Skocz do zawartości

Jaki nacisk osi


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Paprock napisał:

największy wyświetla kulfonami.

Nie kulfonami a ma być podkreślony. 

7 godzin temu, Paprock napisał:

Na razie rozebrać trzeba co i jak w DiP zapodawać

Tak zapodawać jak mówią warunki techniczne. Skoro określają one dopuszczalne wartości dla grup osi (a one są wyższe niż dla pojedynczej) to powinno się taką grupę wskazać i stosownie do niej określić dopuszczalne naciski. 

Dla zamieszania, co wpisać do DR? O ile w DIPie można to jakoś dookreślić, to jak to zrobić w DR, że rozchodzi się o nacisk dla grupy osi a nie pojedynczą oś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dla potrzeb kontroli stosuje się wartości rzeczywiste, stoję na stanowisku, że w dowodzie powinno się określać fizyczną liczbę osi w polu (L). Nacisk dopuszczalny wynikający z przepisów. Kontrolujący ma wtedy za zadanie zbadać naciski i zmierzyć rozstawy. Fizyczna liczba osi gwarantuje, że na pojeździe nie przeprowadzono zamian w konstrukcji: w liczbie osi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

Nie kulfonami a ma być podkreślony.

 

OK. OK. Jeden podkreśla, drugi też podkreśla i wali kulfonami. ;-)

 

 

Naciski w DiP.gif

 

 

 

A co do danych w dowodzie, to po mojemu stałe rubryki powinny się do pojazdu, do wartości producenckich/konstrukcyjnych odnosić. A na wszelkiego rodzaju sprawy administracyjne, ograniczenia/zezwolenia, kagańce są słuszne przepisy, znaki drogowe oraz adnotacje urzędowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, Jacdiag napisał:

i jak teraz opisać taki układ osi 

liebherr-lwe-ltm-1400-7.1-fahrstellung-2

 

proste - liczba osi 7 . przepisać żywcem naciski  z TZ , dać N  bo zapewne klient będzie chciał odstępstwo na naciski i  DMC.:D

Edytowane przez piter1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adam1501 napisał:

to jak to zrobić w DR, że rozchodzi się o nacisk dla grupy osi a nie pojedynczą oś

 

W DR wpisuje się nacisk osi, a nie grupy.

 

"w rubryce „NAJWIĘKSZY DOP. NACISK OSI” – wpisuje się jednoznacznie określoną wartość największego dopuszczalnego nacisku osi pojazdu, wyrażoną w kN;"

 

Dlatego bez sensu w DIP podawać naciski grupy osi, bo potrzebne jest rozbicie na poszczególne osie żeby największy wpisać do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens czy nie, nie mam pojęcia. Widzę tylko takie działanie i takie wpisy. Nawet w ŚH były kwiatki w stylu podawania dwóch osi jako jednej. TZ były również wystawiane dla grupy osi i wartości te znajdowały się w DR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie odstępstwa na długość i szerokość? - osie to pikuś

Jeśli w Dip brakuje miejsca to jest jeszcze coś takiego jak uwagi i tam wpisuje się resztę która się nie mieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wybaczcie, podepnę się. Ciężarówka z Niemiec z trzecią osią podwieszaną. Oś napędowa bliźniaki, zawieszenie pneumatyczne. Oś podnoszona koła pojedyncze i poduszki. Odległość między osiami 138cm. Na TZ dane: dla osi napędowej 11500kg i 12000kg , dla osi podwieszonej 7100kg i 7400kg. Jak określić naciski dla tej grupy osi. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na 19 ton jak w punkcie 7c nie załapie się?

7) grupy osi składającej się z dwóch osi pojazdów silnikowych, w której jedna oś składowa jest osią napędową,
a druga osią nienapędową, przy odległości (d) między osiami składowymi:
a) mniejszej niż 1,00 m (d < 1,00) – 11,5 tony,
b) nie mniejszej niż 1,00 m i mniejszej niż 1,30 m (1,00 ≤ d < 1,30) – 16 ton,
c) nie mniejszej niż 1,30 m i nie większej niż 1,80 m lub w przypadku pojazdów, o których mowa w § 4 ust. 2, nie większej niż 2,00 m (1,30 ≤ d ≤ 1,80 lub 2,00) – 18 ton;

dopuszcza się 19 ton, jeżeli oś napędowa jest wyposażona w koła bliźniacze i zawieszenie pneumatyczne lub równoważne, o którym mowa w § 5b,

albo jeżeli każda z osi składowych jest wyposażona w koła bliźniacze, a największy nacisk każdej z tych osi nie przekracza 9,5 tony;

 Wychodzi 18600 kg na grupę, czyli pasuje pod 7c jak byk. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam i nie jestem przekonany. Jeśli dodamy wartości maksymalne to suma nacisków daje nam 19400kg. Zgodnie z pkt 7c dopuszczalny nacisk dla takiej grupy osi wynosi 19000kg bo koła bliźniacze i zawieszenie pneumatyczne a innych warunków nie ma. Gdyby trzymać się zapisu i rozpatrywać ten układ jako grupę osi to tak powinno się pozostawić. Przepis nic nie mówi o dopuszczalnych naciskach każdej z osi składowych. Czy można ograniczyć wtedy dopuszczalny nacisk osi napędowej do 11500kg skoro nie jest to pojedyncza oś napędowa? Z drugiej strony  nigdzie nie ma większego dopuszczalnego nacisku a dla uzyskania 19000kg dla grupy osi trzeba by było przekroczyć tę wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest takie rozważanie, co by było, gdyby było, jakby na tabliczce tak było:

oś napędowa 15000 kg / 15000 kg

oś podwieszana 5000 kg / 5000 kg

- i teraz pytanie, której ośce obciąć z parę kilo aby administracyjnie 19 ton wyszło do kupy dla grupy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Paprock napisał:

Czyli to jest takie rozważanie, co by było, gdyby było

No nie całkiem. Pytanie jest bardzo konkretne. Czy należy w tym przypadku zastosować ograniczenie wynikające z warunku technicznego, który nie dotyczy tego przypadku?

Chodzi mi o ograniczenie do 11500kg. Nawet w ustawie o drogach krajowych jest mowa nacisku 11500kg dla pojedynczej osi napędowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem...

Ograniczamy parametry te, które przekraczają wytyczne podane w przepisach. No to pytam, co tu ograniczać?

Dla osi napędowej podano 12000 / 11500 o dla mnie 11500 jest parametrem dopuszczalnym bez potrzeby jego ograniczania.

Dla osi podwieszanej podano 7400 / 7100 i dla mnie 7100 jest parametrem dopuszczalnym bez potrzeby jego ograniczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja nie rozumiem. Napisałem, że pojazd sprowadzony. Mamy więc wartości maksymalne na TZ i wartości dopuszczalne jakie obowiązywały w kraju, na którego rynek auto było przeznaczone. Należy ustalić, według polskich warunków technicznych obowiązujących obecnie jakie powinny być wartości dopuszczalne w Polsce.

Gdzieś popełniam błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale dla mnie, w tym przypadku punk 7c rozwiązuje cała sprawę.

A "nie rozumiem" odniosło się do "przypadku, który nie dotyczy przypadku". :nausea: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielg539 napisał:

@Paprock wyjaśnij proszę dlaczego ograniczono do wartości 7100 kg nacisk administracyjny na oś podnoszoną?

 

 - sorry, ale nie mam zielonego pojęcia. Napisałem, co bym zrobił na potrzeby DiP-u. A zrobiłbym to, że wartości niższe przyjął jako dopuszczalne i tym samym spełnił warunek z punktu 7c, co nie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

sorry, ale nie mam zielonego pojęcia

A to w omawianym przypadku jest powodem całego zamieszania.

Dla przypomnienia naciski osi:

1 ???/???

2 11500/12000

3 7100/7400

Z jakiego powodu obniżono administracyjnie nacisk kół osi trzeciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodów wytrzymałościowych belki osi ?  zapewne nacisk przedniej tez będzie miał 7100 kg , no może 7500 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piter1973 napisał:

z powodów wytrzymałościowych belki osi ?

Skoro konstrukcyjny jest 7400, to oś musi wytrzymać takie obciążenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Trzeba określić naciski zgodnie z polskimi warunkami (a nie innego kraju).

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.