Skocz do zawartości

Protokół odbioru zbiornika gazu


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

a kilka razy widziałem wpis w DR GAZ i decyzja TDT

 

Czy aby na pewno TDT XX, a nie TD bo to jest zupełnie co innego.

Ja jeszcze nie widziałem żeby w DR był gdzieś zapis odnośnie protokołu badania zbiornika (TDT) a odstępstwo od war. tech nawet kilka razy widziałem (TD) :evil: a może za krótko żyję i wszystkiego nie widziałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    26

  • JANUSZ60

    22

  • blakop

    18

  • Marek1

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dokładnie. Być może pojazd oprócz tego, że miał gaz był rejestrowany również na podstawie decyzji zwalniającej i wtedy ten wpis dotyczy właśnie nr tej decyzji (odpowiednik homologacji) i nie ma to nic wspólnego z gazem.

Dany WK może sobie i paragonu za tankowanie wymagać, jeśli pracownicy niedouczeni, a ludzie się na to godzą, co nie zmienia faktu, że wpis jest dokonywany WYŁĄCZNIE na podst. FV i HOMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstepstwo widziałem kilka razy ale w tym DR był nr decyzji TDT Byc może ktoś przepisał pole uwagi z zaświadczenia przy zmianie DR, a może jakieś WK tak wpisuje tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak czytam te posty i się zastanawiam co mnie jeszcze zaskoczy .Wnioskuję ,bo widziałem dzisiaj papierki - Samochód z Polski jedzie sobie w świat , zabrany dowód za brak badania technicznego .Pojazd z gazem więc dokumentacja -a tu klapa nie ma .Więc mądry kierowca załatwia sobie ,że ktoś mu przesyła fax protokołu TDT i na podstawie tego kawałka papieru wspaniały i wspaniałomyślny diagnosta :cool: wykonuje okresowe badanie techniczne .No jest super -już nie mówię i o tym ,że żadne dane z gazu nie umieszczone w rejestrze . :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te posty i się zastanawiam co mnie jeszcze zaskoczy

Chyba jeszcze dużo rzeczy Jacku:P ostatni też gość szczęśliwy na obt z kwitami od gazu a tu zong bo inna butla inny protokól TDT na zbiornik ludzie sobie pozyczają kwity bo myślą ze nikt nie sprawdza nr.i terminu butli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi jeszcze nie sprawdzał

To przyjedż domnie to będzie ten pierwszy raz :D

 

[ Dodano: 12-09-2011, 17:23 ]

O wiesz co Jacku 25,09 ci sprawdze razem z Mmiodziem :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzicie - jak Wy czegoś jako klienci w jakimś urzędzie nie macie i chcecie żeby można było faksem dosłać i Wam odmawiają, to obraza majestatu, urzędasy i w ogóle ;)

Ale jak Wy macie pomóc i coś na faks załatwić to nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wizycie Klienta mam wrażenie że nie jesteśmy bez winy. Klient podjechał na badanie pojazdem z zamontowanym gazem, od diagnosty usłyszał, że potrzebny jest protokół odbioru, ale ani słowa skąd, jak i dlaczego. Zgłosił się więc do firmy (ze strony tytułowej) po wtórnik/duplikat i oczywiście takowy otrzymał za kwotę 80 PLN. Wyobraźcie sobie minę Klienta, kiedy oświadczyłem że ten papierek jest nic nie wart, a za prawidłowy zapłacił by 49,50. Dostał do ręki wniosek, adres, nr konta, pomogłem nawet spisać dane ze zbiornika, nie wrócił i nie wiem czy wróci, ale ja zrobiłem wszystko co powinienem, więc sumienie spokojne. Jeżeli możemy, to dlaczego nie pomóc Klientowi? Może zmienią zdanie o nas, że nie wszyscy są wredni i złośliwi :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kogo w tej cenie, na stronie TDT jest opisana cała procedura, nr konta i cena, więc skąd różnica?

A choćby bezpośrednio od producenta butli np.w Stako duplikat kosztuje 41zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podpisany i podstemplowany przez TDT czy w imieniu, jak u niektórych

 

Musi być podpisany przez DYREKTORA lub INSPEKTORA TDT, jeśli jest "W IMIENIU" to taki świstek można sobie w d..e włożyć :D

 

[ Dodano: 13-09-2011, 16:30 ]

Kiedyś był CZŁONEK Z RAMIENIA :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podpisany i podstemplowany przez TDT

Oczywiście że tak , chociaż z tego co koledzy piszą , to firmy zaczynają kombinować.

 

Stako wydaje duplikaty potwierdzone przez jakiegoś dyrektora technicznego i tyle. To tak jakby pracownik WK napisał klientowi - "Potwierdzam, że pojazd o nr rej XXXXXX ma ważne badanie techniczne do dnia XXXXXX"

 

I jedno i drugie potwierdzenie można przybić sobie na ścianie tam gdzie król chadza piechotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stako wydaje duplikaty potwierdzone

Przecież o duplikatach właśnie mówimy,,,

Zgodzisz się jednak, że gdyby zbiornik ów nie był przez TDT badany, Stako duplikatu nie wyda, prawda ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby pracownik WK napisał klientowi - "Potwierdzam, że pojazd o nr rej XXXXXX ma ważne badanie techniczne do dnia XXXXXX"

 

No i WK niejednokrotnie takie info pisze - nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz, ale porównanie chyba niezbyt trafione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można byłoby tak po ludzku zmienić przepisy, że jak jest butla ważna i ma oznaczenie TDT to dozór jest ważny, a w przypadku wątpliwości żądać dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można byłoby tak po ludzku zmienić przepisy, że jak jest butla ważna i ma oznaczenie TDT to dozór jest ważny, a w przypadku wątpliwości żądać dokument.

Pewnie by i można ale jeszcze długo długo .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.