Skocz do zawartości
damdi

wypełnienie zaswiadczenia o vat

Rekomendowane odpowiedzi

damdi

witam wszyskich

jestem swiezym diagnostą i mam pytanie czy wypisujac zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu tech na vat mam skreslac zapis ze spelnia warunki art 66 ust czy go zostawic bo uczyli mnie ze mam skreslic a koledzy z pracy mowia ze trzeba zostawic nieskreslony zapis. Kolejne pytanie to jezeli zrobilem badanie na zaswiadczenie z powodu braku wpisu gazu to jak przyjdzie gosc juz z uzupelnionym wpisem to w dowod date mam wpisac przeprowadzonego badania czy dnia kiedy do mnie przyszedl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
czy wypisujac zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu tech na vat mam skreslac zapis ze spelnia warunki art 66 ust czy go zostawic

Wykonujesz badanie techniczne dodatkowe więc zgodnie z legendą do zaświadczenia masz oba punkty wykreślić. Zajrzyj do Dz.U.155 załącznik nr 2 objaśnienia **.

w dowod date mam wpisac przeprowadzonego badania czy dnia kiedy do mnie przyszedl?

Ja preferuję wpisywanie daty (tej dolnej) kiedy do Ciebie trafił drugi raz, ponieważ w dniu przeprowadzenia badania nie dokonywałeś tego wpisu bo coś tam brakowało i dokonałeś ją w dniu kiedy te braki zostały usunięte. Analogiczna sytuacja jakby klient przyjechał do Ciebie z PC i wystawiłbyś mu zaświadczenie a on po odbiorze DR stawia się po pieczątkę to nie wpiszesz mu daty wykonania BT bo się okaże, że DR jeszcze tego dnia nie został wydrukowany i wyglądałoby to nie koniecznie logicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Nie mozna pozostawić wpisu, że pojazd odpowiada warunkom art 66 przy badaniu VAT, bo wtym przypadku zastosowanie ma art 81 ustawy z dn 11 marca 2004r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38
(....) Analogiczna sytuacja jakby klient przyjechał do Ciebie z PC i wystawiłbyś mu zaświadczenie a on po odbiorze DR stawia się po pieczątkę to nie wpiszesz mu daty wykonania BT bo się okaże, że DR jeszcze tego dnia nie został wydrukowany i wyglądałoby to nie koniecznie logicznie.

Tu już trochę przesadziłeś - bo klient nie przyjdzie do Ciebe po pieczątkę :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
(....) Analogiczna sytuacja jakby klient przyjechał do Ciebie z PC i wystawiłbyś mu zaświadczenie a on po odbiorze DR stawia się po pieczątkę to nie wpiszesz mu daty wykonania BT bo się okaże, że DR jeszcze tego dnia nie został wydrukowany i wyglądałoby to nie koniecznie logicznie.

Tu już trochę przesadziłeś - bo klient nie przyjdzie do Ciebe po pieczątkę :evil:

Jesteś pewny?

"Art. 82.

...2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do

dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania

i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej..." (PoRD) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Tu już trochę przesadziłeś - bo klient nie przyjdzie do Ciebe po pieczątkę :evil:

Nie raz urzędnik przy wymianie dowodu strzelił babola i klient musiał zasuwac do diagnosty po pieczątkę,miałem kilka takich przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Adma1501 - chodzi mi o to, że klient dostał PC - najczęsciej je dostaje przed wymianą, wyrobieniem DR. Jeśli jest to przed zmianą DR to urząd wklepuje w nowy DR datę. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cubitus

Witam

 

Co do wystawienia zaświadczenia o spełnieniu VAT-u mam pytanie... Jak ogólnie wypłeniacie zaswiadczenie ?? Oprócz skerślenia obydwu wpisów co do art . 66. Co piszecie w uwagach ?? I to kosztuje 50 zł z pozycji cennik-a 6.11 ?? Jeszcze tego nie robiłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
janmarek
Co piszecie w uwagach ??

Nic ,program Norcomu sam wpisuje co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arizona
Witam

 

Co do wystawienia zaświadczenia o spełnieniu VAT-u mam pytanie... Jak ogólnie wypłeniacie zaswiadczenie ?? Oprócz skerślenia obydwu wpisów co do art . 66. Co piszecie w uwagach ?? I to kosztuje 50 zł z pozycji cennik-a 6.11 ?? Jeszcze tego nie robiłem....

 

ja w uwagach: Pojazd odpowiada...

art. 86 ust. 4 pkt 1(jeden) [dwa trzy lub cztery] ustawy "Podatek od towaru i usług"

(Dz.U. nr 54 poz. 535 z 2004r. z późniejszymi zmianami)

 

Tak to kosztuje 50 zł z 6.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

Mamy cztery regułki wpisane do programu

 

VAT 1(jeden) - art.86 ust.4 pkt.1(jeden) ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług(Dz.U. Nr. 54,poz.535 z późniejszymi zmianami).

VAT 2(dwa) - art.86 ust.4 pkt.2(dwa) ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług(Dz.U. Nr. 54,poz.535 z późniejszymi zmianami).

VAT 3(trzy) - art.86 ust.4 pkt.3(trzy) ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług(Dz.U. Nr. 54,poz.535 z późniejszymi zmianami).

VAT 4(cztery) - art.86 ust.4 pkt.4(cztery) ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług(Dz.U. Nr. 54,poz.535 z późniejszymi zmianami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Mamy cztery regułki wpisane do programu
,

 

Gdzie wpisujesz te regułki? Punkt 1 czy 2 zaświadczenia?

 

Ostatnio miałem przejścia z firmą lesingową, która zażyczyła sobie wpisania regułki jw w punkcie 1 , a w punkcie 2 regułki takiej jak w opisie do zaświadczenia (art. 86 ust. 4 pkt 1 (jeden)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andmat

Wpisuje się w 2 punkcie zaświadczenia, przypis u dołu zaświadczenia ******

 

Jest jeszcze jeden wpis, który też stosujemy:

Pojazd nie spełnia warunków określonych w art. 86, ust. 4, pkt 1 - 4 ustawy o podatku od towarów i usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Wpisuje się w 2 punkcie zaświadczenia, przypis u dołu zaświadczenia ******

Dokładnie

Ostatnio miałem przejścia z firmą lesingową

I co z tego wyszło?chcieć to sobie mogą jeszcze tak cudacznej firmy nie spotkałem a dla paru się robiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
chcieć to sobie mogą

 

Dostali lekture do poczytania (Dz u 155).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj

O tak np.

vat.thumb.jpg.ddfd6bb7404198c99b30b93aa1e300d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
O tak np

 

Skąd pomusł aby cokolwiek pisać w 1 punkcie zaświadczenia (uwagi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Skąd pomusł aby cokolwiek pisać w 1 punkcie zaświadczenia (uwagi)?

 

Program Norcomu wpisuje tam < rodzaj badania> w tym wypadku taki, gdybym robił dodatkowe taxi to na pierwszej stronie masz tylko DODATKOWE a w uwagach masz , przy okresowym masz , przy okresowym gaz masz [okresowe GAZ [o]>

 

To jest takie wskazanie jakie konkretnie badanie było wykonane, bo na pierwszej stronie masz tylko OKRESOWE, albo DODATKOWE

 

Oczywiście można tą opcję wyłączyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Program Norcomu wpisuje tam < rodzaj badania> w tym wypadku taki

 

To już wiem dlaczego firma lesingowa chciała abym tak wypełnił zaświadczenie.

Poprostu byli przyzwyczajeni do zaświadczeń z programu Norkomu a te z Patronatyu im nie pasowały :-o , pomimo, że były wypełnione poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cubitus

Tutaj klient ma Fiata Ducato 3,5 tony max. Dokładnie wywrotka i opałem handluje więc raczej VAT 1 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Wywrotka vat-1 ??? chory ?

 

1 pojazdów samochodowych mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van,

2 pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona po podłodze od najdalej wysuniętego punktu podłogi pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę pomiędzy podłogą a sufitem do tylnej krawędzi podłogi, przekracza 50% długości pojazdu; dla obliczenia proporcji, o której mowa w zdaniu poprzednim, długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków,

3 pojazdów samochodowych, które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków.

4 pojazdów samochodowych, które posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cubitus

Za wyzwiska od chorych dziekuję :razz: . Szukam rady co mam zrobić a nie czegoś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

Wywrotka VAT-3

Jeżeli nie masz to zafunduj sobie dz.u.90 z 2005r

A tu masz info co i jak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Wywrotka VAT-3

 

Wywrotka to VAT 4. Są konstrukcyjnie oddzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cubitus

Bardzo Tobie Dario dziękuję za pomoc. Obecnie pracuje na stacji okręgowej także mam coraz więcej rożnych przypadków.... Staram się zdobywać wiedze gdzie się da bo teoria a praktyka... Wiadomo.

 

[ Dodano: 08-07-2010, 19:42 ]

O kurde a ja chyba napisalem VAT 1.... Będzie wtopa :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.