Skocz do zawartości

Jakie BT


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Klient na OBT dostaje N za usterkę, po czym w czasie kontroli Policjant zatrzymuje DR za brak ważnych badań.

Jakie BT zrobić?

Ja myślę, że dodatkowej tylko na usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    90

  • DARIO64

    26

  • Psuj

    19

  • S.K.P-POZNAŃ

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

po czym w czasie kontroli Policjant zatrzymuje DR za brak ważnych badań.
Zatrzyma DR jak klient nie pokaże zaświadczenia z obt z wynikiem N

 

Ja myślę, że dodatkowej tylko na usterkę.
za brak ważnych badań.
8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co się orientuję to zaświadczenie wydane przez SKP nie upoważnia do poruszania się pojazdem - ale to problem klienta.

 

W tym konkretnym przypadku, jeśli od wydania zaświadczenia do usunięcia usterki i ponownej wizyty na SKP nie minęło 14 dni to sprawdziłbym tylko tą usterkę i wystawił zaświadczenie z datą ponownej wizyty.

W przepisach nigdzie nie ma badania pojazdu skierowanego przez organ kontroli ruchu z powodu braku wykonanego przeglądu - normalnie robilibyśmy zwykłe badanie okresowe.

 

Właśnie siedzę nad papierami - jutro egzamin :razz: , ciekawe jakie będą pytania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to zaświadczenie wydane przez SKP nie upoważnia do poruszania się pojazdem

 

W połączeniu z DR zaświadczenie z N upoważnia do poruszania się . Zatrzymanie DR i stosowne zaświadczenie z SKP nie upoważnia do poruszania się ze względu na brak DR. 8)

 

[ Dodano: 16-03-2010, 21:01 ]

Właśnie siedzę nad papierami - jutro egzamin
Trzymam kciuki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z DR zaświadczenie z N upoważnia do poruszania się

 

Raczej się z Tobą nie zgodzę,wg. mnie zaswiadczenie z N nie upoważnia do poruszania się po drogach bublicznych,oczywiście jeżeli ma już po terminie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z DR zaświadczenie z N upoważnia do poruszania się

Ja jednak się z Tobą zgodzę.Jezeli w zaświadczeniu nie umieścisz adnotacji "zakaz

dalszej jazdy" to klient moze przeciez jechac do warsztatu w celu dokonania naprawy.

Oczywiście nie o północy.... :D

Przeciez nawet w pokwitowaniu z policji w przypadku drobnych rzeczy takich jak:brak

OBT,uszkodzony klosz lampy czy pęknięta szyba czołowa nie spotkałem sie jeszcze

zeby był wpisany "zakaz jazdy"wręcz odwrotnie -klient dostaje nawet do 7 dni termin

uzytkowania pojazdu.. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient dostaje nawet do 7 dni termin

uzytkowania pojazdu

 

A co więcej nawet nikt go nie kieruje często na OBT... więc niby po co miałby tam jechać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się z Tobą nie zgodzę,wg. mnie zaswiadczenie z N nie upoważnia do poruszania się po drogach bublicznych,oczywiście jeżeli ma już po terminie badania.
Mylisz zatrzymanie DR z badaniem N :) W przypadku N 99% auta jest sprawna a N jest np za pęknięte szkło lusterka zewnętrznego, co więcej za to co wpisane na zaświadczeniu z N policjant nie może zatrzymać DR . Mam inne pytanie gdzie przebiega granica miedzy zatrzymanym DR a badaniem z N ? Np brak świateł stop 8)

 

[ Dodano: 17-03-2010, 08:37 ]

Jezeli w zaświadczeniu nie umieścisz adnotacji "zakaz

dalszej jazdy"

W N bym tego nie wpisywał od tego "zakaz dalszej jazdy" jest zatrzymanie DR 8)

 

[ Dodano: 17-03-2010, 08:39 ]

A co więcej nawet nikt go nie kieruje często na OBT... więc niby po co miałby tam jechać?
O jakości pokwitowań już pisaliśmy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zaświadczenie z N upoważnia do dalszej jazdy zwłaszcza, że diagnosta może wpisać ograniczenia w sposobie użytkowania pojazdu. I tak np. w przypadku braku światla stopu można ograniczyć prędkość jazdy do 20km/h co praktycznie eliminuje zagrożenie związane z poruszaniem sie takiego pojazdu. :)

Wynik N i ztrzymanie DR uniemozliwia dalszą jazdę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak np. w przypadku braku światla stopu można ograniczyć prędkość jazdy do 20km/h co praktycznie eliminuje zagrożenie związane z poruszaniem się takiego pojazdu.
A co z ograniczeniem prędkości jadących za takim autem bez świateł stop ? Pytam stwarza zagrożenie w ruchu ? Z drugiej strony policjant mając taki przypadek załaduje pojazd na lawetę czy da pokwitowanie i pozwoli jechać dalej ? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zaświadczenie z N upoważnia do dalszej jazdy

 

A czy policjant nie ma prawa zatrzymać w takim przypadku DR przecież auto jest niesprawne było na badaniu dostało N a usterki ma podane na tacy tylko tu pozostaje kwestia uznania stanu technicznego pojazdu za zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego lub ochrony środowiska, diagnosta uznał że bezpośrednio nie zagraża i oddał DR a policjant uznał ze zagraża i zatrzymuje DR, tu powstaje różnica zdań pomiędzy diagnostą a policjantem co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca. W zasadzie każda usterka powoduje że pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego nawet przysłowiowa przepalona żarówka lub paląca się kontrolka poduszki powietrznej stanowi zagrożenie dla właściciela w razie wypadku. Ale jak wielokrotnie już tu pisano to jest Polska i takie mamy prawo a nie inne a my musimy go przestrzegać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co więcej nawet nikt go nie kieruje często na OBT.

 

Czy WK wyda DR mając takie niedokładnie wypełnione pokwitowanie np brak numeru VIN ? Plus zaświadczenie z SKP z numerem VIN z-czytanym z natury . 8)

 

[ Dodano: 17-03-2010, 09:32 ]

A czy policjant nie ma prawa zatrzymać w takim przypadku DR przecież auto jest niesprawne było na badaniu dostało N a usterki ma podane na tacy

 

Nie ma prawa zatrzymać DR za usterki wymienione w zaświadczeniu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak np. w przypadku braku światla stopu można ograniczyć prędkość jazdy do 20km/h co praktycznie eliminuje zagrożenie związane z poruszaniem się takiego pojazdu.
A co z ograniczeniem prędkości jadących za takim autem bez świateł stop ? Pytam stwarza zagrożenie w ruchu ? Z drugiej strony policjant mając taki przypadek załaduje pojazd na lawetę czy da pokwitowanie i pozwoli jechać dalej ? 8)

 

W takim razie ogranicz prędkość jazdy do 10 km/h bo w takich pojazdach których prędkość nie przekracza 10 km/h nie ma obowiązku wyposażania w światło stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ogranicz prędkość jazdy do 10 km/h bo w takich pojazdach których prędkość nie przekracza 10 km/h nie ma obowiązku wyposażania w światło stop.

Dobre :D Tylko czy gdzieś jest wyszczególnione jakie ograniczenia możemy dać i za co ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak np. w przypadku braku światla stopu można ograniczyć prędkość jazdy do 20km/h co praktycznie eliminuje zagrożenie związane z poruszaniem sie takiego pojazdu.

 

Za pęknięty przewód hamulcowy też ograniczymy prędkość do 1,5km/h i w uwagach wpiszemy -kierowca jest zobowiązany używać "ręczny"hamulec po przekroczeniu 1,5km/h??? :shock:

I wszystko OK!!! kierowca jedzie........ do warsztatu :-o:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy gdzieś jest wyszczególnione jakie ograniczenia możemy dać i za co ? :)

 

Trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem. :) Jeżeli jest problem z dokonaniem ograniczenia tak aby auto nie powodowało zagrożenia w rychu drogowym to wtedy należy zatrzymać DR :) co wyeliminuje auto z ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pęknięty przewód hamulcowy też ograniczymy prędkość do
To co robisz jak przewód hamulcowy "strzeli" w czasie obt ? Przewidujesz zatrzymanie DR czy tylko N ? Na kontroli pytają ile N dałeś a zaczynają już pytać ile zatrzymanych DR było. 8)

 

[ Dodano: 17-03-2010, 11:19 ]

I wszystko OK!!! kierowca jedzie........ do warsztatu

 

taaa a jak ma folie na szybach to nakaz jazdy z opuszczonymi szybami a może jednak zatrzymany DR ?

 

[ Dodano: 17-03-2010, 11:19 ]

co wyeliminuje auto z ruchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wtedy należy zatrzymać DR :) co wyeliminuje auto z ruchu.

 

Jak chcesz to auto wyeliminować z ruchu????? -blokade założysz ,siłą na lawetę wepchniesz ??? :-D

 

Czy auto nie mające przeglądu technicznego jest wyeliminowane z ruchu????

 

Czy auto mające bad.tech ważne(np jeszcze 5 dni) i na przeglądzie dostaje z"N" (z ograniczeniami czy też bez) będzie wyeliminowane z ruchu????

 

Jesli daje "N" to nie dopuszczam do ruchu co klient robi jego "broszka".

 

DR powinien byc zatrzymywany tylko za nieczytelność ,niezgodność,widoczne fałszerstwo..itp ,a nie za usterki techniczne.(moje osobiste zdanie :-D )

 

Jaka jest różnica między zatrzymaniem DR ,a "N" BEZ ZATRZYMANIA??????

i w jednym i w drugim przypadku -nie ma "pozwolenia" na poruszanie się po drogach.

Czy któryś z klientów odjeżdżał z przed waszych SKP na lawecie po zatrzymaniu DR lub po "N" i bez waznego bad.tech. ,bo ja nie widziałem ,a troszkę DR zatrzymałem i "N" dałem.

 

S.K.P-POZNAŃ napisał/a:

Za pęknięty przewód hamulcowy też ograniczymy prędkość do

To co robisz jak przewód hamulcowy "strzeli" w czasie obt ?

 

Kolego ja tylko zapytałem .Jak za światło"stop" ograniczymy do 20km/h ,to czy można za przewód do 1,5km/h? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli daje "N" to nie dopuszczam do ruchu co klient robi jego "broszka".
Nie prawda :-) Dopuszczasz do ruchu z ograniczeniami poruszania :-)
Jak chcesz to auto wyeliminować z ruchu????? -blokade założysz ' date='siłą na lawetę wepchniesz ??[/quote'] A to już mnie nie interesuje klient nie ma DR Jak chce jechać niech jedzie bez DR :x
i w jednym i w drugim przypadku -nie ma "pozwolenia" na poruszanie się po drogach.
Jest jest ...:-) Nie czujesz różnicy ? Bo jest różnica ' date=' powiedz jaka ? :)
to czy można za przewód do 1,5km/h?
Skoro uważasz że można ... ups 8)
Jesli daje "N" to nie dopuszczam do ruchu co klient robi jego "broszka".
Kiedyś trafisz na bystrego klienta oby jak najpóźniej nieświadomość nie boli :) Jedyna eliminacja z ruchu to zatrzymanie DR a jak klient chce jechać na kołach nie na lawecie - to faktycznie nie nasza broszka Jest ryzyko ' date=' jest zabawa Akurat diagnosta w tym momencie nic nie ryzykuje 8)

 

[ Dodano: 17-03-2010, 15:30 ]

Czy auto nie mające przeglądu technicznego jest wyeliminowane z ruchu????
a troszkę DR zatrzymałem i "N" dałem.

Tego nie neguję że dałeś N i zabrałeś DR . Z tym ze ja też zatrzymałem DR za stan techniczny Auto na badaniu przerdzewiałe progi, złamało się wpół Dasz N czy zatrzymasz DR ? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.K.P-POZNAŃ napisał/a:

Jesli daje "N" to nie dopuszczam do ruchu co klient robi jego "broszka".

Nie prawda :-) Dopuszczasz do ruchu z ograniczeniami poruszania :-)

 

Kiedyś trafisz na bystrego klienta oby jak najpóźniej nieświadomość nie boli

Trafiam na Ciebie jako bystrego klienta i daję "N" za brak św.STOP (bez warunków).

I co....jestem nieświadomy .Proszę o uświadomienie :) co mi takiego grozi lub co źle zrobiłem z zacytowaniem art.PoRD

 

było już tyle wałkowane ,ale przypomnę:

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=294&postdays=0&postorder=asc&highlight=termin+badania&start=60

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=5165

 

Pozwolę się włączyć do dyskusji. Większość z Was ma rację.

Negatywny wynika badania daje się wówczas, gdy pojazd jest nie sprawny technicznie.

Negatywny z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego wówczas, gdy pojazd zagraża brd lub zanieczyszcza środowisko albo gdy cecha idenntyfikacyjna jest nie zgodna z zapisami w dowodzie rejestracyjnym. Uważam, że jeśli gość wymienił silnik a z umowy zakupu wynika, że numer silnika jest zgodny z zapisami w umowie to tylko wynik negatywny z zapisem iż po uzupełnieniu zapisu w dowodzie rej. wynik pozytywny (aby uniknąć kwadratury koła bo czytając li czsysto przepis to nawet przy wymianie powinien być zatrzymany dowód).

 

Terminy reguluje zapis Dz. U. Nr 227(badania), Dz. U. Nr 108 (prawko art. 132) no i coś co musicie wziąść pod uwagę kodeks postępowania administracyjnego (chyba art. 57 ale nie jestem pewien).

 

Z tych przepisów wynika, że Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) (158) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

b) zagraża porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);

5) stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;

6) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;

7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.

3. Zatrzymany dokument, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1 pkt 4, 6 i 7, odpowiedni organ Policji przesyła niezwłocznie organowi, który go wydał, z zastrzeżeniem ust. 5.

obowiązuje od 22.08.2005r.

3a. Odpowiednie organy Policji zawiadomią właściwego dyrektora izby skarbowej o fakcie zatrzymania dowodu rejestracyjnego w przypadku powzięcia uzasadnionego przypuszczenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 7, w sytuacji, gdy dotyczy to spełniania przez pojazd wymagań technicznych określonych w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.

4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1, 3 i 4 dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) zatrzyma również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych. Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.

 

Oznacza to, że w przypadku, gdy pojazd nie zagraża brd lub środowisku, tylko narusza przepisy porządku ruchu, dowód jest nieczytelny lub sfałszowany, badanie przez jednostkę nie upoważnioną wówczas diagnosta może dać 7 dni. W każdym innym przypadku bez terminu.

 

Wspomniane 14 dni dotyczy tylko opłat i nie wolno dać terminu nast. badania 14 dni.

 

Może to niektórych zdziwi, ale gdy pojazd przyjedzie 1.09.2005r. i otrzyma wynik negatywny a następnie wróci 5.09.2005r. i otrzyma wynik pozytywny wówczas zgodnie z kpa termin następnego badania będzie liczony od kolejnego badania poprawkowego, gdy pojazd był sprawny technicznie i będzie do 5.09.2006r. (założenie na 1rok i że 5 nie wypada w niedzielę, gdyż wówczas dodaje się dni do najbliższego wolnego). Jeśli np. 5.09.2006r. byłby niedzielą a 6.09.2006r. był świętem państwowym wolnym od pracy wówczas nast. termin badania byłby do 7.09.2006r.

 

Cięszę się, że większość z Was prostowała wypowiedzi prawidłowo. Może jakiś gleit do startowania na urzędników Wam wystawić? No cóż forum ujednolica wykonywanie badań zgodnie z wszystkimi przepisami jakie by one zawiłe nie były. :lol::D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiam na Ciebie jako bystrego klienta i daję "N" za brak św.STOP (bez warunków).
Czyli dopuściłeś do normalnego ruchu pojazd niesprawny ? Bystry klient będzie po wypadku,
Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny
Bo Ty mu go nie zabrałeś ani nie dałeś ograniczeń, jak ktoś na niego najedzie bo nie będzie świateł stop :-) Ty jako diagnosta nie dałeś w zaświadczeniu np zakazu poruszania Ty tylko napisałeś że nie ma stopów Taki zadowolony to bym na Twoim miejscu nie był. Pokaż mi to w Twoim zaświadczeniu , ze nie mogę jechać sobie bo (bez warunków) .

Zauważ że w cytowanym przez Ciebie :

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) (158) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

b) zagraża porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

 

Raczej nie wyklucza zatrzymania DR przez jednostkę upoważnioną do przeprowadzania badań technicznych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopuściłeś do normalnego ruchu pojazd niesprawny ?
:shock::shock:

 

Koniec tematu ::hey

 

a jeszcze dopisze :

Co jest na pierwszej stronie zaświadczenia pkt2 ?????????????????????????????

 

"Nie spełnia wymagań technicznych art.66 ustawy PoRD"(pkt 1-skreslony)

 

Pozdrawiam i prosze nie bijmy piany ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś, nie uciekaj teraz. tylko wytłumacz 8)

Wszysko już wytłumaczyłem,ale jak sie nie da to....trudno :-(

 

zacytuj wszystko ,a nie wybiórczo :-? .i odpowiedz co znaczy :"nie spełnia.................."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.