Skocz do zawartości

Brak dokumentów


hu8ki

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Ma takie pytanko. Mam zamiar kupić koparko-ładowarke. Maszyna nie ma papierów, ale za to jest ksero tych papierów i dowód kupna. Oczywiście wszystkie nr się zgadzają. I moje pytanie : czy z rejestracją nie będzie problemu? Czy jest możliwość wyrobienia nowych papierów? Maszyna będzie jeździła po drogach publicznych. Proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

 

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzajacym dopuszczenie do ruchu pojazdu

samochodowego, ciagnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

2. Pojazdy okreslone w ust. 1 sa dopuszczone do ruchu, je/eli odpowiadaja warunkom

okreslonym w art. 66 oraz sa zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice

(tablice) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłaczeniem motocykli, w nalepke kontrolna.

3. Pojazd niewymieniony w ust. 1, przyczepa motocyklowa oraz przyczepa specjalna

przeznaczona do ciagniecia przez ciagnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny jest dopuszczony do ruchu, jeżeli odpowiada warunkom okreslonym w art. 66.

maszyny budowlane nie podlegają rejestracji

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszyny budowlane nie podlegają rejestracji

:D

Ale cześć już jest zarejestrowana jako ciągniki rolnicze.

 

[ Dodano: 16-03-2010, 12:29 ]

Do rejestracji musisz mieć:

- aktualne badanie

- dowód rejestracyjny (lub zaświadczenie z WK w którym pojazd był zarejestrowany)

- dowód własności (łącznie z pośrednimi jeśli są) - w ORYGINALE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do uŜywania łącznie ze sprzętem do

prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki moŜe być równieŜ przystosowany do

ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;

 

czyli koparo-ładowarki jak najbardziej były rejestrowane jako ciągnik rolniczy np C360 ostrówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli koparo-ładowarki jak najbardziej były rejestrowane jako ciągnik rolniczy np C360 ostrówek

 

Tak dokładnie o nie mi chodzi. Choć już np. nowe konstrukcje tego typu oparte na tych samych zasadach (KOMATSU i inne) mimo iż bazują na traktorach homologacji nie posiadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, nawet jeśli będzie taka możliwość, po co tą koparko-ładowarkę rejestrować :?:

to zależy gdzie i do czego taka maszyna będzie wykorzystywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałaby by się nie poruszać na drodze publicznej?

Kombajn to niby fruwa albo jest wożony na lawecie? :D

No chyba, że ktoś widział DR od kombajnu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możliwe, że porusza się szybciej niż 25 km/h...

 

Możliwe, tylko jak to zweryfikować ;)

Pozostaje badanie w ITS ;)

Lub sytuacja inna:

- jeden policjant do kabiny, drugi zaczyna celować w niego suszarką i rzuca hasła "stary gaz do dechy"

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.