Skocz do zawartości

Zadanko ze światłami do obliczenia


ar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie: w jaki sposób obliczyć dopuszczalne wartości ustawienia świateł mijania w płaszczyźnie pionowej, jeśli nominalna wartość ustawienia wynosi 1,2%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2% to jest 1.2 cm na 1m odległości między reflektorem a ekranem lub nieco dokładniej ierzalne 12cm na 10m odległości. Czy o to chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najbardziej pomocnym będzie tu Regulamin nr 48, pkt 6.2.6.1. i załączniki: 5,6,7,8 tego regulaminu. Tam są podane wartości pionowych ustawień "zerowych" i wymaganych odchyleń pionowych i poziomych dla świateł mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: zadanie nie jest rozwiązane... Przypominam, że w zadaniu pierwszym słowem jest "oblicz". Sam utknąłem i nie znam wyniku... Jest to zadanie, które otrzymałem na kursie na diagnostów. A jeśli chodzi o ustawienie świateł w płaszczyźnie pionowej i poziomej, to znam odpowiednie wartości (nawiasem mówiąc było to kolejne zagadnienie pracy kontrolnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "ar", wydaje mi się, że do rozwiązania tego zadania należy przyjąć wartości dopuszczalne, określone w lp.4.1.3 zał. 1 rozporządzenia o badaniach - Dz.U. 155, poz. 1232. z 2009r. Przy ustawieniu nominalnym = 1,2%, dopuszczalne górne ustawienie wyniesie 0,9%, a dolne 1,7%. Chyba, ze starość spowodowała u mnie wtórny analfabetyzm matematyczny. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś chytry,niech inni też skorzystają

 

Napisałem tak na wypadek, gdybyś nie był aż tak rozrzutny, dzięki ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wprawdzie tylko wyciąg z Regulaminu 13, ale zawsze już coś. A tu macie nieco pełniejszą wersję, ze wszystkimi załącznikami, tylko nie ma wszystkich aktualnych poprawek. No i jest w Open Office, więc nie wiem czy da się wkleić.

 

[ Dodano: 20-02-2010, 13:41 ]

Wkleiło się, więc może będzie działać. :D

Regulamin 13 -Homolog.układów hamulc. - str.73, zał,4 -o hamulcach długotrwałego działania.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohdang Ok zaczaiłem o co chodzi... Przypominam sobie teraz, że prowadzący wspominał o tym, ale wynik podawał w cm/m a nie w %. Przeliczając na centymetry, wynik brzmi: w górę- 9cm na 10m a w dół- 17 cm na 10 m - dopuszczalne wartości mają zawierać się w tym przedziale. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: w jaki sposób obliczyć dopuszczalne wartości ustawienia świateł mijania w płaszczyźnie pionowej, jeśli nominalna wartość ustawienia wynosi 1,2%?

tzn że reflektor jest na wysokości 48 cm od podłoża

i zgodnie z dopuszczalnymi odchyłkami ustawienia +3/-5 cm/10m

może świecić na odległość 40 +10/-16,6 m

 

 

X = 40 + 4,8:H

X = 40 - 8:H

 

H wysokość zamontowania reflektora w m

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jk%C4%85ty_podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag, wydaje mi się, że w tym zadaniu wcale nie chodzi o to, jak daleko świecą światła (przecież diagnosta nie biega z taśmą), tylko jak duże odchyłki na ekranie przyrządu są do zaakceptowania, w którym miejscu na ekranie jeszcze może być światło, a gdzie może być tylko cień. dopiero co wchodzę w te tematy, dlatego nawet jeśli się mylę, to proszę o wyrozumiałość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.