Skocz do zawartości

termin badania technicznego


kysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że zmiana przepisów nastąpiła kapkę później ,,,

 

Serio ? Dzięki za info :) "a u mnie na odwrót zgodnie z literą prawa na 1 rok WK chciał na 2 lata a prawnik WK mi przyznał rację, że na 1 rok i też na starych zasadach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    16

  • adam1501

    8

  • blakop

    7

  • kysiu

    6

Ej - a na ile dacie przegląd, jak będzie taka sytuacja:

Pojazd zarejestrowany tydzień temu w NRD ;) Rocznik 2010, data I rej. powiedzmy 2010.02.15. Ale jest potrzeba zrobienia okresówki, a nie samego ustalenia danych. No jak okresówka, to wiadomo - musi być wyznaczony termin - jaki dacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zarejestrowany tydzień temu w NRD ;) Rocznik 2010, data I rej. powiedzmy 2010.02.15. Ale jest potrzeba zrobienia okresówki, a nie samego ustalenia danych. No jak okresówka, to wiadomo - musi być wyznaczony termin - jaki dacie?

jak nic dałbym na jeden dzień by mógł wrócić do NRD :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.02.2013

 

Biorąc pod uwagę, że badanie było np. dzisiaj to jak mam to rozumieć?? Dopełnienie do trzech lat? Jest takie badanie?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopełnienie do trzech lat? Jest takie badanie?? :)

 

Nie ma dopełnienia do trzech lat. Jeśli klient domaga się badania okresowego to uważam, że przyjechał przed upływem trzech lat i wyznaczam tnb na dwa lata od daty mojego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że tak powinno być, nawet gdyby pięć razy przyjeżdżał w okresie tych trzech lat to powinien dostać do trzech lat. Następnie do pięciu lat nawet jakby w tym okresie klient chciałby przyjechać co miesiąc przez pół roku to mu powinienem dać do pięciu lat za każdym razem. Pewnie się mylę ale miałoby to sens gdyby za pkt odniesienia przyjąć wiek auta w stosunku do stanu technicznego, tak jak założył to ustawodawca, że nowy pojazd powinien wytrzymać trzy lata, następnie dwa a po upływie pięciu lat powinien być badany co rocznie i takie terminy powinny być stosowane i zapisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko resortu infrastruktury z dnia 05.11.2009r w punkcie dwa mówi cytuję:

" W przypadku wyznaczania terminu nastepnego okresowego badania technicznego pojazdu do3,5t(...) należy go ustalić jako dopełnienie do 5 lat od daty pierwszej rejestracji ale nie przekraczając okresu 2 lat od ostatniego badania technicznego.

Drugie badanie techniczne takiego pojazdu powinno gyć wykonane przed upływem okresu 5 lat od daty pierwszej rejestracji".

Myślę że tego powinniśmy się wszyscy trzymąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOSPOL - nie cytuj, tylko podaj jaka konkretna datę wpiszesz - dwa lata, czy dopełnienie do trzech, a jak dopełnienie to jakim prawem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop-nie męcz Tospola....Moim skromnym zdaniem na 2 lata od momentu wykonania

OBT przed I rej. i nic wiecej...Moze zle kumam ale tak bym zrobil i nic więcej... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja kumam to dopełnienie nie może być dłuższe niż dwa lata,chociaż w tym przypadku to głupio wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż w tym przypadku to głupio wygląda.

Masz rację ze tak.Ale niestety za biurka co niektórych panow przy "plodzeniu"

155 wszystko wyglądało ok... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zarejestrowany tydzień temu w NRD ;)
to się reaktywowali - jak MATRIX :?:
Ale jest potrzeba zrobienia okresówki,
a z jakiego powodu :?:
No jak okresówka, to wiadomo - musi być wyznaczony termin - jaki dacie?
a klient płaci za OBT, ale nie składa wniosku o ustalenie nowego terminu, bo ma ważne zagraniczne

 

a wykonując OBT przed zarejestrowaniem np. nowego pojazdu uprzywilejowanego nie mogę wyznaczyć terminu następnego OBT bo ten musi być rok od daty rej a nie daty badania przed rej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie ze tego

Stanowisko resortu infrastruktury z dnia 05.11.2009r w punkcie dwa mówi

nie ma.

 

więc

a jak dopełnienie to jakim prawem? :)
Z tego co ja kumam to dopełnienie nie może być dłuższe niż dwa lata,chociaż w tym przypadku to głupio wygląda.

Nie wszyscy tak samo kumają to, a poza tym, to tak samo dobre jak syndrom dnia jednego.

 

[ Dodano: 27-02-2010, 20:47 ]

nawet gdyby pięć razy przyjeżdżał w okresie tych trzech lat to powinien dostać do trzech lat

 

Ciekawy przypadek, choć mało prawdopodobny :) Zrobiłbym to tak: jak przyjechał 1 raz obt na 2 lata. 2 przyjazd i kolejne na rok. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej - a na ile dacie przegląd, jak będzie taka sytuacja:

Pojazd zarejestrowany tydzień temu w NRD ;)

"blakop" Ty tu kolegów nie podpuszczaj, bo tydzień temu NRD już chyba nie było ,,,a w ogóle jaki świrus robi okresowe kilka razy na trzy lata ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"blakop" Ty tu kolegów nie podpuszczaj,

 

Właśnie się zastanawiałem czy blakop celowo nie dał nam zajęcia na weekend, a sam siedzi w domu i rechocze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ze tak.Ale niestety za biurka co niektórych panow przy "plodzeniu"

155 wszystko wyglądało ok...

 

Tak się zastanawiam Większość a raczej może wszyscy są zgodni co do jakości 155-tki W dyskursie często pada ze przecież

Stanowisko resortu infrastruktury z dnia
jest wiążące. Pytam wiec jakim cudem interpretacja do babola nr 155 nie jest babolem ? Historia uczy, ze często interpretacje ministerialne nijak się mają do zapisów ustawy Chociażby ostatnie interpretacje MZ. Do zwolenników tej "naszej" interpretacji Czy błędy i niespójności tego pisma w różnych punktach nie martwią was? Wiarygodność w jakość pracy MI została zachwiana. Co więcej żaden WK nie napisze pisma typu: Na podstawie Stanowiska resortu infrastruktury z dnia... interpretujących zapisy ustaw takich a takich zarządzam że podległe skp mają robić to tak a tamto tak . Jeżeli WK ma z tym problem , różne interpretacji w różnych częściach kraju i nie chcą brać tego na siebie, mając własnych prawników, jak my diagności mamy to wszystko ogarnąć ? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpuszczam - sprawa jest dość częsta i wcale nie taka wydumana. Stosunkowe nowe auta z Niemiec to dość częsty przypadek. Nawet jeśli rejestracja w Niemczech była tydzień wcześniej liczy się, że to pojazd zarejestrowany (używany).

A po co mu badanie? Ano po, że np. w DR nie ma badania, albo np. DR jest unieważniony przy wywozie, a wiele WK nie uznaje wtedy terminów zawartych w takim unieważnionym DR. A są i inne powody, ale nie chce komplikować.

 

I moim zdaniem w obecnym stanie prawnym, diagnosta nie ma prawa wyznaczać badania jako np. 2 lata i 11 miesięcy itp. - czyli dopełniać do 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach są dwie możliwości (szkoda, że aż dwie) powinno być jednakowo w całym kraju, trzy lata od dnia rejestracji, jeśli natomiast WK tego nie respektuje to musiałbyś to potraktować jako drugi termin, czyli dwa lata od dnia badania,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dwa lata od dnia badania,,,

Janusz-podejrzewam /bo pewny to raczej nie jestem w 100%-bo tak po prawdzie

kto z nas moze być czegoś pewny w 100%/ze jednak tylko i wyłącznie ta 2 opcja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.