Skocz do zawartości

Konieczność "ustalania danych"


llary

Rekomendowane odpowiedzi

WK skraca go zgodnie z naszymi przepisami do

1 roku.

 

Zgodnie z zapisami PoRD organ rejestujący uznaje termin następnego badania, o ile nie jest on sprzeczny z polskimi przepisami.

 

Nie ma tam ani słowa o skracaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    12

  • adam1501

    11

  • blakop

    9

  • cubitus

    7

przynajmniej nie zawsze.

To powiedz dlaczego co WK to inaczej do tego podchodzą..Wynika z tego ze jezeli

pozostanie mu do wykonania następnego OBT 1 m-c to ok..??? Wówczas WK bez

zająknięcia przyjmuje dokumenty do rej....????Natomiast w przypadku kiedy ma

jeszcze OBT wazne 14m-y to musi robić jest żle i wycieczka na naszą SKP...??? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK skraca go zgodnie z naszymi przepisami do

1 roku.

 

Zgodnie z zapisami PoRD organ rejestujący uznaje termin następnego badania, o ile nie jest on sprzeczny z polskimi przepisami.

 

Nie ma tam ani słowa o skracaniu...

To jak w końcu, Jak termin upływa za 14 miesięcy a według polskich przepisów jest rok to przegląd jest ważny i należy skrócić do roku, czy jest nieważny i trzeba wykonać nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przegląd jest ważny i należy skrócić do roku

 

Logika by to podpowiadała, ale przepisy ABSOLUTNIE tego nie przewidują :) Jest to pobożne życzenie MI, aby taką wykładnię stosować (bo nikt nie przewidział, że takie sytuację będą, a nie przewidział, bo autorami zmian w przepisach są ludzie nie mający minimum praktyki w tych kwestiach). Zatem wiele WK tak właśnie to rozumie, jednak rzeczony Pan mgr prawa ;) z WK gdzieś w Polsce niestety "jest na prawie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznym jest że przepis miał być tak napisany by badanie techniczne nie było wyznaczone na okres dłuższy niż obowiązujący w Polsce. Ale może to wina naszego skomplikowanego języka że nie da się napisać prostego przepisu by był logiczny i jednoznacznie interpretowany. zawsze znajdzie się jakiś mgr czy inny prawnik co wymyśli dziesiątki interpretacji tego samego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jest pewien kierownik WK mgr prawa i twierdzi że jeżeli w zagranicznym DR termin do następnego BT jest dłuższy niż rok to przegląd jest nieważny,

I tu kłania sie wykładnia przepisów przez WK.U nas jezeli OBT jest wazne nawet na

2 lata to tylko uzupelnienie danych i WK skraca go zgodnie z naszymi przepisami do

1 roku.

U was W.K. skraca a u nas na zaswiadczeniu karze nie wykreślać dwóch pozycji i wyznaczyć termin ma diagnosta.Raz na to poszedłem i myślę,że dałem d... ale chodziło o dobrego znajomego nie chcialem go ganiać od tamtej pory zalecam wykonanie pelnego badania bo jest oszczędnośc w tłumaczeniach i święty spokój zresztą handlarzom tego nie trzeba tłumaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas na zaswiadczeniu karze nie wykreślać dwóch pozycji i wyznaczyć termin ma diagnosta

A niby z jakiej racji...

Raz na to poszedłem i myślę,że dałem d...

Tez tak myślę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślę...
Umiesz pocieszyć z rana :D Z innych W.K. też miałem propozycję aby na badaniu dodatkowym jakim jest ustalenie danych wyznaczyć termin :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych W.K. też miałem propozycję aby na badaniu dodatkowym jakim jest ustalenie danych wyznaczyć termin :x

Poparli to może jakimś "kwitem"? Czy jak zwykle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poparli to może jakimś "kwitem"?
Rozmowa za pośrednictwem klienta a skończyło się tym,że klient musiał robić jeszcze raz okresowe.Ten jeden przypadek w ktorym "uleglem" to pojazd mial zrobiony przeglad świeżo w dekrze a że termin im nie pasował bo przekraczał o pół roku termin pięcioletni to dlatego pewnie odeslali może nie wiedzieli jak wyznaczyć.Ja skrocilem do pieciu no i czekam co bedzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witajcie,

 

odkopuje temat, bo mam do czynienia w pewnym problemem.

 

Kupilem auto, I rejestracja 2008.09.23. Na badaniu zjawilem sie 20.09.2010. Dostalem badanie okresowe (98PLN) w ktorym termin nastepnego badania zostal okreslony na 23.09.2011 - bo to 3 lata od pierwszej rejestracji (tak mniemam). Dostalem tez DIP. Pani w okienku w WK stwierdzila, ze to bzdura, bo nie mozna przedluzac daty badania (powinno byc 20.09.2011) ja jej tlumacze, ze auto ma wazne niemieckie badania (z briefu) stad data 23.09.2011. Finalnie wyszlo na to, ze zamiast okresowego mam przyniesc dodatkowe.

Poszedlem wiec, powiedzialem co i jak, Pan diagnosta troche sie zdenerwowal, ze pani nie ma racji etc.

Finalnie dostalem dodatkowe ALE Z DIP-em, podobno program Norcom-u takie wystawia. W rubryce termin nastepnego badania mam xxxx. Niby ok. Niestety Pani z WK mowi ze jednak nie OK bo do badania dodatkowego NIE WYSTAWIA SIE DIP ! tylko na samej malej karteczce na odwrocie tzreba wpisac nacisk na os i rok produkcji.

Kurdemol nie wiem co dalej, diagnosta mowi, ze to niegodne z przepisami ...

 

co myslicie ?

 

pzdr

 

Mati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z Wk ma rację.

 

1. nie dopełniamy do 3 lat bo nie ma takiego terminu. Jeśli z jakiegoś powodu było wykonane już okresowe to powinieneś dostać na 2 lata od daty badanie nie dłużej niż 5 lat od daty 1 rejestracji

 

2. zupełnie niepotrzebnie zostało Ci zrobione okresowe, bo miałeś ważne badanie zza granicy (to na 3 lata od pierwszej rejestracji). Powinno od razu być tylko wykonane dodatkowe ustalenie danych

 

3. Do badania dodatkowego- ustalenia danych nie wystawia się DIP-u gdyż jest on integralną częścią badania okresowego po raz pierwszy i tylko tego badania. Niestety niektóre WK chcą ten dokument również do dodatkowego i dlatego w programie jest taka opcja.

 

Ogółem - powinno zostać wykonane badanie dodatkowe - ustalenie danych za 60 pln i dane powinny byś wpisane w zaświadczenie z badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

odkopuje temat, bo mam do czynienia w pewnym problemem.

 

Kupilem auto, I rejestracja 2008.09.23. Na badaniu zjawilem sie 20.09.2010. Dostalem badanie okresowe (98PLN) w ktorym termin nastepnego badania zostal okreslony na 23.09.2011 - bo to 3 lata od pierwszej rejestracji (tak mniemam). Dostalem tez DIP. Pani w okienku w WK stwierdzila, ze to bzdura, bo nie mozna przedluzac daty badania (powinno byc 20.09.2011) ja jej tlumacze, ze auto ma wazne niemieckie badania (z briefu) stad data 23.09.2011. Finalnie wyszlo na to, ze zamiast okresowego mam przyniesc dodatkowe.

Poszedlem wiec, powiedzialem co i jak, Pan diagnosta troche sie zdenerwowal, ze pani nie ma racji etc.

Finalnie dostalem dodatkowe ALE Z DIP-em, podobno program Norcom-u takie wystawia. W rubryce termin nastepnego badania mam xxxx. Niby ok. Niestety Pani z WK mowi ze jednak nie OK bo do badania dodatkowego NIE WYSTAWIA SIE DIP ! tylko na samej malej karteczce na odwrocie tzreba wpisac nacisk na os i rok produkcji.

Kurdemol nie wiem co dalej, diagnosta mowi, ze to niegodne z przepisami ...

 

co myslicie ?

 

pzdr

 

Mati.

Czyli co panowie chyba trzeba puknąć się w pierś i przeprosić panie z WK bo wiedzie tej z pani z Poznania jest naprawdę duża a błędy diagnosty powalające.

Kolego skieruj diagnostę nich poczyta sobie na forum norcom-u i się trochę dokształci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co panowie chyba trzeba puknąć się w pierś i przeprosić panie z WK

 

Nie powinniśmy co prawda uogólniać, bo zarówno wśród diagnostów jak też wśród pracowników WK są tacy, co to powinni się dokształcić, nie mniej jednak w tym przypadku diagnosta chyba dał ciała,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie do końca ganił kogokolwiek, bo wg mnie każda z trzech stron zawiniła. Klient, który nie poszedł do WK aby zarejestrować - otrzymać wykaz brakujących parametrów tylko poszedł na skróty i pojawił się na skp i poprosił zapewne o BT okresowe żeby dwa razy nie chodzić. Diagnosta, który w takim przypadku powinien najpierw porozmawiać i określić zakres czynności (terminy zapisane w PoRD wcale jednoznacznie nie wykluczają uzupełnienia do trzech lat - poprzez zapis "...niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego... ale to już inna historia). Pani w WK jeżeli jest to prawda co jest napisane w poście "...tylko na samej małej karteczce na odwrocie trzeba wpisać nacisk na oś i rok produkcji..." bo powinna uznać tylko i wyłącznie zaświadczenie z BT a nie małe karteczki z danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz Panowie, gwoli uscislenia

 

chodzi o SP. Pisząc "mała karteczka" miałem na myśli odwrotna stronę "Zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu"

 

Pojawilem sie na stacji z autem bez tablic w celu dokonania badania PRZED rejestracja. Prosilem o badanie PRZED rejestracja. Zakladam, ze diagnosta powinien wiedziec co nalezy wykonac w takiej sytuacji.

 

To nie moj pierwszy samochod, faktem jest natomiast, ze I w 2010 r i I badany przed I.rej na tej stacji. W poprzednich autach robilem po prostu okresowe na rok i bylo git - widac cos sie zmienilo w procedurach po wejsciu rozporzadzenia o honorowaniu zagranicznych przegladow.

 

Tak czy owak, przepaszam Kolege Adama, ale jakos nie widze specjalnie mojej winy w calym zajsciu. Moze faktycznie powinienem najpierw zapytac w SP co DOKLADNIE jest potrzebne. Troche tutaj zgubila mnie rutyna.

Natomiast dziwi mnie to, ze diagnosta, ktoremu wyjasnilem w czym rzecz mimo to dał, mi niepotrzebnie DIP, ale moze to tez z rozpedu.

 

tak czy owak, dzieki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawilem sie na stacji z autem bez tablic

 

Więc jakie ustalenie danych?! Robi się okresowe + DIP i wszystko.

Inna rzecz, że diagnosta źle określił tnb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakie ustalenie danych?! Robi się okresowe + DIP i wszystko.

Są WK, które honorują przeglądy z innych państw i są takie, które ich nie uznają. Diagnosta jak detektyw musi ustalić jakie badanie ma wykonać dla konkretnego WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są WK, które honorują przeglądy z innych państw i są takie, które ich nie uznają

Nie rozumiem, czy w tym przypadku , ten pojazd miał już badanie okresowe za granicą ???, bo jeśli nie to powinien je mieć przed upływem 3 lat od I rej. ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.