Skocz do zawartości

Brak papierów przy przeglądzie na LPG


joannag3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanko.

 

W tym roku byłam na przeglądzie auta i sie okazało, ze poprzedni właściciel nie przekazał mi dokumentów homologacji itp na gaz.

Skontaktowanie się z poprzednim właściecielem jest niemozliwe , a wiem że butla była napewno instalowana w Polsce ( 2008r) w salonie Fiata, ale na tabliczce znamionowej ma coś takiego jak E8 ( mniemam że to Włochy).

Jak mogę odzyskać dublikat tych dokumentów i czy będzie taka mozliwosc jesli butla jest włoska (firma bodajże GGL)

 

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja montowana w Polsce, a zbiornik Włoski ;);)

A czy masz adnotację w DR- LPG?

Jeśli ta to wystarczy tylko duplikat TDT na zbiornik gazu (choć wątpię aby gdzieś był - wtedy tylko wymiana zbiornika na nowy Polski.

 

Jeśli nie ma adnotacji i papierów to pozostaje tylko zdjąć instalację :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam adnotację w DR i w karcie pojazdu, z tego co wiem, to koleś robił ten gaz jakoś w profesjonalnym serwisie Fiata, ale niestety papierka na to nie mam :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to potrzebny jest tylko TDT na zbiornik gazu.

Jeżeli ten zbiornik posiadał kiedyś Polskie TDT, to musi być na butli bity nr identyfikacyjny odpowiedniego oddziału nr "TDT522" i po tym numerze i reszcie danych można wystąpić do TDT po duplikat.

Jeżeli tego nie ma to tylko wymiana zbiornika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wymiana może być szybsza i nie koniecznie droższa.

Ostatnio mialem klienta który właśnie tak zrobił.Nie pamiętam ile dni to im zajęło ale

pamiętam ze za wsio zapłacił 250.-Myślę ze chyba nie duzo... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka 10 lat, a ponowna to nie wiem trzeba wykonać telefon do TDT.

 

Wszystko zależy od zbiornika czy jeszcze takie produkują czy nie skorodowany itd Ostatnio wygoniłem gościa na legalizację bo mu się skończyła i dostał na 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kolejna legalizacja na 10 lat zbiornika LPG. - info z TDT

 

Hmm... wiadomo jak to jest z TDT... :evil: Ja juz widziałem odnowienie na pięć i na dwa :? lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia legalizacji zbiornika czesto jest w WK bo urzędnicy często kseruja dokumenty w momencie jak dokonuja wpisu o zamontowanie instalacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kolejna legalizacja na 10 lat zbiornika LPG. - info z TDT

 

Hmm... wiadomo jak to jest z TDT... :evil: Ja juz widziałem odnowienie na pięć i na dwa :? lata...

Ja też nie widziałem jeszcze aby ponowna legalizacja była przedłużona na dziesięć lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zbiorniki jakie ja oglądałem też miały przedłużoną legalizację na 10 lat. Problemy pojawiały sie tylko w przypadku zbiornika umieszczonego na zewnątrz pojazdu jeżeli wystąpiła jego korozja. W takim przypadku zbiorniki te były dokładnie czyszczone z rdzy i malowane specjalna farbą (koszt ponad 100 zł), ale mimo wszystko lagalizację przedłużano o 10 lat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie widziałem jeszcze aby ponowna legalizacja była przedłużona na dziesięć lat.

A ja to widziałem doslownie parę dni temu...

Widziałem takie , które miały blisko dziesięć lat ale takiego klienta, który by pojechał legalizować zbiornik przed końcem ważności legalizacji pierwszej to nie spotkałem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.