Skocz do zawartości

Protokół odbioru zbiornika gazu


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    26

  • JANUSZ60

    22

  • blakop

    18

  • Marek1

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

A co wy na takie stanowisko STAKO odnośnie ich poświadczeń?

Widać jak na patelni-chrońmy wlasny zadek a reszta nas nie interesuje.... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy na takie stanowisko STAKO odnośnie ich poświadczeń?

Z całym szacunkiem mogą go sobie włożyć w wiadome miejsce. Prawo o ruchu drogowym mówi wyraźnie art. 81 "...12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego. ..."

Jak też Dz.U. 155 w paragrafie 6 :...6. W przypadku badania technicznego pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym, o którym mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu urządzenia technicznego do eksploatacji, podając numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji

dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego. ..."

Jak do tej pory wydawali dokumenty takie jak Bóg przykazał i nie było żadnych zgrzytów a raptem jakoś nie mogą oddać oryginału, nie posiadają druków, pracownik na urlopie czy co tam jeszcze czy ktoś się weźmie w końcu za to? Policja za wprowadzenie takiego urządzenia bez odpowiednich dokumentów powinna ścigać z urzędu a sąd powinien albo przytrąbić odpowiednią grzywnę albo zamknąć taką manufakturę, która nie wie co powinna dać właścicielowi, któremu sprzedaje swój produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Pani Anna C. nie do końca wie (albo udaje) czego tak naprawdę chciał od niej owy klient. Przesyła mu jakieś pisma... (szkoda, że ich nie widzimy) Ciekawe czy w swoim aucie ma zbiornik firmy Stako... :D No chyba, że owy diagnosta trochę się zapędził :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

a ja mam takie pytanko miałem klienta z instalacją gazową zbiornik firmy IRENE poświadczony UDT a nie TDT jak podchodzicie do takich przypadków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wynik badania tylko ciekawe w jakim celu UDT bada takie zbiorniki,,,

 

Ostatnio UDT wystosowało pismo do TDT, że niezgodnie z prawem podważają ich poświadczenia bo oni (UDT) tez mogą badać zbiorniki. Gdzieś to chyba było na forum...

 

Co nie znaczy, że nie bardzo wiadomo jak to ugryźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Trochę podgrzeję temat.

W sprawie pisma UDT to TDT w sprawie ustalenia zakresu kompetencji.

Miałem też zbiornik IRENE z "papierkiem" na odwrotnej stronie następującej treści:

(jak w załączniku)

Po uzgodnieniu z TDT wysłałem klienta do takiej sprytnej firmy, która demontuje zbiornik i po uzbieraniu kilku zaprasza do siebie inspektora TDT. Ten bada zbiorniki na miejscu (próba hydrauliczna, czy jakieś tam czary) i przybija swoją pieczątkę na zbiorniku. Efekt: klient uboższy o jakieś 300 PLN-ów i posiadający poświadczenie TDT do swojej butli.

Pozdrawiam

IRENE-UDT.thumb.JPG.886f55b47cc1a6c71627a4bce2130c81.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko miałem klienta z instalacją gazową zbiornik firmy IRENE poświadczony UDT a nie TDT jak podchodzicie do takich przypadków?
Wynik badania N ,to ostatnio wałkowana mina na egzaminach TDT

Znam takich co ze staranną dokładnością wszystko sprawdzą i dadzą N, ale są i tacy co jeszcze przed bramą wyjaśnią , że i tak nie ma po co wjeżdżać bo ten Dok. jest nie ważny . Taka sama sytuacja w przypadku braku na BT poświadczenia TDT - informacja i oszczędność czasu - chociaż są tacy co z dziką radością dadzą N bo ktoś nie miał na BT poświadczenia :shock: , skoro to widzę bo sprawdzam przed wjazdem to po co w ogóle wjeżdżać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że po ludzku nie przystępujemy do badania, ja tylko podałem jakiej odpowiedzi w tym przypadku oczekuje egzaminator z TDT :)

 

[ Dodano: 18-11-2010, 18:42 ]

Mało tego ,masz nie wjeżdżać bo GAZ masz najpierw sprawdzić przed stacją,czy wszystko jest ok i czy np sie nie ulatnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAŁĄCZNIK Nr 9

WARUNKI DODATKOWE DLA POJAZDU PRZYSTOSOWANEGO DO ZASILANIA GAZEM

 

§ 4. 1. Zbiorniki (butle) powinny spełniać wymagania określone w warunkach technicznych dozoru technicznego

 

Jak to tłumaczyć z polskiego na nasze?

Jest tu mowa o TDT czy UDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT to nadludzie .... :razz:

Skoro tak, to niech podadzą do sądu (czy gdzieś tam) UDT, że robi odbiory zbiorników.

Jakoś robią zamęt, a tego nie zrobią.

 

Przecież UDT ma dużo większe doświadczenie, od TDT w badaniu zbiorników i nie tylko takich banieczek 30-65 litrów.

To raczej TDT powinno się od UDT uczyć jak się to robi. Jak zwykle TDT szuka coś do roboty, bo nie mają zajęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT czy UDT to jest pikuś. W moich stronach ktoś podrabia poswiadczenia na zbiorniki :shock: Na zeskanowanym druku ze Stako wpisane są na kompie nowe numery butli, daty ważności i inne. Druk jest od Stako nawet jak zbiornik jest Irene czy z innej firmy. Miałem kilka takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież UDT ma dużo większe doświadczenie, od TDT w badaniu zbiorników

 

W tej sprawie nawet kiedyś UDT wysłał pismo do TDT.

(niesterty 2 strona tego pisma gdzieś mi sie zawieruszyła, jeżeli ktoś ma to niech zamieści)

udt_pismo_do_tdt.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku kolegi mmiodzio jest takie fajne sformułowanie "... zbiorników w ruchu drogowym...".

Jak do tej pory "czesze" nas TDT i tej formacji raczej się trzymajmy, oczywiście czekając aż obydwie instytucje wytłumaczą sobie nawzajem swoje kompetencję i określą to w jakimś ogólnie obowiązującym rozporządzeniu, która instytucja jest "bardziejsza" i należy jej "czapkować".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu cos pisze ciekawego.

Mmiodzio,,,Ja też napiszę pismo, że moja żona należy do mnie i niech mi ją ktoś spróbuje dotknąć !!! Ja pokażę akt małżeństwa a TDT co pokazał ???

 

[ Dodano: 21-11-2010, 12:32 ]

A żeby było śmieszniej Dz. U. 155 każe nam wymagać dokumentu wydanego przez "właściwy organ dozoru technicznego" całkiem jak w Polsce ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Ja też napiszę pismo, że moja żona należy do mnie i niech mi ją ktoś spróbuje dotknąć !!!

 

 

Dobrze napisz, tylko nie wiadomo czy wszyscy bedą to akceptować. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Na "czarnej liście" TDT nie figuruje ten konkretny zbiornik ale faktycznie brak protokołu i decyzji TDT. Jest to dość dziwne bo zbiornik jest dość nowy i nie ma jeszcze nawet roku a ostatnio wydawane decyzje nie wzbudzały podejrzeń.

 

Tych zbiornikow bez badania TDT jest cala masa - sam kupilem na allegro taki. Nowy zbiornik bez TDT ma tylko UDT. Sprzedawca tlumaczyl mi ze nie potrzeba TDT. I nie ma go na liscie umieszczonej przez TDT. A sam producent podobno procesuje sie z TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory to u nas nie uznawali zagranicznych dozorów a zagranica nie uznawała naszych,chyba że się coś zmieniło.U nas pan z TDT zostawił wzory protokołów a wczoraj to samo przysłali z ITS i z tego co na szybkiego przeczytałem to jedyne słuszne to te z TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory to u nas nie uznawali zagranicznych dozorów a zagranica nie uznawała naszych,chyba że się coś zmieniło.U nas pan z TDT zostawił wzory protokołów a wczoraj to samo przysłali z ITS i z tego co na szybkiego przeczytałem to jedyne słuszne to te z TDT.

 

Na tym protokole widnieje pieczątka , że jeden z WK uznał ten protokół i dokonał wpisu w DR. Dodam ,że montażu dokonała jedna z firm z okolic Warszawy , która określa swoje usługi jako -"profesjonalny montaż instalacji gazowych ". Klient był w szoku gdy ja miałem wątpliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.