprzyrządowanie i konstrukcja zapewnia jedynie właściwe parametry przewozowe. Jest to zatem wysoce wyspecjalizowany, ale jednak przewóz określonego ładunku, a nie jego produkcja np. po dojechaniu na budowę. Dlatego zdecydowanie jest to pojazd ciężarowy - nie specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku rurek opisał po prostu "zbiornik do asfaltu". Faktycznie umknęło mi, że chodzi o maszynę do jego produkcji. W tym układzie byłbym skłonny przyznać, że może to być specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie umknęło mi, że chodzi o maszynę do jego produkcji.

 

A ja wątpię, ze chodzi o maszynę do produkcji asfaltu... Nie jestem pewien czy w takich warunkach polowych da się wyprodukować asfalt. Myślę, ze bardziej chodzi o taki opalany kocioł w którym topią i przewożą różne substancje smoliste służące do prowizorycznego łatania dziur.

 

A nawet jeśli to kocioł typowo do asfaltu, to służy do przewożenia a nie do produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - zdjęć nie ma więc można gdybać. Faktem jest że rurek najpierw pisał zbiornik do asfaltu, a potem zmienił, że chodzi o maszynę do produkcji.

Zgadzam się, że jeżeli asfalt ten, czy smoła jest ładowany z jakiejś stacjonarnej wytwórni to nie może być specjalny niezależnie od tego jak wyspecjalizowany i ile dodatkowych opcji ten zbiornik ma. Bo cel jest ciągle ten sam - przewóz określonego towaru.

Ale być może że to stoi sobie tam gdzieś i na miejscu to gotują - nie wiem. Niech się rurek może wypowie dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd został dopuszczony jako specjalny ,klient przedstawił op. rzeczoznawcy który powołał się na definicję Prawa o ruchu drogowym.pojazd wygląda tak jak.wkleił Grzegorz Łódż w tej maszynie można produkować asfalt ale nikt tego nie robi bo się nie opłaca maszyna ta podgrzewa asfalt. miesza i posiada jakieś urządzenia do jego rozkładania , tyle dowiedziałem się od właściciela ,rzeczoznawcy i z dokumentacji , osobiście nie mam o tym zielonego pojęcia . z tego co wiem firma Tarcopol ma dużo takich poj. i wszystkie są specjalne . nie napiszę też czy to ja dopuściłem , bo reakcja była by wiadoma i nie napisze kto go dopuścił bo były by może pretensje dlaczego temu nie zapobiegłem , zdjęć nie udało mi się wrzucić , trudno , niektórzy ich nie widząc zaczeli docinać , dziękuje bardzo . i jeszcze spytam , jeśli pojazd specjalny to pojazd przeznaczony do wykonywania określonych czynności , to jaką inną czynność może wykonywać ta maszyna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze spytam , jeśli pojazd specjalny to pojazd przeznaczony do wykonywania określonych czynności

 

ciężarówka jest przeznaczona do wykonywania określonych czynności - przewozu towarów. A mimo to nie jest specjalnym. Jesli to tak ciężko zrozumieć to ja nie wiem jak łatwiej wyjaśnić. A rejestracja ciężarowego na specjalny jest oszustwem podatkowym, bo kupa podatków ucieka z budżetu a prędzej czy później ktoś się tym zainteresuje. A kogo najłatwiej kopnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech nie rejestrują jeśli to oszustwo , a kopany jest najpierw właściciel pojazdu

 

[ Dodano: 14-11-2014, 22:48 ]

nie ja zrobiłem te zmiany ale ,chcę wiedzieć gdzie i kto popełnił błąd albo oszustwo , klient podstawia do przeglądu dany pojazd , diagnosta nie zgadza się z rodzajem pojazdu , klient powołuje eksperta , czyli rzeczoznawcę uprawnionego z listy MI. który ustala dane ,czyli rodzaj inne potrzebne do badania czy rejestracji , diagnosta dopuszcza poj. gdzie tu kant albo oszustwo ze strony diagnosty , rozumiem gdyby zamiast tego asfaltowego stwora podstawiono np. czołg . ale w tym przypadku dlaczego diagnosta ma nie honorować opinii człowieka któremu minister takie uprawnienia nadał .

 

[ Dodano: 14-11-2014, 22:54 ]

kantem jest zmiana przyczepy z ciężarowej na rolniczą , zmiana z ciężarówki na osobówkę czyli wjęcie kratki której dawno albo nigdy nie było i montaż pasa który nie był wcale wymontowany i wiele innych ale tu ? :shock:

 

[ Dodano: 14-11-2014, 22:58 ]

i jeszcze jedno ,najgorzej by było jakby doszło do wykrycia tego oszustwa podatkowego i sąd powołałby tego samego biegłego czyli rzeczoznawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kopany jest najpierw właściciel pojazdu

Niestety ale najczęściej dostaje się diagnoście a właściciel to co najwyżej zapłaci zaległe podatki z odsetkami i po sprawie.

, diagnosta nie zgadza się z rodzajem pojazdu , klient powołuje eksperta , czyli rzeczoznawcę uprawnionego z listy MI. który ustala dane

Na opinii rzeczoznawcy najczęściej jest dopisek uwalniający go od odpowiedzialności za treść opinii a często jest tam tez dopisek, mówiący o tym, że pojazd wymaga przebadania na SKP.

Ja miałem opinie rzeczoznawcy, który uznał wywrotkę z HDS-em za pojazd zimowego utrzymania dróg, bo miała założona czołownice do pługa do odśnieżania :(

kantem jest...

Niestety mamy takie przepisy jakie mamy i takie zmiany są na granicy prawa choć z praktycznego punktu widzenia sa banalne.

 

[ Dodano: 15-11-2014, 08:05 ]

 

Taka maszyna to pojazd specjalny czy nie?

Z jednej strony to nie bo przewozi i rozkłada emulsje asfaltową, ale gdyby taki pojazd "tankować" bezpośrednio na drodze to już by to był pojazd specjalny.

Zwróćcie uwage na analogie do pojazdu zimowego utrzymania dróg (piaskarkę), który tez przewozi materiał (piasek) wykorzystywany do pełnienia swojej funkcji i "rozkłada" go na drodze i jest pojazdem specjalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem op. rzeczoznawcy że ciagnik c360 jest samem i też wyrzuciłem do kosza

 

Momencik! Możesz mi wyjaśnić:

 

dlaczego diagnosta ma nie honorować opinii człowieka któremu minister takie uprawnienia nadał .

 

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem op. rzeczoznawcy że ciagnik c360 jest samem i też wyrzuciłem do kosza

 

Momencik! Możesz mi wyjaśnić:

 

dlaczego diagnosta ma nie honorować opinii człowieka któremu minister takie uprawnienia nadał .

 

:shock:

 

;D;D;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

Pozwoliłem sobie odgrzać kotleta.

Mam klienta który chce przerobić wywrotkę na samochód specjalny do zimowego utrzymania dróg. Informacje jakie znalazłem to to że samochód musi być wyposażony w pług i platformę z piaskarką. Klient twierdzi że może piaskarkę załadować na wywrotke i że to wystarczy. Moje pytanie do kolegów który przepis określa wymagania w stosunku do takiego pojazdu ? Nic na szybko nie mogę znaleźć a klient chce dziś odpowiedź.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.