Skocz do zawartości

kontrola TDT w 2010


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • DARIO64

    15

  • Psuj

    14

  • Regan55

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam do kolegów pytanie.

Jaką metodę pomiaru płyty pomiarowej stosuje TDT.

Zmierzyliśmy ogólnie (tzn. nie my jako my leniwiec and company ale geodeta) i wyszło dobrze, ale przy dokładnym pomiarze wyszła nam kicha :lol: ale taka mała.

No i zastanawiamy się czy poprawić czy zostawić.

A jeszcze nadmienię, że ogólnie :) polega na pomiarze wyrywkom/losowym czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką metodę pomiaru płyty pomiarowej stosuje TDT.

geodezyjną, czyli jeden z listwą a drugi z poziomnicą laserową i co pół metra/metr odczyt

ale przy dokładnym pomiarze wyszła nam kicha

no to lepiej pokazać im np w innym miejscu hali ławe pomiarową, u mnie tak było

polega na pomiarze wyrywkom/losowym czy jakoś tak

nie wyrywkowym a dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar ławy odbywa się niwelatorem geodezyjnym. Mierzone są 4 narożniki kwadratu o bokach długości 1m. Sąsiednie pomiary nie mogą wychodzić poza zakres 3 lub 4 mm/m. Dotyczy to lewej jak i prawej strony ławy pomiarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar odbywa się dokładnie jak mówią dwa poprzednie posty.

Lepiej abyś miał w normie, bo musiałem prosić pana z TDT by łaskawie powtórzył pomiar, kiedy błąd wynikł z niedbałego (niedokładnego) opuszczenia podnośnika nożycowego,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo musiałem prosić pana z TDT by łaskawie powtórzył pomiar, kiedy błąd wynikł z niedbałego (niedokładnego) opuszczenia podnośnika nożycowego,,,

Jak się nie upomnisz to płać i płacz. A tak swoją drogą to mogliby mieć trochę ludzkiego podejścia i gdy jakiś pomiar wyjdzie źle to mogli by bez proszenia sprawdzić czy aby się nie pomylili.

 

Jamusz ty pracujesz na SKP podstawowej? Macie podnośnik i jak długa jest u was cała diagnostyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie podnośnik i jak długa jest u was cała diagnostyka?

 

Pomimo, że spełnia wymagania 12.5 x 5.5 m. to jest stanowczo za mała do normalnej pracy, zarówno przed ścieżką jak też za podnośnikiem przydałoby sie więcej miejsca,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolegom.

Tak się jeszcze zastanawiam...

Wcześniej tego nie napisałem ale problem polega na tym, że prawa str. ławy jest nieznacznie niższa niż z lewej strony kanału.

Gdyby pomierzyli osobno prawą i lewą stronę myślę, że nie mieliby zastrzeżeń, jednak gdy porównają poziom prawej z lewą będzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy ławy pomiarowej (tu w odniesieniu do Podstawowej SKP). Odchyłka - zgodnie z przepisami - 3 mm/m. W trackie odbioru TDT istotne są wskazania w równych - metrowych odległościach - w marginalnym przepadku - gdy ława ma 10 m. długości - różnica pomiędzy początkiem a końcem może nawet wynosić 3 cm (dużo - ale dozwolone). Niestety - dotyczy to też różnic poziomów pomiędzy lewą a prawą stroną. Jakie jest rozwiązanie - oczywiście wypoziomowanie/zniwelowanie różnic lub ... znaleźć taki "punkt startowy" który pozwoli nam spełnić wymagania rozporządzenia i od niego startować z pomiarami. Mi osobiście udało się to kiedyś zrobić na OSKP - która miała ławę pomiarową wykonaną w małej kostki klinkierowej. Było ciężko - ale ... wynik pozytywny i co najważniejsze - zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tego nie napisałem ale problem polega na tym, że prawa str. ławy jest nieznacznie niższa niż z lewej strony kanału.

Gdyby pomierzyli osobno prawą i lewą stronę myślę, że nie mieliby zastrzeżeń, jednak gdy porównają poziom prawej z lewą będzie lipa.

Pamiętaj że ława pomiarowa jest tam gdzie wskaże przedsiębiorca. Pomierz całą stacje może gdzieś wyda. Jeśli nie to pomiary lewej i prawej strony muszą się mieścić w 3-4 mm/m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po kontroli.

Hitem tego roku chyba jest miernik nacisku na pedał hamulca, który musi współpracować rolkamii hamulcowymi i z opóźnieniomierzem.

Ogólnie było dosyc miło i przyjemnie, jednak nie zawiele chcieli panowie mówić na temat interpetacji przepisów.

 

Jeżeli ktos jest ciekaw szcegułów piszcie na PW. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie zawiele chcieli panowie mówić na temat interpetacji przepisów

Podobnie jak u mnie,czyżby dostali wytyczne z góry?Pytanie jak w takim razie przeprowadzić poprawnie kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitem tego roku chyba jest miernik nacisku na pedał hamulca, który musi współpracować rolkamii hamulcowymi i z opóźnieniomierzem.

No chłopaki gdzieś doczytali że takie coś istnieje no i się wykazują że coś wiedzą.

Tak jak u nas jest akcja HAKI komendant kilka dni temu rano rzekł na odprawie do policjantów sprawdzać czy pojazdy mają wbite haki w dowodzie (bo ponoć muszą mieć)

to już w ciągu 3 dni z 20 z hakami było nawet ZONKA zrobili o przysłali pojazd powyżej 3,5 tony. Ale to że łyse opony ma lub zbitą szybę to już nie sprawdzali, to pewnie będzie inna akcja.

Nawet był taki to przeglądu niezauważył że wyszedł a brak HAKA zauważył a pani z WK nawróciła bo brak przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet był taki to przeglądu niezauważył że wyszedł a brak HAKA zauważył

Jak akcja HAK to akcja HAK a nie będzie sobie glowe zawracał OBT... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet był taki to przeglądu niezauważył że wyszedł a brak HAKA zauważył a pani z WK nawróciła bo brak przeglądu.

 

Ty też przegapiłeś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tacy mściwi jesteście... ??? :D Zrobili wam co??? To też są ludzie którzy otrzymują polecenia i robią swoje tak jak ... MY

 

Taa mam nadzieję, że NIK też dobierze się do d...py TDT.

 

Niejeden mój klient mógłby tak powiedzieć na mnie :D:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też przegapiłeś ???

 

A ja skąd miałem wiedzieć miałem pokwitowanie z policji i pani w WK dopiero dopaczyła że minoł 2 miesiące temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.