Skocz do zawartości

Ciężarowy czy osobowy?


danielg539

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podczas BT przed pierwszą rejstracją sklasyfikować pojazd, który za granicą był zarejestrowany jako ciężarowy a w rzeczywistości jest pojazdem osobowym o nadwoziu sedan?

Czy oparcie tylnej kanapy można potraktować jako przegrode oddzielającą przestrzeń osobową od ciężarowej?

Uważam że auto takie powinno być uznane za samochód osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej osobowy, o ile pamiętam któreś z wyjaśnień dajesz P i w uwagach wpisujesz rozbieżności a WK dalej wyjaśnia. A tak z ciekawości jakie to autko? Jeżeli w miarę nowe i ponad 2 litry to na pewno ktoś ucieka przed akcyzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oparcie tylnej kanapy można potraktować jako przegrode oddzielającą przestrzeń osobową od ciężarowej

 

Temat przegrody :

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=76015#76015

 

[ Dodano: 16-03-2010, 14:28 ]

Co do tego osobowy czy ciężarowy to ja bym podchodził bardzo ostrożnie , u nas też były ciężarowe sedany,ale przeczucie mówi że to może być:

 

Jeżeli w miarę nowe i ponad 2 litry to na pewno ktoś ucieka przed akcyzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej osobowy, o ile pamiętam któreś z wyjaśnień dajesz P i w uwagach wpisujesz rozbieżności a WK dalej wyjaśnia. A tak z ciekawości jakie to autko? Jeżeli w miarę nowe i ponad 2 litry to na pewno ktoś ucieka przed akcyzą...

 

Auta nie widziałem klient robił tylko wywiad ale wspominał o akcyzie bo ma duży motor.

 

Czy w przypadku rejstracji tego auta jako samochód osobowy trzeba wykonać zmiany konstrukcyjne, czy

wystarczy w DIP-ie wpisać rodzaj pojazdu: samochód osobowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie - czy faktycznie dokonano w nim zmian, czy tez zapis w zagranicznym DR wynika z jakiejś powiedzmy... pomyłki?

 

W Niemczech podobno można zarejstrować samochód osobowy jako cięzarowy jeżeli spełnione jest kryterium ładowności, zatem to nie jest pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli w Polskim dowodzie będzie ciężarowy, a samochód będzie osobowy to jakie dostanie badania P czy N?

 

Rozważamy problem badania okresowego przed pierwszą rejestracją w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to rozróżnisz czy ciezarowy czy osobowy. Chyba ze w DR pisze ze ciezarówka a kratki niema to N

A gdzie w sedanie zamontyjesz kratkę/ ::?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem w sedanie kratkę,kilka lat temu przyjechał do mnie klient i miał kratkę za tylną kanapą( w bagażniku )i połączoną takimi płaskownikami z kratką która osłaniała właściwie dostęp do podszybia z tyłu :).Poza spełnieniem jakiejś tam ustawy o VAT nic to nie dawało,no może tyle że kierowca nic za zagłówki nie mógł włożyć poza jajkiem niespodzianką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sedan wychodził z homo na cięzrówke ????? :cool:

 

Proszę, przeczytaj ten temat od początku! ::?

Zastanawiamy się właśnie czy sedan może być ciężarówką, bo w niemieckim DR jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się właśnie czy sedan może być ciężarówką, bo w niemieckim DR jest.
Są szpece co w Niemczech załatwiają zmiany na ciężarówkę w papierach miałem takie propozycje badań ale w to nie wchodzę śliska sprawa. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się zastanawiam czy można dać P jeśli jest rozbieżność w dokumentach, nawet jeśli są to dokumenty zagraniczne.

 

A zmiany konstrukcyjne?

 

U nas WK zezwala na takowe przed rejestracją w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmiany konstrukcyjne?

 

No właśnie jak to traktować? ,jako zmiany czy niezgodność dokumentów ze stanem faktycznym,jeżeli zmiany to oświadczenie od przedsiębiorcy,który w takim przypadku musi poświadczyć coś czego tak naprawdę nie wykonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś widziałem merca "s" jako - specjalny - bankowóz i wcale mnie to nie zdziwiło,

pytanie: w polsce czyba można kupić sedana z homologacją na ciężarowy?

 

wg mnie jeżeli ma tzw. kratkę spełniającą polskie przepisy to jest to samochód ciężarowy ( w dowodzie N1 lub LKW) - to że nie spełnia "vat" inna sprawa, na pewno motor powyżej 2litrów i ucieczka od akcyzy,

taki pojazd jest rejestrowany i na "miękim" dowodzie są robione zmiany konstrukcyjne i to już jest osobowy,

problem jest taki że samochód przyjeżdza na stację i poprostu nie ma kratki. (albo "specjaliści" mają kratkę na kilka aut i robią -przed stacją przekładki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli są to dokumenty zagraniczne.

Przecież właściciel nie musi pokazywać tych dokumentów.

 

No dowód rejestracyjny raczej musi pokazać, przecież to normalne badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie musi pokazać ci dokumentów, badanie takie robisz z natury - tylko jak określić rok produkcji - jeżeli jest niekodowany w vin oraz datę pierwszej rejestracji? dlatego przy badaniu powinien być DR. prawdę mówiąć jeżeli iść drogą rozumowania że jest to OBT to bez tablic rej. nie powinno sie wykonywać bad. tech. bo jest napisane ze sprawdzić itd. przy OBT tablice rejestracyjne.

nazwijmy to badanie tak jak w programie norcom'u obt przed 1 rejestracją chociaż takowe nie występpuje w Dienniku ustaw,

 

i teraz pytanie" jak ma się takie "pierwsze badanie" wykonane np. w niemczech itd. dla pojazdu sprowadzonego z np. polski?

 

ps kiedyś okresliłem masy z tabliczki znamionowej pojazdu, w dokumentach było trochę inaczej i pani z WK dzwoni że badanie jest żle zrobione bo na tłumaczeniu dokumentów itd.....................................

stwierdziłem że jeżeli pani jest taka "OK' to po co ja jestem potrzebny i po co sa OBT przed I rejestracją?, mówię do niej że DIP dla niej jest świety, a ona swoje......

niemiec, francuz itd. mylą się także w dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmiany konstrukcyjne?

 

U nas WK zezwala na takowe przed rejestracją w kraju.

 

U nas też... O ile to faktycznie jakaś zmiana :)

 

wg mnie nie musi pokazać ci dokumentów, badanie takie robisz z natury

 

Robisz badania okresowe bez DR? :) Podaj adres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że bez znaczenia jest to czy to jest ustalenie danych, pierwsze badanie czy też okresowe - dokumenty trzeba przedstwić do badania.

Inną kwestią jest to, czy diagnosta ma robić badanie na podstawie dokumentów czy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.