Skocz do zawartości

Gaz z zagranicy


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Gaz zamontowany u nas w 2001 do pojazdu zarejestrowanego w Austri . Pojazd sprowadzony do kraju w 2005. Jak podejść do pierwszej rejestracji ? Jakie normy i co wymagać jeśli chodzi o gaz ? Polska elekkronika, homologacja, zbiornik itp ! Pierwsze czy okresowe gazu ?

24-01-2005 15:24

berecik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podchodzić do pojazdu z gazem z zagranicy??????

18-06-2004 16:06

ziBi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zza granicy musi mieć polską homologację. Ja daję wynik badania negatywny z opisem i potem po rozwiązaniu wszystkich formalności przeprowadzam badanie badanie dodatkowe i wynik pozytywny.

19-06-2004 14:02

Kamil Chrzanowski. OSKP Lisewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja musi mieć polską homologację. Jeżeli nie ma - negatywny.

19-06-2004 14:02

Kamil Chrzanowski. OSKP Lisewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologację na instalację? czy potwierdzenie TDT na zbiornik?lub polski zbiornik?

19-06-2004 22:52

olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba ich homologacje powinny być u nas też uznawane.

21-06-2004 08:48

ziBi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wymagano poświadczenie TDT na zbiornik,a części instalacji muszą posiadać właściwe oznaczenia homologacyjne i jest OK.

21-06-2004 14:38

LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dla ścisłości. Chodzi o butlę. Można mieć potwierdzenie z dozoru technicznego ale jest to nie opłacalne (jednak każdy niech robi jak chce ;-) ). No i oczywiście, reszta elementów musi mieć cechy homologacyjne zgodnie z 2 poprawką.

25-06-2004 14:14

Kamil Chrzanowski. OSKP Lisewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil-napisz jak zrobić aby uzyskać polską homologację na instalację gazową z

Holandi.Gdzie można to załatwić i ile to kosztuje,bo może od razu kupić i

zamontowac instalację nową z polską homologacją.

Bardzo proszę o odpowiedź.

25-06-2004 18:25

olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle można zalegalizować-Zakład Legalizacji Zbiorników-061/8281633(umawianie na telefon koszt 200 zł)

01-07-2004 15:36

ZiBi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo. Nie wiem gdzie można taką homologację uzyskać. Zgodnie z przepisami homologację na instalację wydaje producent. Więc chyba należałoby odszukać firmę, która montuje instalacje określonego producenta. Wtedy powinno być łatwiej. Podobno holenderskie montują gdzieś pod Bydgoszczą. Osobiście proponowałbym kupić nową instalację w Polsce, wtedy nie ma kłopotu z niczym (a należy pamiętać, że dochodzi jeszcze ewentualny serwis, części itp.).

Skonsultuję się co do konieczności uzyskiwania homologacji na całą instalację lub jej elementy. Dam znać.

01-07-2004 22:29

Kamil Chrzanowski. OSKP Lisewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową homolagcje na instalację????????????????To może nową homologację na całe auto sprowadzone!!!!!!!!!!!!!!!!!

02-07-2004 14:29

ZiBi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz panowie. Jaką polską homologację, jesteśmy w unii homologacja może być europejska (elementy oznaczone znakiem E). KDT jest wybite na zbiorniku i wszystkie dane można odczytać z natury. I kasujemy za pierwszy + gaz(tylko nie jestem pewien czy za 63 czy 114 PLN

30-07-2004 15:56

Maciek Michalewicz SKP AKUNUMA Barlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek a jak podchodzisz do końcówki regulaminu 00 i 01 gdy instalacja przywieziona ma np.pięć lat i brak jakiejkolwiek dokumentacji ?? brak możliwości odniesienia się do daty wykonania przystosowania pojazdu do zasilania gazem??/załącznik nr.9 dz.u. 32/

05-08-2004 15:17

DZIDEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Dzidek. Nie muszę mieć daty przystosowania pojazdu ( jak się domyślam chodzi Ci o montaż elektroniki do gazu ). Robię pierwszy przegląd więc przyjmuję przepisy aktualne na dziś, gaz musi mieć "full wypas", czyli :emulator lambda, atuator, i jednostkę sterującą. A KDT odczytuję z butli. Wczoraj miałem auto z gazem z holandii, ale już zarejestrowane-tylko okresowy, a zbiornik zamontowany oryginalnie z instalacją był nasz STAKO. Szczęka mi opadła.

06-08-2004 14:45

Maciek Michalewicz AKUNUMA Barlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koryguję to co napisałem. Panowie przypadki gazu zza granicy konsultujcie indywidualnie z kierownikiem danego wydziału komunikacji. Właśnie niedawno kolega z konkurencyjnej stacji rozumował na logikę tak jak ja i kierownik się z nim nie zgodził. Zebrał niezłe opr. za dopuszczenie do ruchu pojazdu zza granicy z gazem. Jak to mówi Dzidek " co kraj to obyczaj".

01-09-2004 08:59

Maciek Michalewicz AKUNUMA Barlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego, że co kraj to obyczaj. Jest ustawa i szlus. Oczywiście istnieje przepis o uznawaniu homologacji z krajów unii ale nie ma nic o dozorze technicznym. A zbiornik gazu podlega nie tylko badaniom homologacyjnym ale i dozorowym. Dlatego nie można wykonać badania z wynikiem pozytywnym jeżeli zbiornik nie posiada polskich badan dozorowych.

Podobnie z wszystkimi ruchomymi podestami itd.

A tak na marginesie nie pozwalajcie sobie za bardzo na zbieranie opierdalu od różnych instytucji. Czytajcie przepisy i wtedy zawsze wasze jest święte.

02-09-2004 13:32

Kamil Chrzanowski. OSKP Lisewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ale jes tak jak napisałem holendrzy i niemcy przynajmniej w 50% montują nasze zbiorniki Stako a one mają nasz dozór a KDT jest wybite na tabliczce zbiornika.

02-09-2004 14:36

Maciek Michalewicz SKP AKUNUMA Barlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil przepisy sę w naszym kraju bardzo mgliste i wszystko zależy od tego jak sie je interpretuje i kto to robi /każdy na swoją stronę/ a podskawiwać np kierownikowi wydziału komunikacji który przeważnie jest naszym zwieszchnikiem nie radzę po prostu znajdzie kij w swoim czasie,przepisy trzeba znać masz rację ale co zrobić jeśli jednego przepisu są różne interpretacje np. do niedawna tablice z zagrnicy musiały być czy nie ile było gadania i kążdy twierdził że ma rację zgodnie z przepisami moim skromnym zdaniem powinien być jak kiedyś było ktoś np w województwie z kim wszyscy ustalali by procedurę oraz sposób postępowania /wydziały,diagności /wtedy myślę że byłby porządek

02-09-2004 14:54

DZIDEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polskiej butli w holenderskiej instalacji to oczywiście ze nie ma dyskusji o ile faktycznieposiada ona cechy TDT. Mówimy o sprawach trudnych. Tutaj warto zauważyć że Holendrzy montują elastyczny przewód do tankowania zbiornika gazem (do tej pory tylko takie widziałem) a zgodnie z naszymi przepisami powinien być on "sztywny".

Dzidek. Wydział komunikacji nie jest twoim zwierzchnikiem tylko Starosta. A tak na prawdę nawet nie zwierzchnikiem tylko prowadzi on nadzór nad stacjami. Ale masz rację, że przepisy są dziwnie konstruowane i my chyba byśmy najlepsze powieści o tym pisali. Ja akurat nie mogę nic powiedzieć na "swoje" pobliskie wydziały komunikacji. Konsultujemy się ze sobą w sprawach trudnych i jest ok. Wszystko jak zwykle zależy od człowieka a do przepisów w takich sytuacjach staramy się podchodzić bez zbędnej nadinterpretacji. ;-)))))

07-09-2004 15:35

Kamil Chrzanowski. OSKA Lisewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.