Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne a ustawa o VAT


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem po rozmowie z jednym z pracowników US (dział podatku VAT), który stwierdził, że w myśl przepisów NIE MA ŻADNYCH przeciwskazań co do wykonania zmian konstrukcyjnych w pojeździe PRZED badaniem VAT.

 

I co Wy na to ? Wydawało mi się wcześniej, że jest to opis wg stanu na dzień wejścia ustawy w życie - ale nie mogłem doszukać się tego w żadnym Dz.U. ... Coś nie wchodzi w VAT2, to klasyfikujemy w VAT1 ...

 

Czyli - siedzonka out i VAT za paliwo można odliczać. Jest to trochę upierdliwe dla podatnika, ale furtka jest ...

 

Ps. Istnieje jeszcze ów nieszczęsny problem homologacji, ale o tym pisaliśmy już w innym wątku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • wlodas

    9

  • wald

    9

  • Norbert Jezierski

    8

  • vacum

    7

Tak to jest jak ktoś do mieszania zupu uzywa klucz francuski. Jak sobie ktos z finansami nie radzi to tym bardziej w sprawach techniki nie da rady - tym bardziej ze o drugim pojecie ma mniej niz nikłe.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mozemy robic zmiany konstrukcyjne pojazdów po to by mogły sie znalezc w "przestrzeni VAT-owskiej" to czy przy tej okazji nie mozna by zmienic wpisu na wielozadaniowy lub Van np: z nazwy "furgon" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robię. W uwagach informuję WK, że wpis w dowodzie jest niezgodny ze stanem faktycznym. Powołując się na właściwy Dz. U. określam podrodzaj i oczywiście dodaję, że jest to maja ocena wizualna z natury;)

Nie było nawet jednego telefonu, znaczy akceptują moje oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w jakimś Dz.u. definicja trwałej przegrody. Np. Mercedesy 207 z niemieckiej poczty mają taką przegrodę ale w niej są też drzwi przesuwne. Czy taka konstrukcja spełnia wymogi trwałej przegrody?

Sprawa druga: czy można zrobić przegląd VAT na samochód z zatrzymanym d.r. po wypadku lub kolizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest tylko jedna : czy przy zmianach konstrukcyjnych mamy prawo zmieniac podrodzaj . Logicznie myslac to zmiany konstrukcyjne jak sama nazwa wskazuje zmienia konstrukcje auta , a wiec trzeba ja okreslic :?

Ale na temat logiki wypowiedział sie juz wyzej nasz SZEFUNIO a ja go popieram , i nie ma to wcale związku z lizusostwem ,tylko z logiką :D

 

[ Dodano: 07-09-2005, 10:10 ]

AŁAAA ! POMYLIŁEM STRONU !! pprosze przezucic do zmiany konstrukcyjne a Vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanko, niewiem czy akurat do tego działu ale chodzi o zmiany ilości miejsc w pojeździe(by możnabyło odliczać VAT) :) dziś wrocił do mnie klient z wczorajszego badania bo pani :evil: w wydz.komunikacji odrzuciła mu zaswiadczenie, po pierwsze że okresliłem termin następnego badania a po drugie że oprócz dodatkowego badania powinienem wpisać (w rubryce rodzaj badania)że jest to też okresowe.Od lat tak robie ale jest taka jedna w starostwie i niema mocnych na nią(może ja się myle?) Czy określacie termin badania podczas dodatkowego badania po zmianie ilości miejsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smolow - Okreslasz termin nastepnego badania tech. tylko na wyrazne zyczenie klientai ,wtedy musisz kliknac badanie okresowe i dodatkowe. Inaczej robisz tylko dodatkowe, klikasz tylko na dodatkowe i nie przedłuzasz ,aczkolwiek zakkres okresowego robisz bo tak jest w opisie dodatkowych zmiany konstrukcyjne i liczysz kasiorke za to. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Okreslasz termin nastepnego badania tech. tylko na wyrazne zyczenie klientai ,wtedy musisz kliknac badanie okresowe i dodatkowe. Inaczej robisz tylko dodatkowe" poniekąd zgadzam się ale klient przyjechał do mnie na zmiane ilości miejsc a badanie ma jeszcze ważne, więc dla mnie to jest badanie dodatkowe a skolei w par.2 ust.2 dz.U 227 poz.2250 mówi że tylko w przypadkach okreslonych w ust.1 pkt 6-10 diagnosta na wniosek właściciela pojazdu może wykonać także badanie okresowe-jakieś to zamieszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pobierasz kase zabadanie w którym jest zakkres badania okresowego to mozesz przedłuzyc termin rejestracji.inaczej to jest to naciaganie klienta na dodatkowe opłaty, Czesto jest tak, ze pacjent ma nastepne badanie za 2-3 miesiace. Na pewno bedzie Ci wdzieczny, jak zaproponujesz mu przedłuzenie za jego zgodą . a tym samym zaoszczedzisz mu niedalekich wydatów ,a i ty wtedy jestes wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w jakimś Dz.u. definicja trwałej przegrody

Jest w Dz. 32, poczytaj trochę :P tam jest sporo ważnych informacji, nie tylko to.

 

Sprawa druga: czy można zrobić przegląd VAT na samochód z zatrzymanym d.r. po wypadku lub kolizji?

 

 

 

Poczekaj aż wróci z dowodem. To jest właściwy dokument dla tego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Był u mnie klient Citroenem Berlingo 4 osobowy ciężarowy.

Za jakiś czas pojawił sie ponownie z dokonaną zmianą konstrukcyjną 2 osobowy i postawiona ściana grodziowa za pierwszym rzędem siedzeń ze sklejki i mówi że chce zaświadczenie VAT.

Co wy na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie zmiany powinien mieć fakturę i opis z uprawnionego zakładu, który wykona przegrodę zgodnie z przepisami, i uzyskać wpis w DR o zmianie ilości miejsc na 2. Ponieważ zmienia się wpis w DR należy wykonac badanie za 82 zł i dać odpowiednie zaświadczenie dla WK. Na tej podstawie zmienią mu ilość miejsc w DR. Wtedy możesz dać zaświadczenie o VAT :mrgreen: jak wróci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wszystkie wymagane dokumenty czyli fakturę i opis z uprawnionego zakładu oraz skierowanie z WK na badanie do OSKP po dokonanych zmianach, ale czy ta ściana grodziowa wykonana ze sklejki to moze tak byc?

No i badanie które wykonuję to okresowe i dodatkowe czyli 98zł+82 zł a nie tylko za 82zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i badanie które wykonuję to okresowe i dodatkowe czyli 98zł+82 zł a nie tylko za 82zł.

W cenniku nie ma adnotacj,i że to badanie musi być wykonywane z okresowym.

A co do wytrzymałości takiej przegrody, też mam watpliwości, tylko nie wiem jak miałbym to sprawdzać. Ja w tej sytuacji dałbym zaświadczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie Vacum że się mylisz odnośnie cennika, Dz.U nr 227 poz.2250 w par.3 ust.1, pkt 8, podaje zakres takiego badania m.in po zmianie ilości miejsc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.