Skocz do zawartości

Jakie BT


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spełnia wymagań technicznych art.66 ustawy PoRD
Zapomniałeś o początku Zgodnie z wynikiem POJAZD : To jak cały pojazd czy tylko jakiś element np wspomniane brak stop-u . Bo wtedy wiesz 99% pojazdu jest jednak sprawne. To dość ciekawe bo jak robimy po-kolizyjne to trzeba skreślić oba punkty a teraz proszę nie spełnia wymagań POJAZD. Może najpierw odpowiedz na moje pytania Coś cytujesz pkt 1 a, b ,c a mówisz ze robisz coś całkiem innego. Nie zatrzymasz DR chociaż auto tak pordzewiałe ze się w połowie przełamało w czasie obt ? I co dasz N czy zatrzymasz DR? Nie bij wiec piany i odpowiadaj na zadane pytania . :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    90

  • DARIO64

    26

  • Psuj

    19

  • S.K.P-POZNAŃ

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

diagnosta nie dopuszcza pojazdu do ruchu.

Sprawdza czy pojazd spełnia wymagania techniczne (art.66 ustawy PoRD )

 

Każda usterka w jakiś sposób zagraża bezpieczeństwu w RD

Diagnosta nie może ponosić odpowiedzialności za to co robi kierowca po BT z wynikiem N

 

Za stan techniczny pojazdu odpowiada kierowca,

W przeciwnym wypadu dojdziemy do absurdu, że kierowca będzie jeździł np bez św stop i stwierdzi że tak może bo ma pieczątkę w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zatrzymasz DR chociaż auto tak pordzewiałe ze się w połowie przełamało w czasie obt ? I co dasz N czy zatrzymasz DR?

 

Gdzie tak stwierdziłem????

ODP:Zatrzymam DR!

 

To dość ciekawe bo jak robimy po-kolizyjne to trzeba skreślić oba punkty a teraz proszę nie spełnia wymagań POJAZD

 

Ja o słupie Ty o du.... :-D

 

S.K.P-POZNAŃ napisał/a:

Nie spełnia wymagań technicznych art.66 ustawy PoRD

Zapomniałeś o początku Zgodnie z wynikiem POJAZD : To jak cały pojazd czy tylko jakiś element np wspomniane brak stop-u . Bo wtedy wiesz 99% pojazdu jest jednak sprawne.

:o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wystawiam klientowi negatyw, a następnie łapie go drogówka to juz nie moja sprawa, ale jeśli wraca do mnie z pokwitowaniem dowodu zabranego przez polije i z moim negatywem to robie mu poprawke i w uwagach pisze ustekę usunięto , i pokwitowanie z policji no i oczywiście jak jest pojazd sprawny to odpowiada artykułowi 66. Dowidzenia i zycze miłego dnia i zapraszam ponownie.

ps. i niegdy z takiego powodu nie miałem cofki z urzędu. a jeśli chodzi o wypisywanie nagatywów to niegdy nie wypisuje takich bzdur jak pojazd ma jechać z prędkościa ,czy do miejsca garażowanie to już nie moja brocha, zresztą niedoczytałem się w mądrych książkach że mam coś takiego wpisywać . Pojazd jest niesprawny i nie odpowida art 66 i basta. !!!!!!

 

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o wypisywanie nagatywów to niegdy nie wypisuje takich bzdur jak pojazd ma jechać z prędkościa ,czy do miejsca garażowanie to już nie moja brocha, zresztą niedoczytałem się w mądrych książkach że mam coś takiego wpisywać . Pojazd jest niesprawny i nie odpowida art 66 i basta. !!!!!!

 

Przeczytaj objasnienia do zaświadczenia o przeprowadzonym BT: ****...ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin... (DZ U 155 zał nr 2) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz.

ale wyobaż sobie , że piszesz nagatywa i wypisujesz że może jeździć 30km/h, samochód potrąca człowieka, wiesz co dalej - samochód biorą na dodatkowe badania a w sądzie pyta się ciebie sędzia na jakijej podstaiwi wydałeś taką decyzję , jak stać ciebie na prawników i masz dużo kasy to może ci się uda , ale jak nie to będą szukać na siłę winnych poprostu można mieć przez taki zapis dużo kłopotów , a w naszym fachu to trzeba chronić cztery litery a jakie to wiesz, bo jak nic nie napiszesz to za to tobie nic nie zrobią. pozdrawim ryba

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopuściłeś do normalnego ruchu pojazd niesprawny ?

Czyli jak wystawiam zaświadczenie z wynikiem N - to jest to dopuszczenie pojazdu do ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używamy tego w przypadkach określonych w art 132 ustawy, a nie przy "zwykłym" badaniu negatywnym.

 

Jako że te objaśnienia nie są, aż tak jednoznaczne, napiszcie proszę w jakich przypadkach po wykreśleniu (1i2) wypełniacie punkt drugi uwag treścią inną niż spełnienie warunków dodatkowych,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość ciekawe bo jak robimy po-kolizyjne to trzeba skreślić oba punkty a teraz proszę nie spełnia wymagań POJAZD

 

Ja o słupie Ty o du.... :-D o tym ostatnim mamy inny dział tego forum

 

. Rozpatrzmy przypadek uszkodzony zderzak tył ostre krawędzie

1. Obt dostaje N tak ? Wpiszemy jakieś ograniczenia ? W tym przypadku bym nie wpisywał nie zawsze muszą być Klient cofa na parkingu i potrącił pieszego u którego nastąpiły ponadnormatywne uszkodzenia ciała bo zderzak miał ostre. To co może trzeba była zatrzymać DR ? I teraz daliśmy N a na drodze policjant mimo wszystko zatrzymuje DR . Dając N na zaświadczeniu zaznaczamy pojazd nie spełnia.

2 Klient nie zdążył dojechać Policja capneła zatrzymany DR Robimy badanie do pokwitowania zderzak naprawiony i wtedy piszemy ze pojazd jednocześnie spełnia i nie spełnia warunków. Dla mnie mimo wszystko jest to dziwne

Dlaczego za praktycznie tę samą usterkę różnie kreślimy punkty 1 i 2 ?

Czy tak trudno wyjść poza schematy myślowe ?

Poszukajmy w czym się zgadzamy . Badanie N i zatrzymanie DR oznacza nie "sprawność"

Powinno być sprawny jedzie nie sprawny stoi lub laweta No ale czy w każdym przypadku zatrzymania DR nie możemy jechać autem ? Wyprany nieczytelny DR Auto w 100% sprawne Wysyłamy DR do WK ciekawe jak ustalimy gdzie to mamy wysłać klient pierwszy raz u nas Wywiad z petentem czy po tab rejestracyjnych ? Klient może jechać po takim zatrzymaniu DR ? Newralgiczne kwestie tej dyskusji to :

1. Co po wypadku z N bez ograniczeń jeżeli przyczyną wypadku będzie dany N ?

2. To samo co wyżej ale z ograniczeniami wpisanymi ?

3 Czy policjant może zatrzymać DR za to samo za co dostał klient N ?

4 Czy każde zatrzymanie DR skutkuje zakazem poruszania się ?

5. Czy w N można wpisać zakaz poruszania się

 

Może znajdziemy więcej płaszczyzn porozumienia się w dobrze pojętym interesie nas wszystkich ? Nie nerwuj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 155

 

§6

4. W przypadkach określonych w art. 132 ust. 4 ustawy uprawniony diagnosta określa w zaświadczeniu z

badania technicznego warunki uŜywania pojazdu wynikające z negatywnego wyniku badania

technicznego, a w szczególności określa ograniczenia w zakresie przewozu pasaŜerów, ładunków,

ciągnięcia przyczepy lub jazdy w okresie niedostatecznej widoczności.

 

PORD

 

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, Ŝe pojazd:

a) zagraŜa bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały

uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

b) zagraŜa porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

2) stwierdzenia, Ŝe pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym

terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu

powodującym jego nieczytelność;

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego

(pozwolenia czasowego);

5) stwierdzenia, Ŝe badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego

nieupowaŜnioną;

6) (190) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy

obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub

stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia, jeŜeli pojazd jest zarejestrowany w

kraju, o którym mowa w art. 129 ust. 2 pkt 8 lit. c;

7) uzasadnionego przypuszczenia, Ŝe dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi

faktycznemu.

2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje

kierowcy pokwitowanie. MoŜe on zezwolić na uŜywanie pojazdu przez czas nieprzekraczający

7 dni, określając warunki tego uŜywania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie moŜe być wydane

w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.

3. Zatrzymany dokument, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1 pkt 4, 6 i 7,

odpowiedni organ Policji przesyła niezwłocznie organowi, który go wydał, z zastrzeŜeniem

ust. 5.

 

4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1, 3 i 4 dowód rejestracyjny (pozwolenie

czasowe) zatrzyma równieŜ jednostka upowaŜniona do przeprowadzania badań

technicznych. Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.

 

Warunki użytkowania i ograniczenia może diagnosta wpisać tylko w przypadkach określonych w art 132 - więc przy zatrzymaniu DR

 

A w PORD pisze za co można zatrzymać DR i kiedy nie można wystawić tych ograniczeń.

Z powyższych zapisów wnioskuję, że warunki użytkowania możemy dać tylko w przypadku zatrzymania DR gdy pojazd zagraża porządkowi ruchu, DR jest zniszczony lub podejrzewamy, że podrobiony.

 

Ja to tak widzę. Praktycznie - jest to martwy przepis (ten z warunkami użytkowania). Taki relikt czasów kiedy stosowaliśmy P, N albo warunkowe dopuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Czy w N można wpisać zakaz poruszania się

 

Ja to widzę tak:

 

w przypadku tzw.N1

 

1) stwierdzone usterki nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska, zamieszcza je w zaświadczeniu z badania technicznego i informuje właściciela pojazdu o konieczności wykonania badania technicznego pojazdu po usunięciu usterek;

 

Nie wpisuję ograniczeń.

 

w przypadku tzw.N2

 

2) stwierdzone usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub gdy cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, zatrzymuje dowód rejestracyjny i w zaświadczeniu z badania technicznego dokonuje wpisu "zatrzymano dowód rejestracyjny nr ...", z zastrzeżeniem ust. 3. Przepis § 5 ust. 7 stosuje się odpowiednio.

 

i gdy dotyczy przypdków określonych w

art.132ust. 4 ustawy uprawniony diagnosta określa w zaświadczeniu z badania technicznego warunki używania pojazdu wynikające z negatywnego wyniku badania technicznego, a w szczególności określa ograniczenia w zakresie przewozu pasażerów, ładunków, ciągnięcia przyczepy lub jazdy w okresie niedostatecznej widoczności.

 

rozumiem "warunki używania " że można wpisać zakaz poruszania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie jasne ?
jasne, że ciemne :piwo

umkneło mi :pada:

 

to jeszcze jedna zagadka - czy to DR (raczej pozostałości) na 100% od tego pojazdu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedna zagadka - czy to DR (raczej pozostałości) na 100% od tego pojazdu :?:

 

Jeżeli to "niebieski" DR to nr rej jest "dziurkowany" - tego raczej nie da się "sprać" (rozwiązuje to sprawę do jakiego WK wysłać DR :D ) - a jeśli nawet tego nie widać to klient niech od razu zasuwa do WK po skierowanie na badanie okresowe albo czasówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli nawet tego nie widać to klient niech od razu zasuwa do WK po skierowanie na badanie okresowe albo czasówkę

Taa a u mnie akurat dostanie. Ostatnio akcja, przychodzi klient, zgubiony DR i brak ważnego BT i twierdzi, że pani w okienku kazała zrobić BT to dostanie nowy DR. Ja mu na to niech zasuwa do WK weźmie PC i przyjedzie na BT bo na podstawie czego mam mu zrobić to BT. Klient wrócił po godzinie nawtykał mi "...od nie douczonych ku..ów.." bo pani w okienku mu nie wyda PC jak nie wróci z BT i pojechał na inną SKP zrobił BT bez problemów i żadnego dokumentu i w WK wówczas otrzymał PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa a u mnie akurat dostanie

 

Podobnie jak u mnie ,przez tyle lat nie widziałem skierowania na piśmie a o PC nie wspomnę,wszystko na gębę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedna zagadka - czy to DR (raczej pozostałości) na 100% od tego pojazdu
To już temat temat na dyskusję przy ciemnym piwie Faktycznie same strzępy były i nie szło nic ustalić poza tym ze to jakieś niebieskawe było 8) Karty pojazdu podobno nie wydano Klient poszedł do WK Co dalej zobaczymy . :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mu na to niech zasuwa do WK weźmie PC i przyjedzie na BT bo na podstawie czego mam mu zrobić to BT. Klient wrócił po godzinie nawtykał mi "...od nie douczonych ku..ów.." bo pani w okienku mu nie wyda PC jak nie wróci z BT

 

Jak go wysłałeś TYLKO po PC to oczywiście nie mógł go dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem "warunki używania " że można wpisać zakaz poruszania się
To i powyższe interpretuję tak samo Co z sytuacjami z Policjantem ? :)

 

[ Dodano: 18-03-2010, 19:32 ]

Jak go wysłałeś TYLKO po PC to oczywiście nie mógł go dostać.

Bo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Czy policjant może zatrzymać DR za to samo za co dostał klient N ?

 

Osobiście się z czymś takim nie spotkałem ,ale w innej stacji po daniu N policjant stwierdził że na zaświadczeniu nie może jeździć i tak jak ktoś tu wcześniej pisał w przypadku braku badań może się uprzeć i zatrzymać a że dodatkowo ma usterki podane ma tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się uprzeć i zatrzymać a że dodatkowo ma usterki podane ma tacy.
ale czy zgodnie z jakimś Dz.U. może się uprzeć czy takie fochy ? 8) Może doprecyzuje Nie chodzi mi o przepis ten który definiuje przypadki N i zatrzymania DR takie same dla Diagnosty i Policjanta A o fakt możności podważenia N diagnosty przez Policjanta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy zgodnie z jakimś Dz.U. może się uprzeć czy takie fochy ?

 

Powie że za brak badań ,a na to są już paragrafy :) a że był wcześniej na badaniu..

Ale to tylko takie moje przemyślenia.

 

[ Dodano: 18-03-2010, 20:00 ]

A o fakt możności podważenia N diagnosty przez Policjanta

 

Przy najbliższej okazji spytam się sąsiada jak to wygląda z jego strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie że za brak badań ,a na to są już paragrafy :) a że był wcześniej na badaniu..

Ale to tylko takie moje przemyślenia.

 

Ma klient zaświadczenie z badania i pokazał Policjantowi . Auto ma ważny termin na 7 dni wiec za jakie brak badań? Wg mnie ma badania ważne a tylko uszkodzony klosz lampy tył bee . Mamy na forum policjantów jak oni to widzą ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma klient zaświadczenie z badania i pokazał Policjantowi
z naszymi przepisami tego problemu nie rozwiążecie.

Po badaniu z wynikiem N pojazd powinien odjechać na lawecie lub trafić do warsztatu obok SKP i oddany klientowi dopiero w pełni sprawny ( po zapłaceniu faktury)

Podobnie powinno tak być gdy policjant zatrzymuje DR. Bo teraz za np ogumienie zatrzymuje DR i pozwala odjechać, kilometr dalej zatrzymuje gościa następny i co mu zabierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.