Skocz do zawartości

kontrola TDT w 2010


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • DARIO64

    15

  • Psuj

    14

  • Regan55

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy ktoś jest już po kontroli TDT w tym roku? Na zwracają uwgę?

pewnie zwracają uwagę na to samo co pod koniec zeszłego roku (czyli od zmiany przepisów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy napiszcie o co chodzi z tymi kontrolami przez TDT ,czy nie ma u Was nadzoru starostwa? jestem diagnostą niedługo,ale mój kolega 12 lat i nigdy nie miał kontroli TDT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre starostwa przekazały nadzór nad stacjami TDT ,u nas od 2009.

Jeżeli starostwo nie przekazało nadzoru to TDT możesz zobaczyć tylko przy odbiorze stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy napiszcie o co chodzi z tymi kontrolami przez TDT ,czy nie ma u Was nadzoru starostwa?
No właśnie również ja nie wiem o co chodzi z tymi kontrolami przez TDT pomimo że innej niż TDT to jeszcze nie miałem i tak właściwie to nie rozumiem trochę tej "famy" że TDT to jest "be".

Przecież tam też pracują ludzie tacy jak i my z wiedzą prawdopodobnie większą niż kontrolujący z WK (choć może nie zawsze) i możemy tą wiedzę wykorzystać na swoją korzyść pytając się w czasie ich obecności o wyjaśnienie co tam nam na sercu leży (a może wątrobie). A jak macie wszystko na swoim miejscu w swojej pracy to wam nikt głowy nie urwie nawet TDT, a podstawowe rzeczy jak legalizacja analizatora to nawet WK sprawdzi. A poza tym to jeżeli wasz WK wyznaczyłby TDT jako kontrolujących corocznie to przecież najpierw oni ze sobą rozmawiają i przynajmniej tak jest u mnie że WK przekazuje za pośrednictwem kontrolujących uwagi i na pewno one docierają równie trafnie jak bezpośrednio ze starostwa.

Myślę że są również inni na tym forum którzy mają kontrole coroczne w wykonaniu TDT więc jeżeli macie inne zdanie to podzielcie się.

Oczywiście nie jestem za tym aby takie kontrole były typowo z ramienia TDT i na dodatek niezapowiedziane, ale przecież w formie takiej jak obecnie to nie mam żadnych zastrzeżeń.

Mogę się pochwalić że w moim powiecie na 6 stacji chyba tylko moja nie miała zapisanych uwag do wykonywanych badań. :lol:

 

Jeszcze raz napisze, że nie panikujcie na słowa "kontrola TDT" bo nic to wam nie da a tak co 5 lat was ona nie ominie i to bardziej szczegółowa. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest kontrola z WK co rocznie i Pan inspektor jest człowiekiem, który rozumie się na swojej pracy, czyli sprawdza warunki lokalowe, dokumentację, sposób wykonywania BT. Jak wspomina Ilary jeżeli się ma wszystko na swoim miejscu to cóż się może przydarzyć? Tablica ogłoszeń jak się pokazało nowe rozporządzenie na drugi dzień wisiała aktualna, cennik również, legalizacje wykonywane na czas, u mnie jest podnośnik więc jego odbiór, jedyną niedokładnością był nieodśnieżony plac do badań akustycznych ale kontrola odbyła się po śnieżycy i w miarę możliwości jak pogoda pozwala jest to "usprawniane". Sposób wykonywania badań tu jest trochę zamieszania bo kiedyś trzeba było wykonywać badanie o inspektor patrzył i coś tam notował i wychodziło po badaniu, że on ma połowę rzeczy nie wykonaną i teraz jest tak, że on prosi o omawianie co wykonujemy w danej chwili aby on mógł w protokole swoje punkty odhaczyć i nie było niedomówień. Jest jedna rzecz o której rozmawialiśmy z inspektorem a mianowicie sprzęt do badań jak kontroluje na niektórych stacjach jest jeszcze zafoliowany i pospinany opaskami bez śladów używania co widać gołym okiem i jak diagnosta mówi, że on wykonuje badanie zgodnie z przepisami to wywołuje u niego ironiczny śmiech, więc miejcie takie "drobiazgi" na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz o której rozmawialiśmy z inspektorem a mianowicie sprzęt do badań jak kontroluje na niektórych stacjach jest jeszcze zafoliowany i pospinany opaskami bez śladów używania co widać gołym okiem i jak diagnosta mówi, że on wykonuje badanie zgodnie z przepisami to wywołuje u niego ironiczny śmiech, więc miejcie takie "drobiazgi" na uwadze.

Nie mówię ze u nas jest moze wszystko super ale takich numerów jak piszesz to nie

robimy.Wiemy do czego słuzy a więc i go się uzywa.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem trochę tej "famy" że TDT to jest "be".

 

Ja myślę, że "TDT jest be" na własne życzenie,,,

bo zamiast współpracować i pomagać, stało się policją dla SKP,,,

na szczęście sytuacja normalnieje, trochę dzięki tej różnorodnej interpretacji przepisów i ze słuszną częścią Panów Inspektorów rozmawia się już NORMALNIE,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy napiszcie o co chodzi z tymi kontrolami przez TDT
Chodzi o sprawdzenie czy stacja spelnia warunki lokalowe i czy posiada odpowiednie wyposazenie w celu wydania poswiadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że "TDT jest be" na własne życzenie,,,

 

Dokładnie. Niby jest na stacji wszystko ok, ale nagle się okazuje, że dwa lata z rzędu dwóch różnych inspektorów sprawdzało daną rzecz i nie mieli zastrzeżeń a tu nagle na trzeci rok przychodzi trzeci inspektor i wielkie halo bo jest coś nie tak...

 

Zasady powinny byś jasne a póki co za dużo zależy od "widzimisie" inspektora.

 

Ogólnie sama kontrola nic strasznego, ale pewien niesmak zostawiają takie drobiazgi właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisze, że nie panikujcie na słowa "kontrola TDT" bo nic to wam nie da a tak co 5 lat was ona nie ominie i to bardziej szczegółowa

 

Nie panikujemy na słowa "kontrola TDT" chodzi o to żeby nie popełniać takich samych lub podobnych błędów, a panowie na kontroli musieli popracować aby znależć uchybienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Niby jest na stacji wszystko ok,

 

a najgorsze jest to, że najpierw taki Pan stwarza 20 punktów za które na pewno da N , by po wyjaśnieniach czy ponownym sprawdzeniu z wielką łaską przyznać, że będzie jednak P ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady powinny byś jasne

No,no ...rozmarzył się nam ten MOD....ha,ha... :D

Ps.Podejrzewam ale nie jestem pewny chyba w trakcie pisania tego postu w

w zasięgu jego wzroku/moze siedziala na kolanach / jakaś" Walentynka "... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Opinia dotycząca smutnych panów

Czytałem na ten temat juz trochę wcześniej.Nie sądzę zeby Ci panowie tak szybko

oddali bez walki uzyskane juz profity od MI...Droga do odebrania tak duzych

przywilejów moze być dluga i "wyboista".... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dobrze że im ktoś zaczął koło pióra robić.

Jedna jaskółka to jeszcze nie wiosna....ale moze dac coś do myślenia tym panom..

Jezeli oni potrafią myśleć....Bo patrząc na to wszystko mam osobiście bardzo duze

wątpliwości.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT jako jednostka nadzoru :? Na początek może np. ustaliliby czy wydawać czerwone paski na adr bez zwalniacza i abs-u bo na chwilę obecna każdy oddział terenowy ma inne zdanie :D Niech zaczną kontrolę od własnego podwórka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy wszyscy tak narzekaja na kontrole TDT a ja wczoraj własnie mialem i bylo ok. Przyjechało dwoch panów siedzieli okolo 7 godz. Sprawdzali dokumentacje urzadzen aktualne przepisy - czy stacja posiada.Sprawdzali prawidłowosc przeprowadzania badan technicznych i pobierania opłat.Ogólnie byli mili powiedzialbym ze mniej sie czepiali niz starostwo jak kiedys przyjezdzalo na kontrole. Mieli tylko jedna uwage do diagnosty ze przy dodatkowych nie skresla punktu 1 i 2. Pozadawali troche pytan jak robimy Quady i zabytek i jak obliczamy ładownosc przyczepki lekkiej itp. Ogolnie bylo niezle przynajmniej mozna bylo zadac wiele ciekawych pytan bo starostwo nie zawsze znało odpowiedzi na nasze pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzieli okolo 7 godz.

No to była naprawde porządna kontrola :lol:

przynajmniej mozna bylo zadac wiele ciekawych pytan

No to czekamy na twoją wiedze "naprostowaną" przez panów z

TDT
::hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z TDT stwierdzili ze wszystkie badania dodatkowe niezaleznie czy to pokolizyjne czy pokwitowanie policji i nawet opis zmian w pojezdzie mamy skreslac oba punkty i wypełniac drugi punakt na zasiwadczeniu. a co do zmian w pojezdzie to "kazali" robic zakres okresowego przy tym badaniu ale na zaswiadczeniu pisac tylko dodatkowe i oplate pobrac tylko 82 zl co dla mnie jest z lekka paranoja.Co innego jak klient nie ma waznego okresowego to twedy 98+82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zmian w pojezdzie to "kazali" robic zakres okresowego przy tym badaniu ale na zaswiadczeniu pisac tylko dodatkowe i oplate pobrac tylko 82 zl co dla mnie jest z lekka paranoja.Co innego jak klient nie ma waznego okresowego to twedy 98+82.

To jak się ustosunkować do pisma pokontrolnego TDT zamieszczonego na forum, że za takie badanie powinna być opłata 274pln czyżby nie ujednolicili zeznań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.