Skocz do zawartości

Protokół odbioru zbiornika gazu


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym protokole widnieje pieczątka , że jeden z WK uznał ten protokół i dokonał wpisu w DR

Też na to zwróciłem uwagę i to że jest też w wersji polskiej i jest zapis-TDT -UW-35/05 Warszawa ,trzeba by się w TDT podpytać bo może o czymś zapomnieli powiedzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    26

  • JANUSZ60

    22

  • Psuj

    18

  • blakop

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

wiecie w końcu jak się stosować do tych zbiorników IRENE?

bo będę na dniach montował LPG i tylko Irene robi takich wymiarów zbiornik jaki mi potrzebny,

a chciałbym wiedzieć jako diagnosta jak mam podejść do tej sprawy...

czy zaświadczenie z UDT jest wystarczającym dokumentem?

czy jedynym i koniecznym oraz obowiązującym w Polsce jest TDT ?!

 

dla ułatwienia dodam, że nie są to pytania z egzaminu TDT ;)

i nie takiej odpowiedzi oczekuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się stosować do tych zbiorników IRENE?

Normalnie montujesz oraz eksploatujesz zbiornik IRENE pod warunkiem, że jego numer nie występuje na tym wykazie :

http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng.html

 

[ Dodano: 28-12-2010, 18:30 ]

jedynym i koniecznym oraz obowiązującym w Polsce jest TDT ?!

Przynajmniej na razie a wygląda na to, że nieprędko się to zmieni ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się stosować do tych zbiorników IRENE?

Normalnie montujesz oraz eksploatujesz zbiornik IRENE pod warunkiem, że jego numer nie występuje na tym wykazie :

http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng.html

 

[ Dodano: 28-12-2010, 18:30 ]

jedynym i koniecznym oraz obowiązującym w Polsce jest TDT ?!

Przynajmniej na razie a wygląda na to, że nieprędko się to zmieni ,,,

 

tyle że dzwoniłem do zakładu który będzie to instalował i mówili że zbiorniki IRENE

dostają teraz jedynie z protokołem z UDT nie dostają nic z TDT, czy to możliwe?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś telefonicznie na ten temat z którymś z panów z TDT w Warszawie i niestety ale oni nie mają wpływu na to z jakimi dokumentami są sprzedawane zbiorniki (które podlegają dozorowi) :shock: , taką informację otrzymałem, na moje pytanie kto w takim razie ma taki stan rzeczy skontrolować i wyjaśnić nie umiał mi odpowiedzieć :faint:, jak też czy mam uznać kwit wydany przez tę firmę jako właściwy protokołowi-decyzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jedynym dokumentem dopuszczającym zbiornik LPG do użytkowania go w pojazdach na terenie PRL jest decyzja lub protokół wystawiony przez inspektora TDT z jego numerem i podpisem ponieważ tylko TDT dopuszcza je do eksploatacji w pojazdach samochodowych, żadne inne dokumenty nie mają mocy prawnej i nie można na ich podstawie wykonać OBT. Widziałem dużo różnych pseudodokumentów typu "w imieniu inspektora TDT - decyzja OT/.../.../.../ " , ale nigdzie nie było wymaganego - TRANSPORTOWY DOZÓR TECHNICZNY ; DECYZJA ; nr. inspektora + podpis , bez tego nie możemy takiego badania wykonać i nie ma co gdybać, sprawa prosta - brak dozoru TDT - wynik "N" i po sprawie. POZDRAWIAM WSZYSTKICH !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez tego nie możemy takiego badania wykonać i nie ma co gdybać, sprawa prosta - brak dozoru TDT - wynik "N" i po sprawie.

Czy przeczytałeś to ?

Może inaczej

bez tego nie możemy takiego badania wykonać i nie ma co gdybać

:ok A skoro nie możemy wykonać BT to skąd

sprawa prosta - brak dozoru TDT - wynik "N" i po sprawie.

Jednak nie tak prosto jakby się wydawało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze że " przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować......... Jest napisane, a więc : pakuj chłopie po dokumenty" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi oczywiście o to, że nie możemy wykonać badania z wynikiem "P".

Nie, że z wynikiem P tylko, że nie nie możemy przystąpić do badania jak klient nie posiada stosownych dokumentów, a co za tym idzie nie ma BT i nie ma wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie czy naprawdę wszyscy wyganiacie klijenta z OBT jeśli mają jeszcze stare zbiorniki do których Inspektorzy TDT-u wystawiali tylko decyzję i to bez numer .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawdę wszyscy wyganiacie klijenta z OBT jeśli mają jeszcze stare zbiorniki do których Inspektorzy TDT-u wystawiali tylko decyzję i to bez numer .

 

Nie. Robimy badanie. Jako numer protokołu wpisujemy numer poświadczenia. Na kontroli TDT uważali tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako numer protokołu wpisujemy numer poświadczenia.

W zasadzie to mozna i tak.Ja wpisuję jednak decyzję,bn,datę podpisania decyzji oraz imie i nazwisko insp.Nikt mi nie powiedzial ze robię to zle..Mam teraz pytanie:

Poswiadczenie>Decyzja, Poswiadczenie=Decyzja, Poswiadczenie

Ja osobiscie uwazam ze wazniejsza jest decyzja niz poswiadczenie.No chyba ze się mylę...Co natomiast sądza o tym inni.... :?::?: Moze ktoś raczy w tym temacie co nieco napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.u 155 poz 1232 par 6 pkt 6 każe wymagać protokół oraz decyzję , natomiast w zał. 1 tego rozporządzenia w kryteriach mówi o braku dokumentu wydanego przez TDT , by uznać pojazd za niesprawny,,, dodam tylko, że brak tego dokumentu powinien skutkować nieprzystąpieniem do badania ,,,

czyli ? róbta co chceta ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ? róbta co chceta ,,,

jak najbardziej ...

robię skany z wszystkich dozorów - gaz, hds-y, żurawie, ADR-y, itp

a nawet pokwitowania za zatrzymany DR

 

dysk jest cierpliwy

wszystko przyjmie

 

a jak braknie pamięci to się dokupi

 

i :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię skany z wszystkich dozorów - gaz, hds-y, żurawie, ADR-y, itp

a nawet pokwitowania za zatrzymany DR

 

Ja ksero i do segregatora. Papier też cierpliwy i przyjmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię skany
Ja ksero
oraz imie i nazwisko insp

Chłopy, bez jaj ,,,

Numer dokumentu, data wydania i koniec,

reszta w urzędzie dozoru ma być do sprawdzenia, za coś tam biorą kasę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer dokumentu, data wydania i koniec,

reszta w urzędzie dozoru ma być do sprawdzenia, za coś tam biorą kasę ,,,

 

Tiaa... ale właśnie rozchodzi się o te bez numerów. Jak się komuś odwidzi i powie, że cos nie teges to ja mu buch ksero i niech spada na szczaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.