Skocz do zawartości

wypełnienie zaswiadczenia o vat


damdi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszyskich

jestem swiezym diagnostą i mam pytanie czy wypisujac zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu tech na vat mam skreslac zapis ze spelnia warunki art 66 ust czy go zostawic bo uczyli mnie ze mam skreslic a koledzy z pracy mowia ze trzeba zostawic nieskreslony zapis. Kolejne pytanie to jezeli zrobilem badanie na zaswiadczenie z powodu braku wpisu gazu to jak przyjdzie gosc juz z uzupelnionym wpisem to w dowod date mam wpisac przeprowadzonego badania czy dnia kiedy do mnie przyszedl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cubitus

    19

  • DARIO64

    9

  • adam1501

    8

  • danielg539

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

czy wypisujac zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu tech na vat mam skreslac zapis ze spelnia warunki art 66 ust czy go zostawic

Wykonujesz badanie techniczne dodatkowe więc zgodnie z legendą do zaświadczenia masz oba punkty wykreślić. Zajrzyj do Dz.U.155 załącznik nr 2 objaśnienia **.

w dowod date mam wpisac przeprowadzonego badania czy dnia kiedy do mnie przyszedl?

Ja preferuję wpisywanie daty (tej dolnej) kiedy do Ciebie trafił drugi raz, ponieważ w dniu przeprowadzenia badania nie dokonywałeś tego wpisu bo coś tam brakowało i dokonałeś ją w dniu kiedy te braki zostały usunięte. Analogiczna sytuacja jakby klient przyjechał do Ciebie z PC i wystawiłbyś mu zaświadczenie a on po odbiorze DR stawia się po pieczątkę to nie wpiszesz mu daty wykonania BT bo się okaże, że DR jeszcze tego dnia nie został wydrukowany i wyglądałoby to nie koniecznie logicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna pozostawić wpisu, że pojazd odpowiada warunkom art 66 przy badaniu VAT, bo wtym przypadku zastosowanie ma art 81 ustawy z dn 11 marca 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....) Analogiczna sytuacja jakby klient przyjechał do Ciebie z PC i wystawiłbyś mu zaświadczenie a on po odbiorze DR stawia się po pieczątkę to nie wpiszesz mu daty wykonania BT bo się okaże, że DR jeszcze tego dnia nie został wydrukowany i wyglądałoby to nie koniecznie logicznie.

Tu już trochę przesadziłeś - bo klient nie przyjdzie do Ciebe po pieczątkę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....) Analogiczna sytuacja jakby klient przyjechał do Ciebie z PC i wystawiłbyś mu zaświadczenie a on po odbiorze DR stawia się po pieczątkę to nie wpiszesz mu daty wykonania BT bo się okaże, że DR jeszcze tego dnia nie został wydrukowany i wyglądałoby to nie koniecznie logicznie.

Tu już trochę przesadziłeś - bo klient nie przyjdzie do Ciebe po pieczątkę :evil:

Jesteś pewny?

"Art. 82.

...2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do

dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania

i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej..." (PoRD) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już trochę przesadziłeś - bo klient nie przyjdzie do Ciebe po pieczątkę :evil:

Nie raz urzędnik przy wymianie dowodu strzelił babola i klient musiał zasuwac do diagnosty po pieczątkę,miałem kilka takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adma1501 - chodzi mi o to, że klient dostał PC - najczęsciej je dostaje przed wymianą, wyrobieniem DR. Jeśli jest to przed zmianą DR to urząd wklepuje w nowy DR datę. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

 

Co do wystawienia zaświadczenia o spełnieniu VAT-u mam pytanie... Jak ogólnie wypłeniacie zaswiadczenie ?? Oprócz skerślenia obydwu wpisów co do art . 66. Co piszecie w uwagach ?? I to kosztuje 50 zł z pozycji cennik-a 6.11 ?? Jeszcze tego nie robiłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do wystawienia zaświadczenia o spełnieniu VAT-u mam pytanie... Jak ogólnie wypłeniacie zaswiadczenie ?? Oprócz skerślenia obydwu wpisów co do art . 66. Co piszecie w uwagach ?? I to kosztuje 50 zł z pozycji cennik-a 6.11 ?? Jeszcze tego nie robiłem....

 

ja w uwagach: Pojazd odpowiada...

art. 86 ust. 4 pkt 1(jeden) [dwa trzy lub cztery] ustawy "Podatek od towaru i usług"

(Dz.U. nr 54 poz. 535 z 2004r. z późniejszymi zmianami)

 

Tak to kosztuje 50 zł z 6.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy cztery regułki wpisane do programu

 

VAT 1(jeden) - art.86 ust.4 pkt.1(jeden) ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług(Dz.U. Nr. 54,poz.535 z późniejszymi zmianami).

VAT 2(dwa) - art.86 ust.4 pkt.2(dwa) ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług(Dz.U. Nr. 54,poz.535 z późniejszymi zmianami).

VAT 3(trzy) - art.86 ust.4 pkt.3(trzy) ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług(Dz.U. Nr. 54,poz.535 z późniejszymi zmianami).

VAT 4(cztery) - art.86 ust.4 pkt.4(cztery) ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług(Dz.U. Nr. 54,poz.535 z późniejszymi zmianami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy cztery regułki wpisane do programu
,

 

Gdzie wpisujesz te regułki? Punkt 1 czy 2 zaświadczenia?

 

Ostatnio miałem przejścia z firmą lesingową, która zażyczyła sobie wpisania regułki jw w punkcie 1 , a w punkcie 2 regułki takiej jak w opisie do zaświadczenia (art. 86 ust. 4 pkt 1 (jeden)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje się w 2 punkcie zaświadczenia, przypis u dołu zaświadczenia ******

 

Jest jeszcze jeden wpis, który też stosujemy:

Pojazd nie spełnia warunków określonych w art. 86, ust. 4, pkt 1 - 4 ustawy o podatku od towarów i usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje się w 2 punkcie zaświadczenia, przypis u dołu zaświadczenia ******

Dokładnie

Ostatnio miałem przejścia z firmą lesingową

I co z tego wyszło?chcieć to sobie mogą jeszcze tak cudacznej firmy nie spotkałem a dla paru się robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomusł aby cokolwiek pisać w 1 punkcie zaświadczenia (uwagi)?

 

Program Norcomu wpisuje tam < rodzaj badania> w tym wypadku taki, gdybym robił dodatkowe taxi to na pierwszej stronie masz tylko DODATKOWE a w uwagach masz , przy okresowym masz , przy okresowym gaz masz [okresowe GAZ [o]>

 

To jest takie wskazanie jakie konkretnie badanie było wykonane, bo na pierwszej stronie masz tylko OKRESOWE, albo DODATKOWE

 

Oczywiście można tą opcję wyłączyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Norcomu wpisuje tam < rodzaj badania> w tym wypadku taki

 

To już wiem dlaczego firma lesingowa chciała abym tak wypełnił zaświadczenie.

Poprostu byli przyzwyczajeni do zaświadczeń z programu Norkomu a te z Patronatyu im nie pasowały :-o , pomimo, że były wypełnione poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywrotka vat-1 ??? chory ?

 

1 pojazdów samochodowych mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van,

2 pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona po podłodze od najdalej wysuniętego punktu podłogi pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę pomiędzy podłogą a sufitem do tylnej krawędzi podłogi, przekracza 50% długości pojazdu; dla obliczenia proporcji, o której mowa w zdaniu poprzednim, długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków,

3 pojazdów samochodowych, które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków.

4 pojazdów samochodowych, które posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Tobie Dario dziękuję za pomoc. Obecnie pracuje na stacji okręgowej także mam coraz więcej rożnych przypadków.... Staram się zdobywać wiedze gdzie się da bo teoria a praktyka... Wiadomo.

 

[ Dodano: 08-07-2010, 19:42 ]

O kurde a ja chyba napisalem VAT 1.... Będzie wtopa :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.