Skocz do zawartości

termin badania technicznego


kysiu

Rekomendowane odpowiedzi

I moim zdaniem w obecnym stanie prawnym, diagnosta nie ma prawa wyznaczać badania jako np. 2 lata i 11 miesięcy itp. - czyli dopełniać do 3 lat.

Dlatego moje wywody skierowane były w tę stronę aby w okresie tych pięciu lat stosować terminy jak opisywałem wcześniej i wówczas nie byłoby problemu i żadnych kombinacji. Ponieważ z nowym pojazdem zarejestrowanym za granicą nie byłoby problemu bo u nas dostałby do trzech lat od dnia pierwszej rejestracji i nawet jakby klient chciał w tym okresie przyjeżdżać raz na kwartał dostawałby do tych trzech lat za każdym razem, następnie do pięciu lat a później corocznie od dnia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    16

  • adam1501

    8

  • blakop

    7

  • kysiu

    6

Czyli co - jakby był delikwent, co w trakcie trzech lat chciałby być 10 raz na okresowym, to zawsze dopełnienie do trzech lat? A kiedy w końcu dostałby na dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech latach na dwa - do pięciu, i znów byśmy mieli podobną sytuację tylko krótszy termin bo jak klient byłby nadgorliwy i chciał badanie robić co kwartał to za każdym razem do pięciu. Następnie po tych magicznych terminach czyli auto pięcioletnie i starsze na rok od dnia przeprowadzenia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - jakby był delikwent, co w trakcie trzech lat chciałby być 10 raz na okresowym, to zawsze dopełnienie do trzech lat? A kiedy w końcu dostałby na dwa?

 

Powiedzmy że w trzecim roku od daty I rejestracji, klient miałby prawo wyboru czy dopełnić do 3 od I rejestracji czy na kolejne dwa. Mogłoby tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient miałby prawo wyboru czy dopełnić do 3 od I rejestracji czy na kolejne dwa. Mogłoby tak być?

Ja sądzę i nie zmienię zdania ze tylko i wyłącznie na 2 lata....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trzecim roku od daty I rejestracji, klient miałby prawo wyboru czy dopełnić do 3 od I rejestracji czy na kolejne dwa. Mogłoby tak być?
To ja poproszę na 2 . W trzecim roku ...dopełnić do 3 ? :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z dopełnianiem do 3 lat nie może być realizowany bo gdyby tak było to termin badania auta od rejstracji którego mineło 2 lata i 11 miesięcy wynosił by 1 miesiąc.

Zatem jeśli następne BT mialo by być wyznaczone na 2 lata pojazd powinien być poddany BT dokładnie w dniu w którym upływa trzyletni termin BT, a wykonanie BT przed tym terminem nie miało by sensu bo termin BT wykonanego przed upływem 3 lat był by dokladnie taki sam jak wpisany w DR przez WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z dopełnianiem do 3 lat nie może być realizowany bo gdyby tak było to termin badania auta od rejstracji którego mineło 2 lata i 11 miesięcy wynosił by 1 miesiąc.

Literalnie, jak przyjadę do Ciebie po 4 latach i 11 miesiącach, dziś musisz dopełnić do lat pięciu więc cóż za różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z dopełnianiem do 3 lat nie może być realizowany bo gdyby tak było to termin badania auta od rejstracji którego mineło 2 lata i 11 miesięcy wynosił by 1 miesiąc.

Literalnie, jak przyjadę do Ciebie po 4 latach i 11 miesiącach, dziś musisz dopełnić do lat pięciu więc cóż za różnica?

 

Nic literalnie nie dopełniamy . NIE spełnił pierwszego warunku , przyjazdu przed upływem 3 roku badanie na 1 rok od dnia przyjazdu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że jak przyjadę po 3 latach i miesiącu to dasz mi badanie na rok?

 

A spełniłeś pierwszy warunek żeby uzyskać na 2 lata ? Adam popatrz jakie to proste do 3 roku i w 3 roku na 2 lata po 3 roku na 1 rok i po co kombinować? :) A jak przyjadę w 4 roku 11 miesiącu i 29 dniu to dasz mi na 1 dzień?

 

[ Dodano: 04-03-2010, 11:05 ]

a wykonanie BT przed tym terminem nie miało by sensu bo termin BT wykonanego przed upływem 3 lat był by dokladnie taki sam jak wpisany w DR przez WK.
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że jak przyjadę po 3 latach i miesiącu to dasz mi badanie na rok?

Powinieneś dostać na 1 rok i 11 miesięcy. Wynika to z tego, że w tej sytuacji termin kolejnego badania powinien być wyznaczony przed upływem 5 lat od I rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dostać na 1 rok i 11 miesięcy.
Skoro tak to co z tym A jak przyjadę w 4 roku 11 miesiącu i 29 dniu to dasz mi na 1 dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarolud napisał/a:

popatrz jakie to proste

:D

 

Jaka jest kolejność ważności dokumentów ? 8) Najbardziej mi się podoba to " prowadzą prace analityczne" Ale terminy trzeba wyznaczać już, co znowu jakiś poniedziałek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to co z tym A jak przyjadę w 4 roku 11 miesiącu i 29 dniu to dasz mi na 1 dzień?

Szczerze? Najpierw wyjaśniłbym Ci, że musiałbym dać na 1 dzień ponieważ nasze wspaniałe prawo nie przewidziało takich sytuacji a później poprosiłbym abyś przyjechał jutro :V

Mam nadzieję, że nie będzę miał do czynienia z podobną sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to co z tym A jak przyjadę w 4 roku 11 miesiącu i 29 dniu to dasz mi na 1 dzień?

Szczerze? Najpierw wyjaśniłbym Ci, że musiałbym dać na 1 dzień ponieważ nasze wspaniałe prawo nie przewidziało takich sytuacji a później poprosiłbym abyś przyjechał jutro :V

Mam nadzieję, że nie będzę miał do czynienia z podobną sytuacją.

 

Wyjściem jest wykonać BT z wynikiem N za błahy powód (zbyt niskie cisnienioe w ogumieniu) i przyjechać następnego dnia i dostać P. :-D Tak będzie zdecydowanie taniej! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale terminy trzeba wyznaczać już, co znowu jakiś poniedziałek ?

Jest tylko jedno małe ale, to nie oni muszą to robić a jak Ci wiadomo nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania pod warunkiem, że samemu się ich nie robi... :D Taka to już nasza dola :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to co z tym A jak przyjadę w 4 roku 11 miesiącu i 29 dniu to dasz mi na 1 dzień?

Szczerze? Najpierw wyjaśniłbym Ci, że musiałbym dać na 1 dzień ponieważ nasze wspaniałe prawo nie przewidziało takich sytuacji a później poprosiłbym abyś przyjechał jutro :V

Mam nadzieję, że nie będzę miał do czynienia z podobną sytuacją.

 

Wiesz ja podszedłbym do tego nie kombinując, proszę na 1 rok tak wynika z zapisu ustawy A inni klienci sam wiesz jacy mogą być .... Zdarzyła się taka sytuacja dopełnienie 3 miesiące Klient mało śmiechem "nie zabił" mojego kolegę I mamy następującą sytuację Jak klient ma stracić dopełnienie mniej jak 1 rok jedzie na skp gdzie nie dopełniają i ma na 1 rok a jak może zyskać to skp gdzie dopełniają Jeszcze jedno Klient nie dopełnił obowiązku stawienia się przed upływem 3 roku , za cóż go tu nagradzać dopełniając. Jak do ZUS albo US spóźnisz się z płatnoscią to nie ma przeproś

 

[ Dodano: 04-03-2010, 14:06 ]

Taka to już nasza dola

 

Raczej nie-dola 8) Tym bardziej powinniśmy wiec jednym frontem iść Wierzę w zdroworozsądkowe podejście braci diagnostycznej do tego tematu , a jakoś mi się tak górnolotnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

tak jak piszesz

§ 3. Terminy określone w miesiącach kończą się z upływem tego dnia w ostatnim miesiącu, który odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było – w ostatnim dniu tego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.