Skocz do zawartości

Protokół odbioru zbiornika gazu


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki poradźcie czy taki protokół spełnia wymagania prawa? Chodzi o to że nie ma na nim pieczątki TDT. Na kursie uczyli że należy porównać numer inspektora TDT (ten w kółeczku) na pieczątce z tym wybitym na tabliczce zbiornika (np. TDT549 itp.), a z czym tu porównać jak klient ma tylko taki papier bez pieczątki Pana z TDT ? Bo Dział V paragraf 2 pkt 1. mówi o protokole i decyzji wydanej przez TDT, czyli jeżeli wydanej to podpisanej przez osobę z TDT a nie jakiejś z zakładu produkującego zbiorniki, niedługo przeglądy będą podbijane przez osoby produkujące dowody rejestracyjne lub samochody a my pójdziemy w odstawkę.

Pict0004.thumb.JPG.6f8955dc48b4c176f1c4cc0e557458af.JPG

Pict0003.thumb.JPG.27ec219f56bb455b17869b2f1edacc1a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    26

  • JANUSZ60

    22

  • blakop

    18

  • Marek1

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na "czarnej liście" TDT nie figuruje ten konkretny zbiornik ale faktycznie brak protokołu i decyzji TDT. Jest to dość dziwne bo zbiornik jest dość nowy i nie ma jeszcze nawet roku a ostatnio wydawane decyzje nie wzbudzały podejrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki poradźcie czy taki protokół spełnia wymagania prawa?

 

Czemu nie zadzwonisz do TDT z tym pytaniem, w końcu to Oni sami zezwolili na hurtowe badania a teraz się obudzili, że kasa ucieka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego dokumentu zamieszczonego musi być jeszcze decyzja odnośnie konkretnego zbiornika z numerem protokołu na ten konkretny zbiornik, wygląda on prawie identycznie jak ten numer zbiorczy tylko wydłużony o nr tego zbiornika no i oczywiście podpisany przez TDT, może poprostu się gdzieś zapodział i jest włożony razem z dokumentami od reszty instalacji. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można również po prostu nie przystąpić do badania.

Też tak uważam,bo chyba jest zapis mówiący iż przed należy sprawdzić dozór i chyba jedyny przypadek ,gdzie legalnie można odstąpić od badania,tak ja to odczytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można również po prostu nie przystąpić do badania.

Też tak uważam,bo chyba jest zapis mówiący iż przed należy sprawdzić dozór i chyba jedyny przypadek ,gdzie legalnie można odstąpić od badania,tak ja to odczytuję.

 

Też tak uważam :). Zgodnie z litera prawa nie można przeprowadzić OBT w przypadku braku decyzji TDT. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czynnościach i tej tabelce jest natomiast napisane, że N w przypadku braku lub nieważnego TDT na zbiornik gazu.

Ja odczytuję to tak, że przystępuję i sprawdzam, jak nie ma ważnego lub brak to N.

Bo np. jak sprawdzić ważność TDT w przypadku jak klient da inny papier od butli, do póki nie przeprowadzę badania to nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytuję to tak

jeżeli podjeżdża i na pytanie o protokół mówi zapomniałem lub ma ważny do "wczoraj" - to odjazd

ale

jeżeli podjeżdża i na pytanie o protokół mówi TAK - mam ważny

to wjeżdża, a gdy w trakcie OBT stwierdzam, że ma ale od innego zbiornika to wtedy N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy w trakcie OBT stwierdzam, że ma ale od innego zbiornika to wtedy N

Oraz na deser dluga lista zyczeń i zazalen do wykonania/niewykonania!!!! :D /w ciągu

14 dni.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Jacdiag

ale

jeżeli podjeżdża i na pytanie o protokół mówi TAK - mam ważny

to wjeżdża' date=' a gdy w trakcie OBT stwierdzam, że ma ale od innego zbiornika to wtedy N[/quote]

 

Bardzo słusznie :) trzeba zrobić BT jak klient ma protokół ale jak dane z protokołu nie są zgodne z TZ zbiornika to N ::hey .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam teraz duplikat TDT na zbiornik gazu LPG lecz na inne nazwisko niż właściciel.

Czy decyzja taka jest ważna, bo w przypadku np. UDT windy z tego co wiem to traci ważność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz duplikat TDT na zbiornik gazu LPG lecz na inne nazwisko niż właściciel.

Protokół, decyzja TDT na zbiornik LPG jest wystawiany na urządzenie i nie zawiera ona informacji o właścicielu. Czy na pewno w związku z tym posiadasz duplikat wystawiony przez właściwy organ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się spotykam z czymś takim, skąd TDT ma wiedzę komu producent sprzedał ten zbiornik a później kto komu go zamontował. Przecież dokument wystawiony pierwotnie na zbiornik i duplikat tegoż dokumentu musi być taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla odmiany w duplikacie jest imię i nazwisko z adresem użytkownika.

???????????????????????? :shock::shock:

Nigdy czegoś takiego na oczy nie widziałem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już taki duplikat pare razy i tak są tam dane osoby która chciała uzyskać duplikat i że ten duplikat jest tylko i wyłącznie dla tej osoby.TDT nie odpowiedział mi na pytanie czy ten duplikat będzie ważny jak zmieni się właściciel pojazdu, ale dobrze by było jak by nowy właściciel też się zgłosił po duplikat,krótko mówiąc (pisząc ) KASA MISIU KASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio duplikat ,nie zwróciłem uwagi czy były dane właściciela ,jedyne co zwróciło moją uwagę to brak pojemności zbiornika.Zastanawiałem się jeszcze który numer protokołu wpisać czy duplikatu ,czy oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który numer protokołu wpisać czy duplikatu ,czy oryginału

 

.... na wszelki wypadek może lepiej oba wpisać :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się spotykam z czymś takim, skąd TDT ma wiedzę komu producent sprzedał ten zbiornik a później kto komu go zamontował. Przecież dokument wystawiony pierwotnie na zbiornik i duplikat tegoż dokumentu musi być taki sam.

 

Aby to uzyskać należy wypisać wniosek i stąd mają dane i je wpisują.

Z tym, że charakterystyka techniczna zbiornika się nie zmieni w przypadku zmiany właściciela, czy użytkownika.

A w sumie to mogliby zostawić puste miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.