Skocz do zawartości

Jakie BT


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    90

  • DARIO64

    26

  • Psuj

    19

  • S.K.P-POZNAŃ

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma klient zaświadczenie z badania i pokazał Policjantowi
z naszymi przepisami tego problemu nie rozwiążecie.

Po badaniu z wynikiem N pojazd powinien odjechać na lawecie lub trafić do warsztatu obok SKP i oddany klientowi dopiero w pełni sprawny ( po zapłaceniu faktury)

Podobnie powinno tak być gdy policjant zatrzymuje DR. Bo teraz za np ogumienie zatrzymuje DR i pozwala odjechać, kilometr dalej zatrzymuje gościa następny i co mu zabierze?

 

Wydaje mi się, że Policjanci zabierają DR, ponieważ nie mają innych możliwości.

My jako SKP (lub OSKP) mamy możliwość sprawdzić ponownie pojazd i tu jest podstawowa różnica w postępowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma ważny termin na 7 dni

 

Siedem dni ze starego przeglądu jeszcze zostało? Bo chyba nie dałeś mu badania na 7 dni :) Warunki zniknęły kupe lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj jakąś usterkę z która pojazd może odjechać...

np. niesprawne

pasy na tylnym fotelu ...

światła p mgielne ...

ośw tablicy rej ...

brak koła zapasowego (taxi, nauka jazdy) ...

...

 

dalej mi się nie chce ...

bo mam :piwo

do przesłuchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma ważny termin na 7 dni

 

Siedem dni ze starego przeglądu jeszcze zostało? Bo chyba nie dałeś mu badania na 7 dni :) Warunki zniknęły kupe lat temu...

 

Stare nawyki Sorki towarzystwo Mój bąk 14 oczywiście :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go wysłałeś TYLKO po PC to oczywiście nie mógł go dostać.

Mógłbyś uzasadnić?

 

Bez ważnych badań technicznych nie dostanie PC - musi zapłacić za zestaw z tablicami próbnymi, stałe do depozytu, dodatkowe koszta, problemy z odkręcaniem blach itp a jak sądzę mało kto ma ochotę, łatwiej

pojechał na inną SKP zrobił BT bez problemów i żadnego dokumentu i w WK wówczas otrzymał PC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go wysłałeś TYLKO po PC to oczywiście nie mógł go dostać.

Mógłbyś uzasadnić?

 

Bez ważnych badań technicznych nie dostanie PC - musi zapłacić za zestaw z tablicami próbnymi, stałe do depozytu, dodatkowe koszta, problemy z odkręcaniem blach itp a jak sądzę mało kto ma ochotę, łatwiej

pojechał na inną SKP zrobił BT bez problemów i żadnego dokumentu i w WK wówczas otrzymał PC.

 

Jak to ? Biorę PC w celu zrobienia obt Który urzędnik tego prawa mi odmówi i na jakie podstawy prawne się powoła ? Kolego Winerek nie pochwalamy i nie promujemy tu rozwiązań niezgodnych z prawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy - naprawdę sądzisz że na BT dostaniesz tylko PC, bez tzw. czerwonych tablic? każdy urzędnik tego odmówi...

 

W przypadku czasowej rejestracji pojazdu w celu

umożliwienia przeprowadzenia jego badania technicznego

lub naprawy, organ rejestrujàcy przyjmuje

do depozytu dotychczasowy dowód rejestracyjny i tablice

rejestracyjne, jeżeli pojazd jest zarejestrowany

na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

 

A powoła się na rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas... ale słowo o tablicach nie padło - a kilkukrotnie podkreśliłem czy pojechał TYLKO po PC - w żadnej wypowiedzi w tej sprawie, i jak klient melduje w WK że przysłali go po PC a słyszy że musi oddać swoje tablice, zapłacić, pojechać na stację, zrobić BT, odpiąć czerwone blachy, założyć białe, zapłacić za kolejne PC żeby mieć z czym jeździć nim w Warszawie wydrukują DR to może poszukać - i niczego nie promuję tylko stwierdzam smutny fakt że znajduje - przychylniejszą stacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas... ale słowo o tablicach nie padło - a kilkukrotnie podkreśliłem czy pojechał TYLKO po PC
Przepraszam no faktycznie nie padło , lepiej nie stosować skrótów myślowych .
tylko stwierdzam smutny fakt że znajduje - przychylniejszą stacje...
Na całe szczęście takowe zamykają czasem Czego mam dowód na własnym "podwórku" A w nagrodę za "poświecenie" diagnostów może lepiej w cudzysłów wezmę słowo "diagnostów" zostali przez właścicielkę zwolnieni dyscyplinarnie a oczekiwali chyba jakiejś pomocy w obronie... Siebie warci :? Mimo wszystko to smutne 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne, ale w tym niestety trochę chorym i niezbyt przyjaznym kraju gdzie każda czynność wymaga czasu, kasy i wielu papierów szukanie dróg na skróty zawsze się będzie zdarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 dni na usunięcie usterki/ek

 

:ok:ok:ok i żadnych innych terminów ze strony diagnosty. Diagnosta to nie policjant.

 

Czy na pewno ???

Gdybyś dokładnie przeczytał art.132 ust,( 1-4) kto wie czy nie zmienisz zdania ???

 

Może się okazać, że "jarolud" jest na bieżąco z przepisami ,,,

 

Ja to rozumiem tak: przy N może jeździć do 14 dni ,,,

natomiast po zatrzymaniu dowodu można dopuścić do ruchu tylko do 7 dni ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego za praktycznie tę samą usterkę różnie kreślimy punkty 1 i 2 ?

 

:)

 

Bo robimy różne badania :)

.

2 Klient nie zdążył dojechać Policja capneła zatrzymany DR :)

 

A kto mu kazał jechać ;) na pierwszej stronie ma jak "byk" -"nie spełnia...." jego zmartwienie a nie moje ,czy on odjedzie na kołach czy na lawecie - to jego broszka

 

Poszukajmy w czym się zgadzamy . Badanie N i zatrzymanie DR oznacza nie "sprawność"

Powinno być sprawny jedzie nie sprawny stoi lub laweta :)

 

:ok

 

No ale czy w każdym przypadku zatrzymania DR nie możemy jechać autem ? Wyprany nieczytelny DR Auto w 100% sprawne :)

 

Ja twierdziłem i twierdze że za usterki techniczne nie możemy.W tym wypadku możemy ,ale też nie musimy(art 132...w razie zatrzymania DR może ON zezwolić...) :-P

 

 

 

 

Może znajdziemy więcej płaszczyzn porozumienia się w dobrze pojętym interesie nas wszystkich ? Nie nerwuj się :)

 

Wszystko :ok ,to tylko dyskusja :mrgreen::piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mu kazał jechać
Tu mi chodziło ze nie zdążył
Bo robimy różne badania
dojechać do SKP w celu obt nie miał jeszcze zaświadczenia Czy na pewno aż tak się róznią ? W kwestii skreślania obu punktów na zaświadczeniu po kolizji drogowej pozwolę sobie zacytować cześć pisma wyjaśniającego wysłanego do WK " Powołanie się na § 3 ust. 1 pkt. 2 nie ma zastosowania co do sposobu wypełniania zaświadczenia, a określa tyko zakres i sposób przeprowadzenia badania technicznego pojazdu. Prawidłowy sposób zaznaczenie punktu 1 i 2 stanowi objaśnienie [**] do wzoru zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu załącznika nr 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 września 2009r. (Dz. U.155 poz. 1232 z dnia 21 września 2009 r.) Prawo o Ruchu Drogowym wyraźnie wskazuje "art 71 ust 2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 itd..." przy dodatkowym badaniu technicznym po kolizji diagnosta sprawdzając pojazd ma obowiązek potwierdzić spełnienie warunków technicznych. Jakikolwiek Wydział Komunikacji nie powinien dopuścić do ruchu pojazdu, jeśli właściciel dostarczy zaświadczenie z wykreślonymi poz. 1 i 2. Wynika to np.: z rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

"zaświadczeniu o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu - rozumie się przez to zaświadczenie z badania technicznego pojazdu wraz z wymaganymi załącznikami, określone w przepisach w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach, potwierdzające pozytywny wynik badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ustawy"

 

Stoimy na stanowisku ze np badanie VAT to skreślamy - to raczej oczywiste badanie owe nie ma związku z art 66 . Bo po kolizyjnym musi pojazd wrócić do art 66 Jak tego dokonać skreślając punkt 1 ? 8)

 

[ Dodano: 19-03-2010, 08:34 ]

zatrzymania DR może ON zezwolić...
Dokładnie o to mi chodziło W rozmowie z kolegami diagnostami zauważyłem iż żyją w przekonaniu, ze każde zatrzymanie DR skutkuje zakazem poruszania a N nie daje możliwości poruszania się . Fakt wykreślenia pkt 1 przy N , określa że element wymieniony przez diagnostę nie spełnia art 66 bo reszta pojazdu jest ok i spełnia art :P:)

 

[ Dodano: 19-03-2010, 08:36 ]

Ja to rozumiem tak: przy N może jeździć do 14 dni ,,,
a mówiliśmy o N więc jednak 14 dni 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy - naprawdę sądzisz że na BT dostaniesz tylko PC, bez tzw. czerwonych tablic? każdy urzędnik tego odmówi...

Urzędnik wiedząc, że klient ma zgubiony DR wyśle w świetle prawa na wykonanie BT bez wydania PC?? Chyba w tym momencie żartujesz, na jakiej podstawie mam wykonać BT? Jeżeli klient zgłasza się do urzędu z takim problemem to urzędnik chyba wie co ma czynić w zgodzie z przepisami a nie załatwić sprawę rękami diagnosty bo mu lub klientowi nie chce się dopełnić formalności zgodnie z przepisami. Jak przyjdzie co do czego to komu dostanie się na grzbiet urzędnikowi czy diagnoście, który z nich wykonał swoją robotę niezgodnie z przepisami?? Urzędnik będzie w takiej sytuacji czysty bo ma "kwit" z BT ma oświadczenie o zgubionym DR i na tej podstawie wyda PC legalizując stare tablice a jak przyjdą do diagnosty to jak wytłumaczy wykonanie BT jak klient wówczas nie dysponował żadnym dokumentem do tego pojazdu??

i niczego nie promuję tylko stwierdzam smutny fakt że znajduje - przychylniejszą stacje...

Dlaczego urzędnik nie był przychylny i nie wydał PC i kazał dowieść "kwit" z BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to w przypadku zgubienia DR WK wysyła właściciela pojazdu po duplikat BT.

Problem pojawia się dopiero w momencie gdy właściciel pojazdu nie pamięta gdzie zronił ostatnie BT lub gdy termin tego BT juz upłynoł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzędnik chyba wie co ma czynić w zgodzie z przepisami

 

Ja tam nie mam żadnych "kłopotów"(dotychczas) z WK :D

I skierowania dają ,i PC i.... ;):-P

Jest :ok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to w przypadku zgubienia DR WK wysyła właściciela pojazdu po duplikat BT.

Czesto wlaśnie tez mam takie przypadki... :sad:

 

[ Dodano: 19-03-2010, 11:58 ]

Chyba w tym momencie żartujesz, na jakiej podstawie mam wykonać BT

A na podstawie KP nigdy nie robiłes...??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na podstawie KP nigdy nie robiłes...??? :(

Czy KP jest dokumentem odpowiadającym DR lub PC? Prosiłem naczelnika o potwierdzenie takiego stanu rzeczy na piśmie już we wrześniu jak się tylko gniot POPów ukazał, do tej pory na piśmie czegoś takiego nie chce mi dać a wysyła ludzi na badania jak wspomniałem powyżej auto z zagubionym DR, bez KP i nieważnym BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.