Skocz do zawartości

kontrola TDT w 2010


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • DARIO64

    15

  • Psuj

    14

  • danielg539

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wysłany: 31-03-2010, 21:43

 

też mam już taki papier ...

wysłany 2010 03 19

otrzymany 2010 03 29

 

już myślałem że się spóźnili ,ale

Dz.U. 2004 Nr 173 poz. 1807 Art. 79.

4. Kontrolę wszczyna się nie wcześniej niż po upływie 7 dni i nie później niż przed upływem 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kon-troli. Jeżeli kontrola nie zostanie wszczęta w terminie 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, wszczęcie kontroli wymaga ponownego zawiadomienia.

5. Na wniosek przedsiębiorcy kontrola może być wszczęta przed upływem 7 dni od dnia doręczenia zawiadomienia.

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po bólu ... :cool: 10:15 - 12:00

 

trochę zdziwieni małą liczbą badań - ale jak się dokładnie patrzy na pojazdy to z czasem nie ma na co patrzeć :lol:

 

wg tdt NIE MOŻNA wykonać BT na podstawie pokwitowania za zatrzymany DR

klient powinien zgłosić się do WK po PC - bo na pokwitowaniu nie ma wszystkich danych pojazdu do wpisania w rejestr badań, a ustalenia z natury już nie można stosować

 

już widzę wszystkich "zadowolonych" kierowców i oczywiście WK

 

i narazie upominają, a za rok będą wnioski o cofnięcie uprawnień za nieprawidłowe przeprowadzenie BT

sprawdzali zgodność rejestru z kasą

opłata za taxi = 98 (+ew. gaz) - ostatni raz taxi miałem w 2004 r :evil:

legalizację analizatora i urz do pompowania kół, aktualny cennik na tablicy ogłoszeń + kryteria oceny ... (załączniki do 155/1232)

mierniki nacisku na pedał hamulca

 

ogólnie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tdt NIE MOŻNA wykonać BT na podstawie pokwitowania za zatrzymany DR

 

No to by była mała rewolucja przyznacie - prawda? Oczywiście wszystkie te działania w imię "uproszczenie procedur" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by była mała rewolucja przyznacie - prawda?

w szczególności w przypadku zatrzymania PC :!:

 

klient idzie do Wk po następne, ale zanim zrobił OBT znowu ma zatrzymane . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tdt NIE MOŻNA wykonać BT na podstawie pokwitowania za zatrzymany DR

klient powinien zgłosić się do WK po PC - bo na pokwitowaniu nie ma wszystkich danych pojazdu do wpisania w rejestr badań, a ustalenia z natury już nie można stosować

 

już widzę wszystkich "zadowolonych" kierowców i oczywiście WK

 

i narazie upominają, a za rok będą wnioski o cofnięcie uprawnień za nieprawidłowe przeprowadzenie BT

Czyli nie pozostaje nic innego jak wystąpić do magistratu z pismem aby odpowiedzieli pisemnie co znaczy dokument odpowiadający DR lub PC, na podstawie którego można dokonywać BT żeby mieć czym się podeprzeć w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tdt NIE MOŻNA wykonać BT na podstawie pokwitowania za zatrzymany DR

klient powinien zgłosić się do WK po PC

 

Czy to" stwierdzenie" TDT będziasz miał na piśmie, czy na"piękne oczy" :)

 

Czy kontrolującymi byli panowie z TDT czy "mieszana" kontrola???

 

bo np: krakowski TDT każe kasować 270 pare zł , szczeciński 180 zł , białostocki jeszcze inną sumę :shock:

 

Czyli nie pozostaje nic innego jak wystąpić do magistratu z pismem aby odpowiedzieli pisemnie co znaczy dokument odpowiadający DR lub PC, na podstawie którego można dokonywać BT żeby mieć czym się podeprzeć w razie W.

 

Z odpowiedzią na pisma będą trudności :(

 

Na każdym" terytorium" inne przepisy :o .

Ot, Ameryki chcieli, no i mają !!! :P(jak mawiali starzy górale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłata za taxi = 98 (+ew. gaz) -

moi dozorowcy też tak mnie instruowali na co ja pokazałem im http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7232&postdays=0&postorder=asc&start=0 interpretacje MI, to pomimo tego że powiedziałem im o tym że pobieram za badanie dodatkowe nie miałem wpisanych w uwagach nic na ten temat gdyż stwierdzili że mam w razie "W" podkładkę.

wg tdt NIE MOŻNA wykonać BT na podstawie pokwitowania za zatrzymany DR

wiedziałem że czegoś się zapomniałem pytać :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po bólu ... :cool: 10:15 - 12:00

 

wg tdt NIE MOŻNA wykonać BT na podstawie pokwitowania za zatrzymany DR

klient powinien zgłosić się do WK po PC - bo na pokwitowaniu nie ma wszystkich danych pojazdu do wpisania w rejestr badań, a ustalenia z natury już nie można stosować

 

już widzę wszystkich "zadowolonych" kierowców i oczywiście WK

Dokładnie, co ciekawe, godzinę później przyjeżdża ciągnik samochodowoy bez tablic, bez dowodu bo był wyrejestrowany, aby mu zrobić okresowy przegląd bo w WK chcą, na pytanie czemu nie ma tymczasowych tablic i dowodu powiedział że Pani mu zaproponowała że tak będzie taniej, bo mógł przyjechać na lawecie. Oczywiście wysłałem go do Starostwa ponownie, po czym telefon, w czym mam problem itp. Po krótkiej rozmowie, klient przyjechał, zapytał ostatni raz czy zrobie, i pojechał na inną stację pewnie. Ale cóż cztery litery się liczą.

i narazie upominają, a za rok będą wnioski o cofnięcie uprawnień za nieprawidłowe przeprowadzenie BT

No to już jest deficyt diagnostów, a co będzie jak połowa odpadnie...

sprawdzali zgodność rejestru z kasą

 

legalizację analizatora i urz do pompowania kół, aktualny cennik na tablicy ogłoszeń + kryteria oceny ... (załączniki do 155/1232)

miarka, kątomierz, klucze dynamometryczne, ilość badań, ilość negatywów.

 

Co ciekawe Pan z TDT zapytał się od kiedy ustalamy następny termin badania, po negatywie, na co odpowiedziałem tak jak jest w piśmie z ministerstwa, czyli od poprawki, a tu że to ŹLE. Jak pokazałem pismo to stwierdził że brakuje w nim zdania...

 

u mnie też już PO ;) muszę przyznać że w tym roku byli niezwykle mili i kulturalni, albo tak mi się tylko wydawało :]

doczepili się że na tablicy jest tylko załącznik z 155/1232 - czyli tabela, a nie cały dziennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tdt NIE MOŻNA wykonać BT na podstawie pokwitowania za zatrzymany DR

 

 

DU.108

11. NiezaleSnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu

podlega pojazd:

1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego:

a) w razie uzasadnionego przypuszczenia, Se zagraSa bezpieczeństwu ruchu lub narusza

wymagania ochrony środowiska,

b) który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze

elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 5, lub

noszący ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów

nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagroSenie dla bezpieczeństwa ruchu

drogowego;

 

 

DU 155

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego

pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

 

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego

w razie uzasadnionego przypuszczenia, ˝ezagra˝a bezpieczefstwu ruchu lub narusza wymagania

ochrony środowiska — obejmuje sprawdzenie

i ocen´ spe.nienia warunków technicznych dotyczacych

uk.adów, w których stwierdzono usterkiwymienione w skierowaniu, w sposób okreElony

w pkt 1—10 dzia.u I za.acznika nr 1 do rozporzadzenia

oraz pkt 1.2.1 dzia.u I za.acznika nr 4 do rozporzadzenia;

 

 

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego,

który uczestniczy. w wypadku drogowym,

w którym zosta.y uszkodzone zasadnicze elementy

noEne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

z zastrze˝eniem pkt 4, lub noszacego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazujena naruszenie elementów noEnych konstrukcji pojazdu,

mogace stwarzaç zagro˝enie dla bezpieczefstwa

ruchu drogowego — obejmuje sprawdzenie

i ocen´ spe.nienia warunków technicznych

dotyczacych układów, w których stwierdzono

usterki wymienione w skierowaniu, w sposóbokreElony w pkt 1—10 dzia.u I za.acznika nr 1 do

rozporzadzenia oraz w pkt 1 dzia.u I za.acznika

nr 4 do rozporzadzenia;

 

W/G ustawy i rozporzadzenia badanie można wykonać.

Nie ma nic o braku wszystkich danych.

 

zgodnie z zaleceniem TDT policja niech pisze na pokwitowaniu że wysyła kierowce do WK po PC celem wykonania dodatkowego badania :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

llary a wypoziomowanie posadzki to bradzo dokładnie u was mierzyli?
Chyba pomyliłeś kontrole coroczną z odbiorem stacji co 5 lat :shock: a ja mialem kontrole coroczną :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/G ustawy i rozporzadzenia badanie można wykonać.

 

Ja nie widzę tam nigdzie, że można...

Tak szczerze - chyba nikt by sam na to nie wpadł... Ale TDT potrafi :) Nie popieram tego stanowiska, ale obiektywnie patrząc:

 

1. Nawet badanie dodatkowe (o okresowym nie mówiąc) obejmuje identyfikacje cech (pkt 1 dział I)

2. Jednym z kryteriów dla negatywnej oceny maja być oczywiste pomyłki w danych (nie tylko w nr VIN) - na pokwitowaniu ich nie ma

3. Powiedzmy sobie szczerze - oprócz zidentyfikowania, że to ten pojazd (nr VIN), na podstawie pokwitowania Policyjnego nie możesz zidentyfikować kompletnie nic, a... patrz pkt 1

4. Czy zrobicie badanie na skierowanie z WK - tylko na skierowanie - bez DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Czy zrobicie badanie na skierowanie z WK - tylko na skierowanie - bez DR?

 

No to "obiektywnie patrząc" :-D bt na skierowanie obojętnie jakie jest niewykonalne bez DR lub PC.

To po co te zapisy w Pord i rozporządzeniach???? w których mowa o skierowaniach i badanich???????

 

Mnie to obojetne czy skierowanie czy PC czy DR ,ale do ............... niech" KTOŚ" jasno sprecyzuje co i jak ,bo na razie MI swoje ,TDT swoje,----kazdy swoje :D:nook;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie ma określać i warunkować zakres i sposób przeprowadzenia badania. Co nie oznacza, że inne dokumenty wymagane przepisami nie muszą podczas takiego badania być przedstawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie ma określać i warunkować zakres i sposób przeprowadzenia badania. Co nie oznacza, że inne dokumenty wymagane przepisami nie muszą podczas takiego badania być przedstawione.

Wszystko się zgadza, tylko dlaczego nikt do tej pory nie chce, bądź nie może, bądź nie jest to wykonalne do określenia co oznacza zapis w 155 "...odpowiadającym mu dokumencie." Czy pokwitowanie sierżanta jest odpowiadającym dokumentem dla DR, czy PC jest odpowiadającym dokumentem dla DR i zaś w koło bez końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Świeżo po kontroli TDT i Starostwa,wszytko OK.

Co do okresowego na podstawie pokwitowania nasz kierownik WK nie widzi problemu.

W opłaty pan z TDT nie wnikał,powiedział że przy tak różnej interpretacji nie będzie sprawdzał,zwrócił też uwagę na błąd(2154zł) inspektora w protokole przesłanym przez kolegę Liska.

W sprawie cennika też ma zdanie że jest konieczna aktualizacja najlepiej z objaśnieniami, bo w tej chwili to są starostwa które wymagają od diagnostów nie pobierania opłaty za gaz.

Na podstawie dz.u.155 kierownik kazał wciskać pieczątkę imienną w DR.

W ogóle było miło i przyjemnie ,udzielił nam kliku wskazówek pod kątem odbioru stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opłaty pan z TDT nie wnikał

 

Pewnie nie chciał tworzyc własnej interpretacji :)

 

Co do okresowego na podstawie pokwitowania nasz kierownik WK nie widzi problemu

:shock:

 

Na podstawie dz.u.155 kierownik kazał wciskać pieczątkę imienną w DR

Ciekawe gdzie można ją przystawić? Już teraz jak ktoś używa datownika i pieczątki w tym samym kolorze to pieczatki sa mało czytelne a jak jeszcze przystawimy imienna to juz wogóle nic nie bądzie mozna przeczytać :sad:

 

W ogóle było miło

 

Oby więcej takich kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po kontroli TDT

 

To dlatego kolegi tak długo na forum nie było

W ogóle było miło i przyjemnie

Nie pytam co wyście tam robili ...

 

Tiiaa ostatnio kontrole są jakby ich nie było A kto kontroluje kontrolujących ? To już wolę być Diagnosta. Te różne interpretacje dotykają dużo różnych grup zawodowych związanych z badaniami technicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie chciał tworzyc własnej interpretacji

Dokładnie,powiedział że TDT nie jest od interpretacji.

Ciekawe gdzie można ją przystawić? Już teraz jak ktoś używa datownika i pieczątki w tym samym kolorze to pieczatki sa mało czytelne a jak jeszcze przystawimy imienna to juz wogóle nic nie bądzie mozna przeczyta

Niektórym się udaje. :) W tym punkcie 155 jest też mowa o pieczątce SKP :D .Kiedyś było słowo"lub" , a teraz jest "i',stąd taka interpretacja.

To dlatego kolegi tak długo na forum nie było
Kolega się urlopuje do 27 :D Wpadam tylko aby przeczytać wiadomości.Dzisiaj ściągnęli mnie z urlopu.
Tiiaa ostatnio kontrole są jakby ich nie było

Panowie doskonale zdają sobie sprawę ze stanu naszych przepisów i jakości badań.

Przykład podany przez pana: jedna stacja robi 60 badań rocznie ,inna 13000 w tym 4-6 N z czego 3 podczas kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.