Skocz do zawartości

Jakie BT


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Czy KP jest dokumentem odpowiadającym DR lub PC?

 

Ja już kilka zrobiłem na podstawie KP bo jak karta pojazdu nie jest dokumentem odpowiadającym DR to chyba już nic mu nie odpowiada i jak narazie cisza nikt się nie czepił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    90

  • DARIO64

    26

  • Psuj

    19

  • S.K.P-POZNAŃ

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

bo jak karta pojazdu nie jest dokumentem odpowiadającym DR to chyba już nic mu nie odpowiada
Kontrola drogowa Nie mam DR policjantowi daję KP ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak narazie cisza nikt się nie czepił :D

A jak się przyczepi to czym się obronisz? Żeby to było takie oczywiste to jak sądzisz czekałbym na taki papier pół roku z okładem... :(

Kontrola drogowa Nie mam DR policjantowi daję KP ...

Właśnie to usiłuje rozgryźć, czy taka możliwość jest zgodna z prawem, bo gdyby tak to KP byłaby odpowiadającym dokumentem w stosunku do PC i DR i wówczas wykonanie BT na podstawie tylko KP byłoby bez problemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak karta pojazdu nie jest dokumentem odpowiadającym DR to chyba już nic mu nie odpowiada

Oczywiście ze do poruszania sie na drodze to tylko i wyłącznie DR lub PC...

Jednak robiąc OBT pojazdu z zatrzymanym DR i mając do wyboru "Pokwitowanie

' lub KP co byście wybrali....???? :razz:

 

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokwitowanie

' lub KP co byście wybrali....? pokwitowanie 8) WK przyjmują zrobione zaświadczenia na podstawie KP ?

 

[ Dodano: 19-03-2010, 18:15 ]

Pokwitowanie jako dokument, natomiast KP ma na pewno więcej danych o pojeździe,,,
Nie wszystkie auta mają KP ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w temacie :pokwitowanie ,skierowanie,PC cy KP nie uda nam się ustalić

jednoznacznego stanowiska bo przede wszystkim WK do tego różnie podchodzą ,co widać po wypowiedziach.

 

"Tak ja łażę ,jak pan każe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przede wszystkim WK do tego różnie podchodzą
Wydział wydziałem a co przepis ? Różnie podchodzą? To fakt który wynika nie koniecznie z niejasnych przepisów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydział wydziałem a co przepis ? Różnie podchodzą? To fakt który wynika nie koniecznie z niejasnych przepisów

 

Zgadzam się z Tobą,ale co my małe żuczki możemy zrobić ? bić się z kimś kto sprawuje nad tobą nadzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą,ale co my małe żuczki możemy zrobić ? bić się z kimś kto sprawuje nad tobą nadzór.
Nie w takim duchu zdobywano dziki zachód :) Uświadamiać klientów jakie mają prawa w WK Cofać złe pokwitowania do poprawki na Policję Tu akurat WK też mają coś do powiedzenia W końcu ostateczną decyzję podejmują o dopuszczeniu do ruchu . Pisać pisma że nic poprawiać w zaświadczeniu nie będę bo zrobiłem dobrze Może w końcu zainteresować media tym bajzlem jaki mamy I w końcu może NIK weźmie sprawdzi tych interpretatorów i policjantów dlaczego np takie pokwitowania mamy ze mi datę pierwszej rejestracji pisze 1999 i tyle a gdzie miesiąc i dzień ? 8) No i jeszcze mamy forum nie tylko żeby tu się wyżalić :) Lepiej robić cokolwiek niż nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np takie pokwitowania mamy ze mi datę pierwszej rejestracji pisze 1999 i tyle a gdzie miesiąc i dzień

 

Miałem pokwitowanie w którym nie było opisanych usterek :D i tak sobie myślę że pewnie poświadczyłem nieprawdę :x pisząc "ustała przyczyna zatrzymani DR" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofać złe pokwitowania do poprawki na Policję

 

Cofnąłem pokwitowanie na Policję z powrotem jak nie było wpisanego nr rejestracyjnego i była tylko końcówka VIN'u która nie zgadzała się z numerem w aucie. Klient pojechał na komendę poprawić i jak wrócił powiedział mi że Pan oficer dyżurny skwitował nasze uwagi tak że oni na tej SKP są jacyś pojeb....i i czepiają się głupot :shock::shock::shock: zamiast klepnąć się w pierś poprawić i nic się nie odzywać, ale każdym zawodzie pracują różni ludzie w naszym też niestety :x

 

ze mi datę pierwszej rejestracji pisze 1999

 

Takie kwiatki kseruję i trzymam w razie jakiegoś dymu zawsze to jakiś argument do obrony albo do pogrążenia siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan oficer dyżurny skwitował nasze uwagi tak że oni na tej SKP są jacyś pojeb....i i czepiają się głupot
Numer służbowy i stopień tego policjanta oraz data zajścia. Podstawa odmowy poprawienia na piśmie z podstawą prawną. Chcą dymu będą go mieć jest granica wytrzymałości materiału Trzeba było podszkolić klienta lepiej żeby nie dał się spławić panu od łaciny póki nie poprawią . Dalej nie? to poproszę z komendantem tego przybytku To służby dla nas a nie my dla nich Co więcej nie podoba mi się jak służba mi się panoszy, w końcu płacimy im pensje z naszych podatków . Więcej determinacji Co do skp o której wspomniałem czepiają się i tego ze na jakiej podstawi robiono bt przy takich niekompletnych danych na pokwitowaniach. Po stłuczce mój znajomy doszkolony nie dał sobie wcisnąć pokwitowania bez VIN Koleś poprawiał aż miło . :) Po rozmowach z lokalnymi policjantami jakość pokwitowań się poprawiła to też muszę powiedzieć Wystarczyło porozmawiać poprosić wytłumaczyć jakie mamy z tego tytułu problemy W sumie to wolę być diagnostą jak policjantem 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnąłem pokwitowanie na Policję

Już widzę minę klienta który usłyszał że musi gibać np. 500km do policjanta żeby ten poprawił pokwitowanie,o słowach nie wspomnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnąłem pokwitowanie na Policję

Już widzę minę klienta który usłyszał że musi gibać np. 500km do policjanta żeby ten poprawił pokwitowanie,o słowach nie wspomnę :D

 

Jak policjant zapłaci za błędnie wypełniony kwit plus koszty dojazdu myślę ze klient będzie zadowolony Co Cię to obchodzi zresztą ? Problem klienta a jak się tym martwisz to bierz to na swój garb 8)

 

Temat się trochę rozmył i o jakiś "drobiazgach" piszemy. Diagnosta jest i tak w lepszej sytuacji Xero pokwitowania wpis ze sczytano z natury numer VIN albo datę pierwszej rejestracji z KP Myślę że to bardziej dylemat WK czy wydać DR.

 

Jak widzicie to skreślanie punktów 1 i 2 przy po kolizyjnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To służby dla nas a nie my dla nich Co więcej nie podoba mi się jak służba mi się panoszy, w końcu płacimy im pensje z naszych podatków .

Na forum działają również policjanci, na pewno miło im się to czyta... Ale masz rację, wróćmy do meritum - podczas okresowego badania MUSISZ porównać numer identyfikacyjny z tym zapisanym w dokumencie - co robić w przypadku ich niezgodności, niezależnie od przyczyny, zapewne wiesz, formułka o sczytaniu z natury może wiele nie pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robić w przypadku ich niezgodności, niezależnie od przyczyny, zapewne wiesz, formułka o sczytaniu z natury może wiele nie pomóc...

A jakie mam inne wyjście...Zatrzymać pokwitowanie ...???Odmówic wykonania OBT...

Czy w końcu wyslać klienta do WK po PC...???

Nie ja odczytuje z natury i klient musi obrać azymut do WK...Jest niezgodnośc-jego

sprawa a nie moja... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmówić wykonania badania nie możesz, a w przypadku gdy" Brak zgodności zapisów numeru identyfikacyjnego (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia-ramy), numeru rejestracyjnego ze stanem faktycznym" to oczywiście azymut z N w zaświadczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem klienta z zapytaniem czy zrobię badanie bez pokwitowania,odpowiedż:nie da rady.Zastanawia mnie czy WK kiedy otrzyma dowód da mu na piśmie powód zatrzymania,czy musi gibać do policjanta.Z ustaleniem danych nie ma problemu,stały klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy WK kiedy otrzyma dowód da mu na piśmie powód zatrzymania

Myślę ze nie...

,czy musi gibać do policjanta

To bardziej realny scenariusz....

Tylko jak ten pałus zatrzymał go 300km od jego miejscowości....??? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uż widzę minę klienta który usłyszał że musi gibać np. 500km do policjanta żeby ten poprawił pokwitowanie,o słowach nie wspomnę

 

Na szczęście było to blisko bo jakby było daleko to byłby większy zgryz z mojej strony bo szkoda człowieka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje pojazd po kolizji 3 miesiące temu w międzyczasie skończyło się okresowe, pokwitowanie zgubione ,po niedzieli pewnie będę dzwonił do WK zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.