Skocz do zawartości

Pozycje cennika przy BT zmiany konstrukcyjne


alex40

Rekomendowane odpowiedzi

 

Reasumując - tabela opłat nie zawiera takiej pozycji, która umożliwiałaby pobieranie 94 zł przy badaniu na zmiany konstrukcyjne :nook

 

Więc... sufitówka? :evil:

 

OK :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • bogusław

    9

  • jarolud

    8

  • Regan55

    7

  • DARIO64

    6

Panowie przecież przy zmianach konstrukcyjnych robimy okresowe a w okresowym

mamy kontrolę zbierzności i sprawdzamy zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego abcs

Firma która przyprowadza do mnie takie pojazdu to firma która specjalizuje sie w zabudowie pojazdów. Wiec pojazdy do niech przyjezdzaja na lawecie i są to same gołe ramy (w homologacji do dalszej zabudowy), firma ta zabudowuje je zbiornikiem. Dlatego przyjezdzaj na stacje bo zmienia sie rodzaj pojazdu na (w tym przypadku - cysterna). I chodzi mi przede wszystkim o to czy wystarczy przed rejestracją jak zrobie badania okresowe+dokument identyfikacyjny pojazdu, czy musze robic badania okresowe + opis zmian dokonanych w pojezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zaświadczenie i DIP oraz ewentualnie zaświadczenie ADR /jeśli podlega/, robiłem to wielokrotnie i nadal tak robię.

 

Opis zmian dotyczy pojazdu zarejestrowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusław dziekuje bardzo za konkretną odpowiedz , ja wlasnie tez tak robie ale kobietka z tej firmy zadzwonila ze jakis "nasz kolega" z Polski wystawil im wlasnie fakture za takie wlasnie badanie czyli okresowe to opis zmian.

 

Ale sie uspokoilem teraz i wiem ze dobrze robie. Dziekuje bardzo

 

boguś piwko ode mnie - tylko nie pij w pracy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma która przyprowadza do mnie takie pojazdu to firma która specjalizuje sie w zabudowie pojazdów. Wiec pojazdy do niech przyjezdzaja na lawecie i są to same gołe ramy (w homologacji do dalszej zabudowy),

$$$ :razz:

powinni uzyskać i wystawiać homologacje na pojazd kompletny

skoro to robią ciągle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - tabela opłat nie zawiera takiej pozycji, która umożliwiałaby pobieranie 94 zł przy badaniu na zmiany konstrukcyjne

 

........

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego ]oraz zakres czynności określonych w pkt 1 i 2 działu I załącznika nr 4 do rozporządzenia,

 

 

To proszę przełożyć zapis ustawy na język "diagnostów"-dlaczego jest zaznaczony "zakres czyności określonych w pkt 1.." .po co........... Czy nie wystarczy -okresowe i pkt2 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę mi powiedzieć, którą pozycję cennika z kwotą 94 zł mam wpisać do faktury?

 

4.2 lub 5.2 ? Nie, bo nie skierowany

6.9? Nie, bo nie uczestniczył w wypadku

6.10? Nie, bo nie stwierdziłem...

 

Więc... ???

 

Zakres zakresem i trzeba go realizować, ale cennik cennikiem...

 

A klienci, zwłaszcza "firmowi", faktury czytają i mają swoich radców prawnych oraz inne papugi... czego doświadczyłem już niejednokrotnie na własnej skórze, na szczęście jak dotąd ze skutkiem dla mnie pozytywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mieliśmy kontrolę TDT znależli osiem badań na zmianę rodzaju zarzucili nam niewłaściwe pobranie opłaty. W protokole z kontroli. "nieprawidłowo pobrano opłatę w wysokości 180 zł. Winno być 274 zł."

 

Z drugiego końca Polski otrzymałem podobny sygnał :/

 

Zakres zakresem i trzeba go realizować, ale cennik cennikiem...
:roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz: którą pozycję cennika z kwotą 94 zł mam wpisać do faktury?

 

Czy może panowie w czerni określili swoje stanowisko w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusław napisał/a:

Zakres zakresem i trzeba go realizować, ale cennik cennikiem...

 

Jest to kolejny urzędniczy babol z którym my musimy się męczyć, u nas smutni panowie byli ostatnio w marcu ub. roku czyli niedługo powinni być a wtedy zapytam z której pozycji mamy liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie koledzy, ale w tym temacie nie chodzi o to, ile kto bierze ani ile komu wystarcza...

 

Ile w świetle prawa "brać" i z jakiej pozycji cennika, oto jest pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile "brać" i z jakiej pozycji cennika, oto jest pytanie

My bierzemy 180.- tzn.

1/poz.1.02-98.-

2/poz.6.07-82.- i to wszystko... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allleee...

Ok,ok ....ja czytałem to w pracy/jak miałem troche czasu/...Czy tez masz wątpliwości

dotyczace tego czy kasować za geometrię czy nie...???

Czy o to Ci wlasnie chodzi..??? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. porzućmy już osobiste wycieczki i wróćmy do tematu

Nie dziw sie,ja jestem juz po 17 godz.na nogach...

Jezeli masz jeszcze troche cierpliwośc to wyklaruj mi to moze na PW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chwilą kiedy wystawiamy wynik pozytywny badania na zmiany konstrukcyjne to tym samym poświadczamy, iż geometria oraz połączenia układu kierowniczego są OK. Co z tego, że nie ma to związku ze zdemontowaniem kratki i założenia piątego pasa? Jeśli delikwent wcześniej grzebał sobie przy drążkach pod blokiem lub mechanik czegoś nie dokręcił i coś się stanie to nikt nie będzie słuchał tłumaczeń,że podczas badania było wszystko dobrze. Nie ma dowodu wpłaty za dodatkowe 94 zł. Nie skasowałeś za zakres pokolizyjnego bo co? Zrobiłeś za darmo bo lubisz zasuwać za friko?

 

No tak to widzę.

 

OT

Piwko Joralund dla Ciebie za poparcie już jedzie :P Chłopaki rzucają we mnie kamieniami, a w dwóch ciężej im trafić. ;)

 

Obrazek

 

Podjechałbym peugeotem 307 pożyczonym od od IJM'a ale boję się ,że sieć serwisów tej francuskiej marki jest zbyt rzadka w drodze z Sopotu na Podkarpacie bym mógł być pewien dotarcia do celu. Wybrałem bardziej niezawodny środek lokomocji. :P

 

Nic straconego w wakacje wybieram się w okolice Sopotu Mój peugeot może dojedzie :)

 

Dokładnie tak Jest tylko jeden problem naokoło wszyscy biorą mniej, chociaż znam skp ze pomimo to biorą normalne stawki Jak mają robić coś za półdarmo i niezgodnie z zapisem ustawy to wolą w ogóle nie robić tego typu badań Na dodatek klient musi podpisać wniosek np o ustalenie danych i 60 zeta . Czyli 82 + 98 + 94 + 60 Ustalenie danych np mas przyczep do haka 60 zł plus za hak 35 zł oczywiście. Sami siebie definiujemy jako chłopcy do bicia STOP

 

dzięki za piwo mam nadzieję ze jakieś regionalne sopockie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mieliśmy kontrolę TDT znależli osiem badań na zmianę rodzaju zarzucili nam niewłaściwe pobranie opłaty. W protokole z kontroli. "nieprawidłowo pobrano opłatę w wysokości 180 zł. Winno być 274 zł."

 

Czy możesz zamiescić na forum ten fragment protokołu o"niewłaściwej opłacie" w postaci skanu,zdjęcia ......itp ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz zamiescić na forum ten fragment protokołu o"niewłaściwej opłacie" w postaci skanu,zdjęcia ......itp ??

 

Przyłączam się do prośby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.