Skocz do zawartości

Pieczątki w nowych dowodach


Gość młody

Rekomendowane odpowiedzi

ok

z tym moderatorem to był żart - odpowiadając potwierdziłem chęć pomocy :P

a co do szukania to znam troche inną wersje tego "przysłowia"

ale tak czy inaczej to chyba wszyscy diagności używaja tylko "kwadratowej" w nowych dow. rej., a jeśli nie to przepisy tak nakazują :!::!::!:

 

[ Dodano: 28-09-2005, 14:22 ]

i są jeszcze lepsi w tych przepisach - wspomne tylko o P. Maćkowskim - oby się na mnie za to nie obraził :lol:

pozdrawiam wszystkich

 

a dzieki temu forum możemy również sami dojść do doskonałości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zacząć rozdawać te bany - z takimi textami do przedstawicieli Matrix'a ? ;)

 

Widzisz P.Piotrze są lepsi w przepisach od Ciebie.Dzięki P.abc.

 

I Panowie - darujcie sobie to Panowanie na forum. Tuśmy są wszyscy sobie równi ...

Oczywiście są i równiejsi - ale bez przesadyzmu ... Netykieta jest taka a ne inna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zacytuję sam siebie:

 

A jak znajdziesz dziennik ustaw który rozstrzyga jaką pieczatkę i gdzie w dowodzie to chętnie zapoznam się

 

Zawsze zostawiam sobie furtkę na własną niewiedzę, gdybym wiedział wszystko to nie polemizowałbym na forum tylko robiłbym tak jak uważam. A do swoich małych sukcesów zalize to, ze po pewny moim poscie dotyczacym "negatywa" nawet B. Maćkowski nie jest już tak pewny swego :)

A "czepiał się" bedę nadal bo jedyny efekt tych sporów jest taki: ze albo jaj jestem w błedzie albo ktoś inny, w każdym razie w obu przypadkach jest szansa, że ktoś z tego błędu wyjdzie.

A pieczatki oczywiscie stawiam w nowych kwadratowe a w starych dwie :) ale jakby ktoś znalazł na jakiej podstawie dwie w starym to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Panowie - darujcie sobie to Panowanie na forum. Tuśmy są wszyscy sobie równi ...

Jak ktoś ma nicka wymyślonego to mówienie na ty jest oczywiste, Ale jak widzę imię i nazwisko to jakoś tak mi niezręcznie. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widzę imię i nazwisko to jakoś tak mi niezręcznie.

Zawsze kiedys jest ten pierwszy raz ... :lol:

Hmmm, zawsze mogę zmienić ksywkę :-)

Wy nie macie takich przywilejów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

mam pytanie dow.rej. zatrzymany za brak badań tech.wystawiam zaświadczenie klient wraca z dowodem po pieczątke mnie niema w pracy czy może podbić inny diagnosta zatrudniony w naszej stacji i czy jest to w jakimś dzienniku ustaw pozdrawiam wszystkich jestem tu pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy :D

 

Z tego, co ja wiem - sprawa ta nie jest w zaen sposób unormowana Dz.U.

Dużo - żeby nie powiedzieć, że wszystko - zależy od zajemnego zaufania diagnostów.

 

Różnie to bywa - niech się wypowiedzą sami diagności.

Osobiście znam i takie stacje, w których diagności wbijają jeden za drugiego, i takie, w których Klient przyjeżdza na SKP tak, żeby była właściwa osoba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik Ustaw Nr 227, poz. 2250 z 2003 r.

§ 11. 1. Stacje kontroli pojazdów oraz okręgowe stacje kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 4 ustawy, zwane dalej "stacjami", prowadzą rejestr badań technicznych pojazdów, zwany dalej "rejestrem", w systemie informatycznym, w którym zamieszczają dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu. Wzór rejestru badań technicznych pojazdów i innych czynności określa załącznik nr 7 do rozporządzenia.

2. Dane identyfikacyjne pojazdu zamieszcza się w rejestrze, o którym mowa w ust. 1, po porównaniu danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub odpowiadającym mu dokumencie ze stanem faktycznym pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4.

§ 12. 1. W przypadku gdy wynik badania technicznego jest pozytywny, uprawniony diagnosta zgodnie z art. 82 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, a w przypadku pojazdu niezarejestrowanego wystawia zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego.

Z tych dwuch paragrafów wynika wprost że diagnosta po wykonaniu badania umieszca wpis w rejestrze badań i jeżeli pojazd otrzymuje wynik pozytywny wpisuje go do dowodu ( ten sam diagnosta!!!!!) nie ważne że gdzieś pomiędzy zostało wystawione zaświadczenie w celu odebrania DR. Co więcej jeśli wpisze za ciebie kolega diagnosta to narażacie sie na utratę uprawnień :

PORD Art. 84.

3. Starosta cofa diagnoście uprawnienie do wykonywania badań technicznych, jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli, o której mowa w art. 83 ust. 6, stwierdzono:

1) przeprowadzenie przez diagnostę badania technicznego niezgodnie z określonym zakresem i sposobem wykonania;

2) wydanie przez diagnostę zaświadczenia albo dokonanie wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu niezgodnie ze stanem faktycznym lub przepisami. a to dopiero początek problemów bo podpadacie pod prokuratora i KK za podrobienie podpisu

U nas informuję klienta że wpisu muszę dokonać osobiście i w jakich godzinach pracuję i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśli tak to jak ma się poruszać ?

 

Ksero zaśw i stempelek (za zgodność z oryginałem ) pani "Uli" w WK. Mamy stację prawie na granicy 2 starostw do każdego WK przynajmniej 7km i informujemy o takiej konieczności gdyż po drodze z WK na stacje może klienta znów zatrzymać policja. a z zaśw może jeżdzić 30 dni.

Koledzy napewno w takich przypadka najgorszym rozwiązaniem jest podrabianie podpisów za kolegę!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30, muszę się z Tobą zgodzić i nie. Jak zwykle pomiędzy paragrafami jest coś takiego jak życie - i ono ma się tak sobie w stosunku do przepisów ...

Mam tu głównie na myśli sprawy związane z dłuższą nieobecnością diagnosty (urlop, choroba) - ale nie tylko.

Jak dziś raz "przegonisz" Klienta, on jutro do Ciebie nie wróci. Chyba, że sensownie mu pewne rzeczy wytłumaczysz ...

Jeśli z jakimś swoim kolegą - diagnostą - pracujesz 20 lat i masz do niego zaufanie - to dlaczego tego nie zrobić ? Oczywiście - jak we wszyetkich rzeczach - i tu trzeba zachować umiar - ale o tym to już każdy diagnosta decyduje sam ...

 

Jak się wdepnie w g...., to i przyjaciele się kończą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w komputerze zostaje , kto wykonal badanie i ze wynik pozytywny. Wiec zawsze można udowodnić kto dopuścił do ruchu.A ganiać klienta w te i na zad jest chyba bez sensu bo on do stacji z którą mał problemy mimo ze auto sprawne już nie wróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Współczuję klientowi, który otrzymał zaświadczenie i potem musiał wrócić na stację po potwierdzenie badania w dowodzie rejestracyjnym. Z niektórych postów wynika,że powinien się umówić z tym samym diagnostą który wystawił zaświadczenie. Strach się bać co będzie jak ów diagnosta będzie na zwolnieniu lekarskim lub urlopie. Niech klient jeździ i pyta, może po np. 14 dniach uda mu się umówić na wbicie przeglądu w dowód ?

U nas jeżeli nie ma diagnosty który wystawił zaświadczenie, to pieczątki wbija kolega. Naturalnie swoje pieczątki, tak że nie ma mowy o podrobieniu podpisu. Dodatkowo odnajdujemy owo zaświadczenie i wpisujemy datę z jaką dokonujemy wpisu w dowód oraz przystawiamy pieczątkę imienną kolegi, który wpisu dokonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje osobiste zdanie jest takie, że w dowodzie powinna być pieczątka diagnosty wykonującego badanie i unikam wpisów dotyczących badań których nie wykonałem . to oczywiste, że w razie jakiegoś nieszczęścia w końcu dojdzie się do tego kto robił badanie ale ile to kosztuje nerwów. jeśli w danej chwili nie ma diagnosty który wykonał badanie mówi się trudno. w rejestrze w adnotacjach do danego badania wpisuję nr dowodu rejestracyjnego, datę kiedy dokonałem wpisu i swój numer ( w końcu klient przyjechał do firmy a nie do konkretnego diagnosty i to nie jego problem, że w danej chwili nie ma człowieka, który wykonał mu badanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy! Przekazywane przez Was opinie zawierają obawy bezpodstawne. Wpis w RBT jest ważniejszy niż wpis w DR. Gdyby było odwrotnie to chyba sam odwiedzałbym co większe targowiska i dorabiał do pensji stemplując DR potrzebującym.................. TO OCZYWIŚCIE JEST ŻART!

A poważnie - w obecnej chwili w dobie informatycznej formy RBT istotne jest wzajemne zaufanie współpracujących na jednej SKP diagnostów bo wystarczy, że np. kolega wejdzie w RBT pod moim hasłem i zrobi wpis świadczący że wykonałem bad. jakiegoś "wraka", i zostanie to wyłapane przez OKRD lub - co nie daj Boże - "wrak" się rozbije bo nie miał hamulców , to dopiero się narobi. I to jest obecnie chyba największe utrapienie - taka łatwość "podłożenia komuś świni". Z tym zjawiskiem powinniśmy ewentualnie zawalczyć a nie deliberować kto ma stemplować DR. Oczywiście może przesadzam, ale ludzie są różni - za parę "srebrników" zrobią wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wejdzie w RBT pod moim hasłem i zrobi wpis świadczący że wykonałem bad. jakiegoś "wraka"

W dobie informatyzacji można - posiadając w miarę rozsądny i dobrze zabezpieczony system komputerowy - i zmieniając co jakiś czas hasła wykorzystywane w tym programie zabezpieczyć się przed takimi ewentualnościami.

Oczywiście - ryzyko zawsze istnieje ...

 

Oczywiście może przesadzam, ale ludzie są różni - za parę "srebrników" zrobią wszystko.

Powiem jasno i dobitnie - masz rację i nie przesadzasz - niestety :cry:

 

istotne jest wzajemne zaufanie współpracujących na jednej SKP diagnostów

Z tym to jest ostatnio coraz gorzej - zaufanie to chyba towar coraz bardziej deficytowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.