Skocz do zawartości

przyczepa kempingowa z Anglii


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaką opłatę pobieracie za przyczepę specjalną kempingową sprowadzoną z Anglii

( w anglii nie podlega rejestracji więc nie ma dowodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Arizona

    8

  • blakop

    7

  • JANUSZ60

    5

  • Rokita

    4

  • 2 months later...
Panowie jaką opłatę pobieracie za przyczepę specjalną kempingową sprowadzoną z Anglii

( w anglii nie podlega rejestracji więc nie ma dowodu)

 

Podepnę się pod temat.

 

Przyczepa z Anglii, brak dowodu rejestracyjnego, ponoć nie ma VIN i nie ma tabliczki. Ponoć ponieważ jeszcze jej nie widziałem. W WK kazali na stacje i przegląd robić. Jak zrobić przegląd jak nie można dokonać identyfikacji. Wystawie N za brak numeru i tabliczki. Ciekawe czy WK da decyzje na nabicie jak nie jest zarejestrowana. Jak wy robicie takie przypadki. Czy WK powinno najpierw wydać pozwolenie czasowe i tablicę rejestracyjną?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktujesz to jak każdą sprowadzoną, więc nie przesadzajmy z tymi polskimi czasówkami. Jak nie ma nr to dasz N i na tym historia tego pojazdu się skończy. Brak tu podstaw do wydania zgody na nabicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktujesz to jak każdą sprowadzoną, więc nie przesadzajmy z tymi polskimi czasówkami. Jak nie ma nr to dasz N i na tym historia tego pojazdu się skończy. Brak tu podstaw do wydania zgody na nabicie :)

 

Czyli jak nie znajdą numeru to d... blada.

 

Czasówki to mi chodziło bardziej o porównanie numeru VIN. Ponieważ jak sprowadzony z innego kraju to zawsze jakiś tam dowód ma. A tak to tylko z natury... Można tak??? :roll:

 

Widziałem przyczepę. Numer ramy jest, ale nie jest to 17 cyfrowy VIN. Tabliczki znamionowej brak. Wynik negatywny za brak tabliczki. Do WK po decyzje i tabliczkę nabijamy.

Bardziej mnie zastanawia ustalenie parametrów.

Marka: XXX Brak Jeszcze nie wiem.

Typ: XXX Brak

Rok produkcji na umowie podany 2003 (wg tego data pierwszej rejestracji 01.01.2003) ale czy można określić tylko na podstawie umowy?

Przyczepa specjalna.

Przeznaczenie Bar/sklep.

Masa własna = DMC na zaświadczeniu z legalizowanej wagi.

Ładowność - XXX

Dopuszczalny nacisk na oś - obliczyć, bo jednoosiówka.

Nie chcą iść po opinie rzeczoznawcy, a ja nie wiem czy on coś pomoże. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A WK z czego ma wystawić czasówkę? :) Tez najwyżej dostaniesz puste PC z wpisami "do ustalenia" w każdym polu :)

W GB, nawet wielkie naczepy nie są rejestrowane i nie mają DR. Czasami mają taki dokument potwierdzający dane techniczne, ale nie zawsze, a na wymaganie go brak podstaw...

Brak samej tabliczki to decyzja z WK - jasne. Ale jeśli w ogóle nr nie ma to kiszka.

 

Co do samej kwestii nr to czytaj tu (świeży temat):

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=79303&highlight=#79303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo podobny temat był u mnie ,też był tylko nr ramy chyba 7 cyfrowy i tylko umowa bez danych i wpisana data pierwszej rejestracji luty 1998 i wyszła lipa bo VIN w przyczepach wymagany tak jak w pojazdach samochodowych od 01.01.1995 .Oczywiście nie była to przyczepa rolnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer ramy jest, ale nie ma 17 znaków, rok produkcji wg umowy 2003 chyba także też ciekawy temat. W poniedziałek rano muszę do WK dzwonić i się może dowiem czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę do WK dzwonić i się może dowiem czegoś

 

Dowiesz się zapewne, że jak zrobisz badanie, to zarejestrują ;) Czego się spodziewasz po WK? Znajomości specyficznych niuansów warunków technicznych? Jakim cudem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę do WK dzwonić i się może dowiem czegoś

 

Dowiesz się zapewne, że jak zrobisz badanie, to zarejestrują ;) Czego się spodziewasz po WK? Znajomości specyficznych niuansów warunków technicznych? Jakim cudem? :)

 

ale jesteś zgryźliwy :-P

 

po prostu chciałbym się dowiedzieć jakie jest ich zdanie na tematy tego że nie ma dokumentu typu dowód rejestracyjny, tylko umowa kupna. Jak to robią inne SKP, ponieważ nie chciałbym stracić uprawnień... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer ramy jest, ale nie ma 17 znaków

 

W gre wchodzi odstępstwo od warunków technicznych wydane przez ministerstwo.

 

Widziałem ciężarówki z Angli, które na TZ maja pełny 17 znakowy VIN, natomiast na ramie jest tylko 6 lub 8 ostatnich znaków :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

1. Klient jedzie do rzeczoznawczy w celu ustalenia potrzebnych danych.

2. Do ministerstwa po odstępstwo. (Tylko czy musi mieć negatywny wynik badania aby dostał odstępstwo)

3. Na SKP na badanie. Negatyw za brak tabliczki

4. WK daje decyzje.

5. SKP nabija tabliczkę.

6. WK rejestruje.

 

A chciał najmniejszym kosztem żeby było. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odstępstwo na co?

 

Wiesz - samo to, że nie są rejestrowane to fakt powszechnie znany - po to do WK nie musiałeś dzwonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Tylko czy musi mieć negatywny wynik badania aby dostał odstępstwo)

Gdyby dostał pozytywny wynik to chyba odstępstwo nie było by potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odstępstwo na co?

Odstępstwo na numer VIN. Którego nie posiada

Wiesz - samo to, że nie są rejestrowane to fakt powszechnie znany - po to do WK nie musiałeś dzwonić ;)

Fakt może i powszechnie znany, ale jak ostatnio TDT powiedział że okresowego nie można zrobić nawet na pokwitowaniu od policjanta za zatrzymany dowód, to pomyślałem że jak mam zrobić bez żadnego dokumentu...

 

Jackow niby tak, tylko pytałem pod tym wzgędem, czy muszę wystawić najpierw badanie, czy klient może sam na własne życzenie do nich się zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer się znalazł, brak tylko TZ. Ale klient i tak się przeraził i przyznał się że będzie kombinował inaczej. Mówił o producencie ram pod przyczepy(który ma homologacje) i przełożeniu zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest nr to o co chodzi? Wszystko gra - jedynie decyzja z WK żeby zastępczą tabliczkę dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.