Skocz do zawartości

Szarpaki w obrębie ławy pomiarowej ?


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

długość lawy pomiarowej min 5m-czy na tej długości mogą być szarpaki .według przepisów na całej dłuości i szerokości ławy nie może być żadnych przyrządów i szarpak wystaje ponad powierzchnie10mm-PBP-4LA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest proste.

a gdzie mają być jak nie w obrębie ławy pomiarowej???

nie wiem co rozumiesz przez "obręb ławy pomiarowej"

I koniec.Racja panie kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Mam pytanie.Czy pojazd podczas ustawienia swiatel pojazd moze stac na plytach najazdowych do sprawdzania siły hamowania? zakladam ze plyty maja spelniony warunek 3mm/m sa czescia ławy pomiarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No Nie !!!

Czegoś tu jednak nie rozumiem.

Dlaczego przyjmujecie z taka oczywistością , że są częścią ławy pomiarowej i można na nich stojacy pojazd - a konkretnie ; światła ! pojazdu!

według mnie - NIE , a to z prostej przyczyny - poniewaz światła pojazdu będą wyżej swieciły - i tyle!

Powinny byc tak usytuowane(szarpaki) , aby badany pojazd na nich nie stał.

Przeciez rolki np tez są częścią ławy pomiarowej , a nikt rozsadny na sprawdza świateł pojazdu podczas pobytu pojazdu w rolkach.

Koledzy , apeluję o logikę

 

[ Dodano: 12-02-2009, 11:59 ]

Nikt , w gruncie rzezeczy nie odpowiedział naszemu koledze.

Poczekajmy więc niech sie wypowie kol. Maćkowski.

Jak to się ma co do paragrafów.

Na pewnej SKP - (właśnie w Poznaniu) , wylali na części stacji ponownie posadzkę by tam sprawdzać konkretnie światła pojazdu. Ponieważ pozostała cz. stacji ma pewne spadki , a ława pomiarowa z zamontowanymi urządzeniami rolkowymi i dalej podnośnikiem nie dawał możliwości ustawienia pojazdu w żądanym poziomie i wygospodarowania miejsca podczas przeglądu.

Stąd zalecenia pokontolne i wykonane prawidłowo (w/g mnie również)prace.

i tyle w tym temacie od strony -życia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ława pomiarowa z zamontowanymi urządzeniami rolkowymi i dalej podnośnikiem nie dawał możliwości ustawienia pojazdu w żądanym poziomie

Więc nie była to więc ława pomiarowa, bo nie spełniała wymagań, stąd zalecenia pokontrolne.

zakladam ze plyty maja spelniony warunek 3mm/m sa czescia ławy pomiarowej.

Kolega jak pisze ma płyty tak zamontowane, że spełniają warunek ławy pomiarowej i wówczas możesz ustawić światła w pojeździe ustawionym w ten sposób i wcale nie będą świeciły wyżej bądź niżej. Natomiast szarpak zamontowany na podnośniku, który jest częścią ławy pomiarowej nie jest już ławą pomiarową i jak ustawisz pojazd na szarpaku jedną osią to będziesz regulował światła w pojeździe ustawionym nie na ławie pomiarowej. Zajrzyj do Dz.U.40 z 2006 poz 275 rozdział drugi paragraf 9 tam jest opisane stanowisko kontrolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ława pomiarowa z zamontowanymi urządzeniami rolkowymi i dalej podnośnikiem nie dawał możliwości ustawienia pojazdu w żądanym poziomie

Więc nie była to więc ława pomiarowa, bo nie spełniała wymagań, stąd zalecenia pokontrolne.

zakladam ze plyty maja spelniony warunek 3mm/m sa czescia ławy pomiarowej.

Kolega jak pisze ma płyty tak zamontowane, że spełniają warunek ławy pomiarowej i wówczas możesz ustawić światła w pojeździe ustawionym w ten sposób i wcale nie będą świeciły wyżej bądź niżej. Natomiast szarpak zamontowany na podnośniku, który jest częścią ławy pomiarowej nie jest już ławą pomiarową i jak ustawisz pojazd na szarpaku jedną osią to będziesz regulował światła w pojeździe ustawionym nie na ławie pomiarowej. Zajrzyj do Dz.U.40 z 2006 poz 275 rozdział drugi paragraf 9 tam jest opisane stanowisko kontrolne.

 

co do tych wytluszczonych to nie zagalopowałeś się?

Czemu twierdzisz że szarpak zamontowany na podnośniku stanowiącym ławę nie jest częścią jej, a szarpak zamontowany na ławie jest jej częścią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpak zamontowany na podnośniku stanowiącym ławę nie jest częścią jej

Chodzi mi o szarpak, który jest zamontowany na podnośniku i wystaje ponad poziom. Mam tak u siebie i nie sprecyzowałem bo wydało mi się oczywiste, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja- Panowie urzadzienie momo ze jest zamontowane na dlugosci lawy pomiarowej nie jest jej czescia , i nieobowiazuje na nim toleracja dla lawy .Lawa jest na tyle dluga ze wykonujac pomiar pojazd musi stac wszystkimi kolami na lawie a nie na innym urzadzieni , dzwignik to inna sprawa choc i tam szarpak nie jest lawa pomiarowa ,dlatego ze dzwignik ma miejsca na ktorych stoimy kolami przy pomiarze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi też chodziło i teraz pytanie do znawców tematu : cz ława pomiarowa musi mieć swą wymaganą długość w jednym odcinku, czy może być"poszadkowana" urządzeniami iwtedy sumuje się powierzchnie ?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi też chodziło i teraz pytanie do znawców tematu : cz ława pomiarowa musi mieć swą wymaganą długość w jednym odcinku, czy może być"poszadkowana" urządzeniami iwtedy sumuje się powierzchnie ?:-)

Dz. U 40 z 2006r

Definicja ławy pomiarowej z Par 9.4. Ława pomiarowa - pozioma powierzchnia przeznaczona bezpośrednio do badań technicznych pojazdów. ( nie ma słowa że ta powierzchnia nie może być np. na 1m przerwana jakimś urządzeniem.)

Z Par 12.1 wiemy że musi mieć miń 5 lub 8m i powinna zapewnić możliwość ustawienia na niej wszystkimi kołami badanych pojazdów oraz przed światłami urządzenia do ustawiania świateł.

 

Wniosek z tego jest taki że ława nie musi być jednolitym odcinkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi też chodziło i teraz pytanie do znawców tematu : cz ława pomiarowa musi mieć swą wymaganą długość w jednym odcinku, czy może być"poszadkowana" urządzeniami iwtedy sumuje się powierzchnie ?:-)

Dz. U 40 z 2006r

Definicja ławy pomiarowej z Par 9.4. Ława pomiarowa - pozioma powierzchnia przeznaczona bezpośrednio do badań technicznych pojazdów. ( nie ma słowa że ta powierzchnia nie może być np. na 1m przerwana jakimś urządzeniem.)

Z Par 12.1 wiemy że musi mieć miń 5 lub 8m i powinna zapewnić możliwość ustawienia na niej wszystkimi kołami badanych pojazdów oraz przed światłami urządzenia do ustawiania świateł.

 

Wniosek z tego jest taki że ława nie musi być jednolitym odcinkiem.

 

no tez mi sie tak wydawało .... zobaczymy co da odwołanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byś jednolitym odcinkiem, tak jest u mnie, że światła reguluje z pojazdem ustawionym osią przednią za podnośnikiem a tylna oś na podnośniku a pomiędzy nimi (osiami) jest szarpak. Nie mam miejsca bezpośrednio przed podnośnikiem (rolki płyty do badania amortyzatorów) ani za podnośnikiem - ściana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatła reguluje z pojazdem ustawionym osią przednią za podnośnikiem a tylna oś na podnośniku a pomiędzy nimi (osiami) jest szarpak.
Rozumiem że podnośnik spełnia wymogi ławy pomiarowej ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że podnośnik spełnia wymogi ławy pomiarowej ???

Oczywiście, jest wypoziomowany do poziomu posadzki i spełnia wymagania dla ławy pomiarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jest wypoziomowany do poziomu posadzki i spełnia wymagania dla ławy pomiarowej.

1. Jaki to podnośnik?

2. Jak długo go eksploatujecie ?

3. Jak z awaryjnością ?

4. Jakie koszty serwisu ?

5. Jakie były koszty zakupu i montażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to podnośnik czterokolumnowy, co do kosztów zakupu to nie potrafię się określić, koszty serwisu też mi nie są znane bo pracuje na tej stacji niespełna rok więc jeszcze go nikt przy mnie nie naprawiał, markę i typ podam jutro jak sprawdzę.

 

[ Dodano: 17-02-2009, 23:16 ]

Jest to :

Samochodowy dźwignik diagnostyczny SDD-3,5 S/01, producent: Przed. Zaplecza Transportu Samochodowego Łączności ul. Kamienna 10A Ostrów Wlkp., atest nr 423/96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.